Together Magazyn » Aktualności » Meble z technorattanu, czy tylko w ogrodzie?

Meble z technorattanu, czy tylko w ogrodzie?

Technorattan to tworzywo sztuczne, które ze względu na swoją wytrzymałość znakomicie nadaje się do produkcji mebli ogrodowych, które z pewnością powinny być odporne na działanie słońca, deszczu, niskich i wysokich temperatur (duża amplituda temperatur to coś, z czym bardzo często mamy do czynienia wiosną) oraz innych czynników, które dla metalu, drewna czy plastiku mogą okazać się wyjątkowo szkodliwe. Czy jednak ogród to jedyne miejsce, w którym mogą znaleźć się meble z technorattanu? Z pewnością nie! Warto pomyśleć również o zastosowaniu tego materiału we wnętrzach.

Technorattan zastosowanie

Mogłoby się wydawać, że technorattan to materiał służący do wykonywania przede wszystkim mebli ogrodowych, jednak z pewnością warto spojrzeć na tę kwestię nieco szerzej. Zalety, o jakich można niewątpliwie mówić w przypadku technorattanu, sprawiają, że znakomicie sprawdza się on również we wnętrzach. Ze wspomnianego materiału wykonuje się na przykład rozmaite elementy użytkowo-dekoracyjne, jak choćby szkatułki, skrzynki, doniczki itp. Dzięki nim wnętrze staje się piękniejsze, a z drugiej strony mamy pewność, że nasza ulubiona doniczka z pewnością nie stłucze się, nie odkształci itp., a to niezwykle ważne – tym ważniejsze, im częściej przebywają w naszym domu dzieci ze skłonnościami do psocenia, a także wyjątkowo żywiołowe czworonogi. 


 

Meble z technorattanu

Jeśli chodzi o same meble z technorattanu, znakomicie sprawdzają się one również na oszklonych werandach, tarasach czy w ogrodach zimowych, które dają nam namiastkę czy wręcz przedsmak przebywania na świeżym powietrzu w zupełnie niecodziennej i nietypowej scenerii. Po jednej stronie szyby znajduje się bowiem zimowa, mroźna i śnieżna kraina, niemal pozbawiona roślin, z drugiej zaś – „ogród” tętniący życiem i zielenią, w którym można zasiąść przy technorattanowym stoliku, w fotelu wykonanym z tego samego materiału. W podobnych warunkach oczekiwanie na wiosnę, która jak zwykle się spóźnia, zdaje się być zdecydowanie mniej uciążliwe i męczące.

 

Technorattan to tworzywo, dzięki któremu pielęgnacja ogrodu zdaje się być zdecydowanie mniej uciążliwa niż wówczas, gdy znajdują się tam meble wykonane z innych materiałów, jak choćby niezwykle popularne drewno czy stosunkowo tani plastik. Poza tym, warto wspomnieć również o ich funkcjonalności. Nietrudno odkryć, że meble, a także inne elementy wystroju wykonane z technorattanu, mogą oddać nam ogromne przysługi również w domu, na oszklonej werandzie, a także wszędzie tam, gdzie sobie wymarzymy.

Oceń