Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zabawki dla fanów majsterkowania

Zabawki dla fanów majsterkowania

Który chłopiec nie lubi bawić się w mechanika lub majstra? Zamiłowanie do wkręcania śrubek, przybijania gwoździ, wiercenia i piłowania zwykle powstaje z chęci naśladowania czynności „dozwolonych” tylko dla dorosłych. Pasję do majsterkowania maluch może także czerpać z podglądania taty oddającego się swojemu hobby. Bez względu na powód należy tą fascynację w dziecku podtrzymywać i zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Zabawa w mechanika sprawia, że mały chłopiec może poczuć się odpowiedzialnie niczym mały mężczyzna. Dziecięce majsterkowanie jest nie tylko źródłem frajdy, ale i rozwija motorykę małą, uczy cierpliwości, skupienia, precyzji ruchów oraz myślenia przestrzennego.

Solidne i bezpieczne narzędzia dla dzieci podstawą udanego majsterkowania

Walizki z narzędziami to mobilna propozycja jeśli w pokoju dziecięcym nie ma zbyt wiele miejsca na postawienie dużego warsztatu lub gdy malec najbardziej lubi majsterkować w towarzystwie taty. Dziecięce zestawy do majsterkowania oferują miniaturowe wersje prawdziwych narzędzi w radosnej kolorystyce. Jako, że wszystkie elementy mają swoje miejsce w walizce, ich przeniesienie do ogródka czy garażu nie będzie stanowiło problemu. W zależności od wieku dziecka można łatwo dobrać zestaw zawierający zarówno podstawowe narzędzia, jak i walizki dla małych, ale doświadczonych złotych rączek. Praktycznie w każdej walizce znajdą się narzędzia takie jak: młotek, piła, wiertarka, śrubokręt, kombinerki, klucze czy linijka. W bardziej rozbudowanych zestawach znaleźć można także poziomicę, latarkę, klucze imbusowe, okulary ochronne, a nawet dłuto. W walizach łatwo zapanować nad bałaganem, ponieważ każde z narzędzi ma swoje miejsce. Bezkonkurencyjne są walizki drewniane, które nie dość, że lekkie i ekologiczne to są także wyjątkowo trwałe. Podobnie ma się sprawa z narzędziami, które w drewnianej wersji są bezpieczne dla dzieci umożliwiając im wykonywanie rzeczywistych drobnych prac ręcznych. Narzędzia pozbawione są cienkich i ostrych końców, ich konstrukcja została specjalnie wygładzona oraz zaprojektowana tak, by zapewnić łatwy chwyt małej rączce dziecka. Poszczególne z nich posiadają ruchome elementy, co zwiększa ich funkcjonalność i dziecięcą frajdę.

Majsterkowiczem zostać może maluch w każdym wieku. Dostępne są zarówno podstawowe, kilkuelementowe zestawy dla trzylatków, jak i rozbudowane walizki dla ośmiolatków, w których liczba elementów sięgać może aż 50! W zestawach dla najmłodszych zwykle nie ma żadnych metalowych elementów, co podnosi bezpieczeństwo zabawy. Duży wybór warsztatów dla dzieci i narzędzi znajdziesz w:

https://www.hoplik.pl/zul_m_ZABAWKI_Zabawki-konstrukcyjne-majsterkowanie_Majsterkowanie-dla-dzieci-1410.html

Pasy z narzędziami – dla małych majsterkowiczów nie bojących się żadnej usterki

Gdy kran przecieka lub obraz spadnie ze ściany nie ma potrzeby interwencji z dużą i ciężką walizką wypełnioną narzędziami. Wystarczy jedno narzędzie by zaradzić problemowi, dlatego każda złota rączka posiadać powinna pas zawierający podstawowe narzędzia. Pas jest lekki, nie będzie więc ciążyć w talii a w praktycznych szlufkach znajdują się niezbędne przy naprawach narzędzia: młotek, śrubokręt, klucz francuski i mała piła ręczna. Łatwe zakładanie sprawia, że z tą czynnością poradzi sobie każde dziecko, natomiast wesołe kolory zapewnią majstrowi dobry humor, nawet gdy usterka okaże się poważniejsza niż na to wyglądało.

Drewniany warsztat – dla majstra, co już niejednej usterce zaradził

Jeśli skrzynka z narzędziami stała się dla dziecka już niewystarczająca, a pasja majsterkowania jest coraz silniejsza, czas wygospodarować odrobinę miejsca na warsztat z prawdziwego zdarzenia. Ta poważna zabawka może w przyszłości przekształcić się w hobby na całe życie. Dlatego decydując się na warsztat warto postawić na ten z wyższej półki, który dzięki bogatemu wyposażeniu pozwoli dziecku rozwinąć skrzydła. Konstrukcja warsztatu powinna być stabilna i wykonana z wysokiej jakości materiałów, w końcu to na jego blacie odbywać się będą istotne naprawy oraz powstaną autorskie budowle.

Najlepszym wyborem będzie stół warsztatowy wykonany z drewna, który robi ogromne wrażenie nawet przed rozpoczęciem majsterkowania. Drewno jest surowcem bardziej trwałym i ekologicznym niż plastik, jego zastosowanie podnosi żywotność zabawki wielokrotnie. Zaawansowany warsztat dla dzieci będzie posiadał organizer na narzędzia oraz półkę, co pomoże utrzymać porządek. Często na blatach znajdują się specjalnie otwory, w które maluch może wkręcać śrubki lub przykręcać deseczki.

Także i dziewczynki mogą uczyć się zaradności i czerpać przyjemność z udanego majsterkowania. Dostępne są więc i warsztaty w kolorystyce dedykowanej małym konstruktorkom.

Majsterkowanie to zabawa łącząca przyjemne z pożytecznym

Zabawa w majsterkowanie to, oprócz tworzenia z niczego oraz wielu czynności rozwijających sprawność ruchową, niezły trening dla dziecięcej wyobraźni. Młody człowiek już od małego ma możliwość poznania podstawowych narzędzi oraz sposobu ich użycia. Majsterkowanie sprawia także, że dzieci zaczynają dostrzegać swoją moc sprawczą, z kilku deseczek i paru śrubek mogą stworzyć unikalną konstrukcję. Karmnik dla ptaków czy półeczka na zabawki własnej produkcji nauczą dziecko dbania o przedmioty i doceniania ciężkiej pracy innych. Majsterkowanie pobudza także umiejętność planowania do rozwoju oraz sprawia, że dziecko nabywa poczucia estetyki. Ważne jednak, by podczas zabawy z narzędziami maluch miał towarzystwo. Rodzic będzie mógł doradzić lub podpowiedzieć, a wspólnie spędzony czas przyniesie na pewno tylko same korzyści.

Pełną ofertę zabawek dla majsterkowicza i innych zabawek drewnianych posiada sklep https://www.hoplik.pl/

Oceń