Together Magazyn » Aktualności » Zawiasy i nakładki dodające uroku drzwiom

Zawiasy i nakładki dodające uroku drzwiom

Drzwi już same w sobie mogą być elementem, który ozdobi mieszkanie czy dom, dlatego ważny jest ich prawidłowy dobór. Gdy już zdobią nasze pomieszczenia, można zadbać także o to, aby miały dodatkowe elementy dekoracyjne, pełniące równocześnie funkcję praktyczną. Nakładki i zawiasy dodające uroku drzwiom to elementy meblarskie, których zakup warto rozważyć.

Czym są nakładki na drzwi i zawiasy?

Nakładki na drzwi i zawiasy to elementy, które zakłada się na wymienione części drzwi w celu dodatkowego poprawienia ich wyglądu. Tego typu akcesoria dostępne są w ofercie PORTA DRZWI, gdzie znaleźć można nakładki na zawiasy do drzwi o złotym połysku, a także zawiasy 3D czy zawiasy czopowe. Istnieją całe kolekcje nakładek i zawiasów ozdobnych, co pozwala na ozdobienie wszystkich drzwi w domu czy lokalu za pomocą takich samych elementów. Wygląda to szczególnie efektownie, gdy wszystkie one są z jednej serii. Wybór kolorystyczny jest spory: mosiądz błyszczący, chrom błyszczący, stare złoto, chrom satyna, nikiel, satyna i inne. W każdej barwie może istnieć wersja z połyskiem lub matowa. Nakładki – zwane także osłonkami – można stosować zarówno do drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Materiałem ich wykonania jest najczęściej metal, co gwarantuje wieloletnie używanie. Do malowania nakładek i zawiasów używa się wytrzymałych farb wysokiej jakości, dzięki czemu kolor nie ściera się w miarę eksploatacji.

Nakładki mogą mieć kształt prosty, pasujący idealnie do zawiasu, jak również być wykonane w artystyczny sposób, np. z ozdobami na części powierzchni. Miło dla oka prezentują się również zawiasy 3D, które sprawiają wrażenie głębi, większej niż rzeczywiście ją posiadają.

Jak zakładać elementy zdobiące drzwi?

W przypadku nakładek na standardowe zawiasy drzwi, nie ma żadnych problemów z ich założeniem – po prostu nasadza się je na zawiasy i gotowe. Nie trzeba w tym celu zdejmować drzwi ani też wykonywać innych czynności. Inaczej rzecz się ma z samymi zawiasami – jeśli chcemy założyć ozdobne, w tym przypadku niezbędny jest ich profesjonalny montaż. Warto dodać, że wielu producentów, jak na przykład PORTA DRZWI, posiada swoje autoryzowane ekipy montażowe. Skorzystanie z ich usług wiązać się może z dodatkową korzyścią – na przykład wydłużeniem czasu gwarancji. W przypadku omawianej tu firmy skorzystanie z usług polecanych przez nią montażystów sprawia, że gwarancja na zawiasy wydłuża się aż o dwa lata!

Ile kosztują takie elementy?

Jeśli chcemy zakupić ozdobne nakładki na zawiasy, nie będzie to duży wydatek. Para (na zawias górny i dolny) to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych. Na cenę ma wpływ materiał wykonania, kolor, a także ilość ozdób. Im prostsze, tym niższa cena. Jeśli natomiast chodzi o zawiasy, tu należy liczyć się z wydatkiem co najmniej kilkudziesięciu złotych. Zawiasy do drzwi mogą kosztować zarówno trzydzieści, jak i dziewięćdziesiąt złotych. Tu również koszt uzależniony jest od takich samych czynników, jak przy nakładkach na zawiasy. We wszystkich przypadkach warto jednak nabyć takie elementy ozdobne, które naprawdę nam się podobają – wszak mają cieszyć nas i naszych najbliższych. W przypadku zakupu dla pomieszczeń publicznych (np. biur), warto skonsultować się z projektantami wnętrz lub osobami znającymi się na dekoracjach, aby dobrać optymalnie kolor i design.

Oceń