Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak szybko posprzątać mieszkanie
sprzątanie mieszkania - dowiedz się jak zrobić to najszybciej!

Jak szybko posprzątać mieszkanie

Większość osób już na samą myśl o porządkowaniu własnego domu lub mieszkania czuje ogromną niechęć. W końcu do posprzątania nawet najmniejszego bałaganu trzeba poświęcić swój wolny czas i energię, który można przeznaczyć na bardziej przyjemne aktywności. Oprócz tego należy regularnie przeprowadzać kompleksowe sprzątanie własnych czterech kątów, a ten typ sprzątania bez wątpienia pochłania duże pokłady czasu i wysiłku. Istnieją jednak sposoby na to, jak szybko posprzątać mieszkanie nie zostawiając wszystkiego na ostatnią chwilę. Sprawdź nasz artykuł i poznaj najbardziej efektywne metody porządkowania domu lub mieszkania, dzięki którym zaoszczędzisz swój czas.

Jak skutecznie posprzątać mieszkanie? Organizacja to podstawa!

Dbanie o organizację wolnej przestrzeni w domu lub mieszkaniu to doskonały trik, który umożliwi sprawne sprzątanie i czyszczenie różnych powierzchni. Dlatego też dobrze jest wyrobić sobie nawyk i odkładać wszystkie rzeczy na miejsce. Dzięki temu nie doprowadzisz do piętrzącego się bałaganu w domu, a sam proces sprzątania przebiegnie dużo szybciej. Oprócz tego warto zredukować ilość rzeczy na półkach do minimum. Umieść książki za przeszkloną meblościanką, drobne figurki i ramki do pudełek oraz przemyśl czy naprawdę potrzebujesz tyle ozdobnych dekoracji. Taki zabieg sprawi, że kurz nie będzie osiadał się na przedmiotach, a ty nie będziesz musiał przesuwać drobnych przedmiotów za każdym razem, gdy przecierasz półki. Jeśli myślisz nad tym, jak szybko posprzątać w domu i nie wiesz, jaki krok powinien być następny, to przejdź do uporządkowania brudnych naczyń w zmywarce, wrzucenia pościeli do pralki oraz zdjęcia zasłon i firan. Następnie pozbądź się kurzu przy pomocy miękkich ścierek najlepiej wykonanych z mikrofibry oraz mieszanki lekko ciepłej wody z octem lub produktu przeznaczonego do usuwania brudu z konkretnych powierzchni np. do drewna. Zasadą, dzięki której nie będziesz dłużej martwić się, jak szybko posprzątać dom jest czyszczenie od góry do dołu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dzięki temu nic nie umknie podczas porządkowania.

Jak szybko posprzątać w domu? Czas na okna!

Mycie okien wielu osobom spędza sen z powiek. Nic w tym dziwnego, w końcu walka z zaschniętym kurzem i brudem to prawdziwa udręka, a uzyskanie idealnie czystej tafli szkła wydaje się niemożliwe. Stosując kilka sprawdzonych metod, mycie okien przestanie być zmorą i z całą pewnością rozwieje twoje wątpliwości, jak szybko posprzątać mieszkanie. Będziesz potrzebować miski z mieszanką ciepłej wody i octu, kolejnej miski z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, kilku ściereczek z mikrofibry, szarej gazety lub kilku kropel gliceryny. Na początku zajmij się umyciem futryn, wykorzystując ściereczką nasączoną w wodzie z płynem do mycia naczyń. Dokładnie usuń brud po obu stronach okna. Następnie sięgnij po kolejną ściereczkę i korzystając z mieszanki wodno-octowej umyj szyby, kierując się od góry ku dołowi. Mokre lub wilgotne od wody okna przetrzyj suchą szmatką, po czym nanieś kilka kropel gliceryny na ściereczkę i dokładnie wypoleruj gładką taflę. Do polerowania możesz również wykorzystać szarą gazetę zamiast gliceryny kosmetycznej. Ten trik sprawi, że twoje okna będą lśnić i doskonale prezentować się w domu. Mając w domu dużą ilość okien do umycia, nie musisz tracić czasu i poświęcać całego dnia na ich czyszczenie. Sprawdź oferty profesjonalnej firmy sprzątającej w Warszawie Eskurro i zajrzyj do zakładki cennik mycia okien. Z wykwalifikowanym zespołem sprzątającym twoje okna odnajdą dawny blask, a kwestia tego, jak szybko posprzątać dom już nigdy nie będzie dla ciebie problematyczna.

Kuchnia i łazienka, czyli sposoby na to, jak skutecznie posprzątać mieszkanie

Po uporaniu się z oknami pora na kolejny etap swojej listy jak skutecznie posprzątać mieszkanie. Nie zapominaj o lustrach, które możesz wyczyścić tym samym sposobem co okna – wykorzystaj ciepłą wodę z octem, ściereczkę z mikrofibry i glicerynę lub gazetę, która pozbędzie się smug. Następnie zajmij się porządkowaniem kuchni i łazienki. Te dwa pomieszczenia wymagają specjalnej uwagi, gdyż to tam zwykle gromadzi się najwięcej bakterii i zarazków. Jednym z niezawodnych i naturalnych produktów do mycia oraz czyszczenia jest ocet, który nie tylko świetnie usuwa brud, ale również dezynfekuje powierzchnie i pozbywa się bakterii. Wystarczy, że wymieszasz ciepłą wodę z octem winnym lub jabłkowym w proporcji 1 do 1 i przetrzyj ściereczką z mikrofibry dokładnie wszystkie blaty, urządzenia AGD i wnętrze lodówki. Do wyczyszczenia zlewów oraz wnętrza piekarnika z pewnością przyda się pasta z sody oczyszczonej i wody – do 2 lub 3 łyżek sody oczyszczonej dodaj kilka kropel wody aż do uzyskania konsystencji pasty. Następnie nałóż pastę na zlew oraz piekarnik i pozostaw ją na kilkanaście minut, a następnie dokładnie wyczyść powierzchnię. Do czyszczenia łazienki i urządzeń sanitarnych również wykorzystaj niezawodną mieszankę wody z octem i dokładnie przetrzyj wszystkie elementy. Na samym końcu odkurz dokładnie cały dom, po czym umyj podłogi na mokro ciepłą wodą z łagodnym detergentem. Z takimi metodami pytanie, jak szybko posprzątać w domu jest sprawnie rozwiązane.

Jak skutecznie posprzątać mieszkanie? Zaplanuj swoje działania

To, jak szybko posprzątać w domu dla wielu osób wciąż jest czarną magią. Dlatego warto zaplanować poszczególne działania i rozłożyć porządki na kilka dni. Takie podejście zapewni ci wystarczającą ilość poświęconej energii i czasu, a efekty będą widoczne gołym okiem przez dłuższy czas. Ponadto sprzątając regularnie własne cztery kąty, zapewnisz idealnie czyste i bezpieczne warunki do odpoczynku nie tylko sobie, ale i wszystkim lokatorom lub członkom swojej rodziny. Zadbaj o czyste i odświeżone wnętrza własnego domu i zacznij działać, wykorzystując proste triki, a z pewnością opanujesz do perfekcji kwestię tego, jak skutecznie posprzątać mieszkanie.

Oceń