Together Magazyn » Aktualności » Elektroniczne systemy ochrony przed włamaniem

Elektroniczne systemy ochrony przed włamaniem

Solidne zamki, okna i drzwi to podstawa ochrony domu. Niemniej nie od dzisiaj wiemy, że im więcej jest skutecznych zabezpieczeń, tym większa szansa, że nasz dobytek nie padnie łupem przestępców. Oprócz tradycyjnych zabezpieczeń mechanicznych, warto pomyśleć o zainwestowaniu w systemy elektroniczne. Oferta na rynku jest w tym zakresie szeroka i każdy może znaleźć asortyment dostosowany do potrzeb i możliwości.

Jednym z prostszych i sprawdzonych metod zabezpieczeń przed wtargnięcie niepożądanych osób na teren posesji jest domofon połączony z kamerą wideo (wideofon). To rozwiązanie, które nadal się sprawdza i działa odstraszająco. Tuż przy bramie lub furtce warto również zainstalować czujniki ruchu, które uruchomią dodatkowe oświetlenie. Coraz powszechniej – nie tylko w imponujących posiadłościach, ale również w mieszkaniach – stosowane są systemy kamer. Istnieje w tym zakresie wiele opcji, począwszy od prostych rozwiązań analogowych, a skończywszy na najnowszych osiągnięciach cyfrowych w zakresie rejestracji obrazu. Kamery z rozdzielczością FULL HD oferują wysoką jakość i pozwalają ustalić wiele szczegółów (np. dokładne rysy twarzy człowieka, numery rejestracyjne itp). Ciekawą, użyteczną i niedrogą opcją jest możliwość instalacji kamer cyfrowych, które pozwalają na pogląd obrazu online oraz przegląd archiwum na urządzeniach przenośnych, takich jak laptop, tablet czy smartfon.

Dużą skutecznością w zakresie prewencji cechują się także znane już od wielu lat systemy alarmowe, które najczęściej są połączone z telefonami służb ochrony. Istnieje też możliwość powiadamiania wybranych osób o uruchomieniu alarmu (np. domowników). Wbrew pozorom, w pełni kompletny system bezprzewodowy nie jest kosztowny (2,5–4 tys. zł), a gwarantuje dużą skuteczność i może obejmować czujki: ruchu, zalania, zbicia szkła, dymu, otwarcia drzwi i okien. Całością systemu można sterować za pomocą telefonu komórkowego, odbierając zarazem komunikaty w formie SMS o zaistniałych zdarzeniach (np. rozbrojenie alarmu, ingerencja w system, odłączenie zasilania, alarm z konkretnej czujki).

Zaawansowane zabezpieczenie nieruchomości przed włamaniem wymaga określonych nakładów finansowych. Warto jednak pamiętać, że inwestujemy zarówno w ochronę mienia, jak i we własne bezpieczeństwo, które ma przecież największą, niewymierną wartość.

Oceń