Together Magazyn » Aktualności » Drzwi ukryte – urok dyskretnej elegancji i minimalizmu

Drzwi ukryte – urok dyskretnej elegancji i minimalizmu

Tradycyjnie drzwi bywają kojarzone z charakterystycznym punktem domu, który znacząco się wyróżnia. Nie zawsze jednak musi tak być. Współczesne wzornictwo przemysłowe oferuje nowatorskie rozwiązania. Dzięki nim drzwi stają się integralnym, a wręcz ukrytym komponentem.

Masywne, ciężkie, zajmujące przestrzeń… Tak mogą być postrzegane klasyczne drzwi. A gdyby można było je ukryć i sprawić, żeby stały się niemal niewidoczne? Niemożliwe? A jednak! Można przypuszczać, że właśnie z takich zamierzeń powstała koncepcja współczesnych drzwi ukrytych. Sam pomysł nie jest nowy. Zakamuflowane drzwi, na przykład w formie przesuwnych ścian, stosowano już od bardzo dawna. Jednak ich funkcjonalność była dość mocno ograniczona, a i estetyka pozostawiała wiele do życzenia.

Współczesny design wysoce ceni sobie minimalizm i prostą formę, proponując rozwiązania, które sprawdzą się w każdym domu. Dotyczy to również drzwi ukrytych. Celem stosowania takich rozwiązań jest osiągnięcie nowoczesnej, przyjaznej przestrzeni, którą można maksymalnie wykorzystać. Bardzo ważny jest oczywiście nie tylko wymiar funkcjonalny, ale i estetyczny. Drzwi ukryte są esencją prostoty i dobrego smaku. Bezpretensjonalne i proste rozwiązania, a do tego nieskomplikowany montaż i wysoka jakość wykonania – to wszystko sprawia, że tego typu opcja cieszy się coraz większym powodzeniem.

Producenci współczesnych drzwi ukrytych oferują wyroby, które mogą zachwycać zarówno prostotą i solidnością, jak i elegancją. Przykładem są modne drzwi na wysoki połysk, które można zamówić na różne wysokości, aż do sufitu. W ten sposób uzyskujemy niepowtarzalny wystrój domu, który jest odzwierciedleniem najnowszych trendów. Jest to optymalna opcja dla osób, które cenią sobie nowoczesność i funkcjonalność.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą zdecydowanie powiększają optycznie powierzchnię mieszkania lub domu. Niektóre spośród nich mają tę samą grubość, co ściana. To jeszcze bardziej potęguje efekt elegancji połączonej z dyskrecją. W standardzie drzwi najczęściej mają ukryte zawiasy i zamek magnetyczny. Klienci mają możliwość wyboru powierzchni (fornir, laminat), która może być pomalowana na dowolny kolor lub przeznaczona do samodzielnego wykończenia. Drzwi mogą być pokryte podkładem, który można pomalować na ten sam kolor, co ściana. Można również nałożyć np. tynk imitujący beton lub po prostu pokryć powierzchnię tapetą.

Jak podkreślają producenci drzwi ukrytych, ich konstrukcja jest tak samo mocna jak w standardowych drzwiach. Natomiast aluminiowe ościeżnice zapewniają lekkość pracy skrzydła. Zamykanie i otwieranie nie wymaga dodatkowego wysiłku. Co więcej, drzwi ukryte, dzięki schowanym klamkom, mogą się otwierać na 180 stopni. Montaż dodatkowych urządzeń, czyli samozamykaczy, jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność.

Montaż drzwi ukrytych nie musi oznaczać konieczności angażowania specjalistycznej ekipy czy wręcz przeprowadzenia remontu kapitalnego domu. Ościeżnice najczęściej są przygotowane do samodzielnego montażu. Można również je pomalować na dowolny kolor, by uzyskać lepszy efekt dopasowania drzwi do ściany. Mechaniczna regulacja zawiasów również nie sprawia trudności. Dzięki niej można osiągnąć wrażenie idealnie płaskiej powierzchni. Jest to oczywiście największy atut drzwi ukrytych.

Wiele osób uważa, że wyroby cechujące się nowoczesnym designem to propozycja wyłącznie dla najzamożniejszych klientów. W przypadku drzwi ukrytych jest jednak inaczej. Można je nabyć za rozsądną cenę. Warto pamiętać, że w tym przypadku inwestujemy w styl i jakość, która będzie nam służyć przez wiele lat. Wielu producentów oferuje wysokiej jakości materiały (np. klamek, ościeżnic, zawiasów), które znakomicie znoszą próbę czasu. A zatem stosunek ceny do jakości jest w tym przypadku zdecydowanie korzystny dla kupującego.

Podsumowując, drzwi ukryte to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które poszukują niebanalnego wystroju wnętrza domu. Urok dyskretnej elegancji i minimalizmu może być atutem każdego domu. Zwiększa się również możliwość zmiany aranżacji wnętrz. To rozwiązanie pozwala na kreatywne zmiany otoczenia poprzez wprowadzenie nowego koloru ściany łącznie z drzwiami lub tylko drzwi. Warto zatem skorzystać z tego, co oferuje nam współczesny design i żyć z wyobraźnią!

Oceń