Together Magazyn » Zdrowie » Wałek jadeitowy – poznaj jego zdrowotne właściwości
Obrazss

Wałek jadeitowy – poznaj jego zdrowotne właściwości

Wałek, nazywany także rollerem, to przyrząd służący do dbania o stan naszej skóry. Stał się popularny za sprawą pozytywnych opinii influencerek, a także ekspertek od pielęgnacji skóry. Cechuje go łatwość używania, a także zaskakująco pozytywne efekty po długotrwałym stosowaniu. Dlaczego warto się nim zainteresować i jakie konkretne zdrowotne właściwości posiada?

Rozświetlenie cery wałkiem jadeitowym

Podstawową zaletą wałka jest jego zdolność do rozświetlenia cery. Zazwyczaj cera większości kobiet jest narażona na zdrowotne straty. Duży wpływ ma na to życie w ciągłym stresie, zmęczeniu i pozbawianie skóry wartości odżywczych czy witamin. Dlatego też w połączeniu z przyswajaniem witaminy C w kremach, które ją zregenerują i odpowiednim nawadnianiem, warto zastosować sesję z opisywanym wałkiem.

Wałek jadeitowy pozwala uzyskać naprawdę pozytywne efekty. Ma on właściwości odmładzające, ale także rewitalizujące. Dzieje się tak za sprawą poprawiania krążenia i drenażu limfy poprzez wałkowanie skóry w odpowiedni sposób. Dzięki temu skóra zregenerowana zyskuje dodatkowego blasku i staje się dużo młodsza, nie tylko wizualnie.

Łagodzenie obrzęków wałkiem jadeitowym

Kolejną dużą zaletą wałka jadeitowego jest jego zdolność do łagodzenia obrzęków. Obrzęki to inaczej gromadzenie się płynu surowiczego, czyli wcześniej wspomnianej limfy. Pojawiają się głównie na nogach. Zazwyczaj powodem ich powstawania jest zaburzenie gospodarki wodnej w organizmie, ale także schorzenia różnych organów, np. wątroby czy nerek. Poza oczywistymi sposobami, jakim jest zwiększenie ilości przyjmowanych płynów, warto także zastosować dodatkową kurację za pośrednictwem wałka.

Oczywiście samo wałkowanie ciała nie pomoże ich zniwelować, ale pozwoli na zwiększenie poczucia ulgi po kilkukrotnym zastosowaniu. Drenaż limfy jest zdecydowanie wskazanym zjawiskiem w takich sytuacjach, a wałek jadeitowy nadaje się do tego idealnie. Jest to szczególnie polecane w wiosennej pielęgnacji.

Warto takie masaże połączyć z większą ilością ruchu, opisywanym już częstszym piciem, a także z wymaczaniem nóg z użyciem soli kuchennej czy do kąpieli. Te połączone działania zwiększają znacznie szansę na zmniejszenie lub pozbycie się uciążliwych obrzęków, choć warto je monitorować i w razie potrzeby udać się do specjalisty.

Wygładzenie skóry i spłycenie zmarszczek wałkiem jadeitowym

Zmarszczki dopadają niemal każdego, zazwyczaj w okolicach już 20 roku życia, choć to oczywiście zależy od stanu zdrowia naszej skóry i predyspozycji organizmu. Również samo jej wygładzanie jest kluczowe, ponieważ zwiększa szansę na uzyskanie ładniejszej cery poprzez pośrednie ograniczenie powstawania niedoskonałości.

W połączeniu z uzupełnianiem poziomu kolagenu czy elastyny w skórze, działanie wałka powinno przynieść naprawdę znakomite efekty. Pobudzanie krążenia jest odpowiednim działaniem, ponieważ wtedy skóra zaczyna lepiej pracować, a zmarszczki zaczynają się cofać. Masowanie sprawia także, że skóra jest po prostu jędrniejsza, co również poprawia jej stan pod kątem zmarszczek, a także samego wygładzenia.

Niwelowanie worków i cieni pod oczami wałkiem jadeitowym

Mimo dynamicznemu rozwojowi kosmetologii nadal istnieje niewiele sposób na skuteczne pozbycie się nieestetycznych worków i cieni (nazywanych też sińcami) spod oczu. Powstają one za pośrednictwem chronicznego stresu, niewyspania, a także niespokojnego snu. 

Często mogą być też objawem poważniejszych schorzeń. Jednakże szczególnie w kontekście worków pod oczami, wałek jadeitowy ujędrnia skórę gromadzącą się w tamtym miejscu, co także pozwala na delikatną redukcję samych sińców. Warto wypróbować tę metodę przy asyście profesjonalnych kosmetyków. Sam roller, jaki i inne kosmetyki do pielęgnacji znajdziesz w sklepie kosmetycznym rosental.pl. Gorąco zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty!

Oceń