Together Magazyn » Zdrowie » Kosmetyki, zabiegi i domowe sposoby na cienie i worki pod oczami
Kosmetyki-zabiegi-i-domowe-sposoby-na-cienie-i-worki-pod-oczami

Kosmetyki, zabiegi i domowe sposoby na cienie i worki pod oczami

Sprężystość skóry zmniejsza się z wiekiem, co jest szczególnie widoczne na twarzy. Zwłaszcza skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i może ulegać uszkodzeniom. To pod oczami widać pierwsze oznaki starzenia. Mogą pojawiać się nie tylko zmarszczki, ale też cienie i worki pod oczami. Nie wyglądają dobrze i mogą obniżać samoocenę. Jakie są przyczyny oraz jak sobie radzić z cieniami i workami pod oczami?

Cienie pod oczami – przyczyny

Na delikatnej skórze pod oczami mogą tworzyć się cienie z widocznymi naczyńkami krwionośnymi. Skóra nabiera sinych, brązowych i szarych odcieni. Oczy wyglądają jak podkrążone, a cienka skóra jest dodatkowo nieodporna na urazy, co może potęgować efekty. Przyczyną cieni pod oczami mogą być:

 • cecha charakterystyczna,
 • stres i brak odpowiedniej ilości snu,
 • zła dieta, niedobór witamin i nieodpowiednie nawodnienie,
 • za dużo sztucznego światła,
 • spadek wagi, obrzęki alergiczne i choroby.

Worki pod oczami – przyczyny

Obrzęk w okolicach oczu określa się mianem worków pod oczami. Skóra z wiekiem traci włókna kolagenowe, jędrność i elastyczność, pojawia się ta oznaka starzenia. Wygląda to niekorzystnie, ale zwykle nie jest szkodliwe. Przyczyną worków pod oczami mogą być:

 • cecha wyglądu,
 • zmęczenie,
 • starzenie się skóry,
 • niedobór żelaza i witaminy K,
 • zatrzymanie wody w organizmie.

Kosmetyki na cienie i worki pod oczami

W walce z cieniami i workami pod oczami ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja. Skóra pod oczami powinna być wzmacniana, żeby była bardziej odporna na sine obwódki i worki. Najlepiej do pielęgnacji skóry pod oczami wybierać naturalne kosmetyki. Takie właśnie są koreańskie kremy pod oczy. Mają unikalny, naturalny skład oparty na tradycyjnych recepturach.

Naturalne składniki w koreańskich kremach pod oczy pomagają w bezpieczny i skuteczny sposób. Kremy pod oczy powinny nawilżać i natłuszczać oraz rozświetlać skórę. Przy okazji jej nie obciążając. Substancje stosowane w koreańskich kremach jak kwas hialuronowy i masło shea takie są. Zielona herbata w koreańskich kremach dodatkowo pobudza krążenie, co zmniejsza worki pod oczami.

Sposób na worki i cienie pod oczami to płatki pod oczy z serum, które wchłania się szybciej niż krem i dociera głębiej. Na cienie pod oczami sprawdzą się hydrożelowe płatki, na opuchliznę kolagenowe. Koreańskie płatki pod oczy mają minerały i peptydy rozświetlające skórę. Płatki ze złota mają właściwości zdrowotne. Poprawiają elastyczność skóry i spowalniają proces starzenia.

Polecane kosmetyki koreańskie pod oczy i warte uwagi porady można znaleźć na https://skin79-sklep.pl/blog/cienie-i-worki-pod-oczami-kosmetyki-zabiegi-i-domowe-sposoby .

Zabiegi i domowe sposoby na worki i cienie pod oczami

Jakie są bezinwazyjne zabiegi na cienie i worki pod oczami? Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, którego ilość w skórze z wiekiem się zmniejsza. Powoduje to spowolnienie starzenia się naskórka. Mezoterapia igłowa z substancjami aktywnymi redukuje zmarszczki i sińce pod oczami. Ma właściwości nawilżające i rozświetlające oraz stymuluje proces regeneracji.

Domowe sposoby na worki pod oczami i cienie to:

 • masaż chłodzący kostką lodu lub zimną łyżką niweluje opuchliznę i zmniejsza widoczność zmarszczek,
 • okłady 20min. z ogórka i 15min z chłodnych ziemniaków nawilżają i rozjaśniają okolice oczu, ziemniaki zbierają nadmiar wody, zwiększają napięcie skóry i niwelują worki pod oczami,
 • okłady 15-20min ze schłodzonych torebek z herbaty i rumianku działają na opuchliznę oraz rozjaśniają cienie pod oczami.

Domowe sposoby na cienie pod oczami i worki warto uzupełnić naturalnymi kosmetykami.

3/5 – (1 głosów)