Together Magazyn » Aktualności » Jak ochronić domek letniskowy przed włamaniem?

Jak ochronić domek letniskowy przed włamaniem?

Dom w środku lasu otoczony górami, jeziorami i polami to spełnienie marzeń dla wielu ludzi. Wyobrażamy sobie prostą chatkę z ogródkiem lub piękną willę nad jeziorem. Pragniemy swobody, ciszy, wolności i piękna przyrody. Niezależnie od naszych wyobrażeń, musimy wówczas zadbać o nasze bezpieczeństwo. Drzwi antywłamaniowe, alarm i rolety mogą nam w tym pomóc. Radzimy, jak urządzić bezpieczny dom letniskowy.

Drzwi antywłamaniowe, czyli podstawa

Spędzanie czasu na łonie natury to relaks i przyjemność, ale nie tylko. Kiedy znajdujemy się w środku lasu, daleko od sąsiadów, policji czy choćby sklepu, powinniśmy szczególnie zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Drzwi antywłamaniowe to podstawowy środek ochrony. Powinny być porządnej budowy oraz o prawidłowych parametrach, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonych producentów. Kupuje się je z ościeżnicą oraz zamkiem. Rygle takiego zamka wkręcają się w wielu kierunkach jednocześnie, co daje dodatkową ochronę.

Upewnijmy się, że wybrane przez nas drzwi należą do klasy C, gdyż tylko wtedy spełniają prawidłowe wymogi. Drzwi klasy A i B mogą mieć właściwości zabezpieczające, nie są jednak uznane za oficjalny system antywłamaniowy.

Dodatkowe zabezpieczenie

Powinniśmy się zastanowić na zakupem okien i rolet antywłamaniowych. Rolety takie dodatkowo pełnią funkcje izolacji termicznej, a także zapewniają nam prywatność, ciszę i spokój, kiedy tego potrzebujemy. Nie zapominajmy o alarmie, który powinien być zsynchronizowany z systemem najbliższej firmy ochroniarskiej, o ile jest to możliwe w miejscu, w którym się znajdujemy. Nowe technologie pozwalają nam na dostosowywanie funkcji alarmu oraz włączanie go i wyłączanie za pomocą komputera, tabletu lub telefonu.

Możemy też zainstalować światła w ogrodzie, które reagują na ruch. Za każdym razem gdy go wyczują zapalają się, a my możemy zobaczyć ewentualnego sprawcę. Pamiętajmy jednak, że światła takie uruchamiane są nie tylko przez ludzi, lecz także zwierzęta.

Zawsze gdy wyjeżdżamy w puste i oddalone od ludzi regiony, powinniśmy poinformować kogoś o tym gdzie jesteśmy, a także umówić się na regularny kontakt. Jeśli przytrafiłby nam się niefortunny wypadek, osoba ta mogłaby się zorientować i podjąć odpowiednie kroki, aby nam pomóc.

Powinniśmy zawsze mieć przy sobie telefon komórkowy, choć czasem nie będzie on użyteczny, ze względu na słaby zasięg. Pamiętajmy, że to my sami musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo, a nawet najlepsze drzwi i alarm antywłamaniowy nie zastąpią naszego zdrowego rozsądku.

Oceń