Minecraft

4.3/5 – (328 głosów)

Kolorowanki Minecraft

Na fanów popularnej na całym świecie gry czekają kolorowanki Minecraft, zaczerpnięte rodem z minecraftowego świata. Ta komputerowa gra survivalowa została wydana 18 listopada 2011 roku i od tamtej pory podbija serca kolejnych graczy. Stworzona została przez szwedzkiego programistę Markusa „Notch” Perssona. Według danych ze stycznia 2018 sprzedano ok. 144 milionów egzemplarzy, co czyni grę trzecią najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów. W dosłownym tłumaczeniu tytuł gry oznacza kopalnię, górnictwo (ang. mine) i rzemiosło, rękodzieło (ang. craft). Fenomenem jest już nie tylko sama gra, ale także to, co z nią związane, np. filmiki o niej na YouTubie, które notują po kilkaset tysięcy czy czasem nawet kilka milionów odsłon.

Świat w grze Minecraft zbudowany jest z trójwymiarowych, sześciennych i kolorowych bloków, a gracz sam decyduje, jak będzie go przemierzał i rozwijał. Gra głównie polega na kopaniu i wytwarzaniu przedmiotów, czyli craftingu. Ten wirtualny świat przypomina świat realny — zmieniają się dzień i noc, wstępując zjawiska atmosferyczne, oglądać można rozmaite krajobrazy. Gracz może wytwarzać narzędzia, budować mniejsze i większe konstrukcje, a nawet tworzyć krainy. Świat gry Minecraft nawiedzany jest przez przeróżne stwory, tzw. moby – zarówno neutralne, jak i wrogo nastawione. Moby zagościły także na naszych kolorowankach Minecraft. Tylko od wyobraźni dziecka zależy, jakie kolory zyskają.

minecraft kolorowanki

Kolorowanki minecraft

Sukces, jaki odniosła ta gry, spowodował, że zaczęto sprzedawać związane z nią bezpośrednio przedmioty, m.in. książki, zabawki, tematyczne klocki LEGO. My dołączamy do grona fanów Minecraft z kolorowankami, które wystarczy tylko wydrukować i cieszyć się dobrą zabawą, tym razem przy pomocy kolorowych kredek tworząc niezwykły, minecraftowy świat. Czasem potrzeba odetchnąć od wirtualnego świata, aby jednak całkowicie się z nim nie rozstawać, można wejść w świat kolorowanek Minecraft. Malowanie uczy dziecko dokładności, precyzji i kreatywności. To zajęcie przyniesie więcej radości, kiedy na kolorowanie będą czekały postaci z ulubionej gry małego fana Minecraft. Ponadto samo może sobie wybrać, którego moba chciałoby wymalować zgodnie z własną, dziecięcą wyobraźnią. Obrazki Minecraft przed wydrukiem pobieramy na dysk poprzez kliknięcie w przycisk „pobierz” lub drukujemy bezpośrednio ze strony internetowej.