Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ochrona drewna bez względu na pogodę
Tikkurila----

Ochrona drewna bez względu na pogodę

Drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem, które często wykorzystujemy w ogrodach i na tarasach jako element aranżacji na świeżym powietrzu. Nie oszukujmy się – drewno zawsze będzie w modzie! Aby jednak utrzymało swój naturalny, zdrowy wygląd, należy je odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak woda, słońce, mróz czy śnieg.

Dlaczego warto chronić drewniane powierzchnie?

Naturalne materiały są nie tylko ekologiczne i dobre dla środowiska, ale również zgodne z najnowszymi trendami, takimi jak minimalizm czy styl rustykalny. Aby jednak utrzymały swój nowoczesny oraz estetyczny wygląd i długo nam służyły, wymagają pielęgnacji, np. przy użyciu odpowiednich produktów do drewna. Niezadbana drewniana powierzchnia, zacznie po czasie tracić swoją formę, strukturę oraz trwałość. Drewno, pozostawione samo sobie, może zacząć pękać, gnić lub tracić kolor.

tikkurila malowanie drewna

Ochrona przed wilgocią

Drewno, ze względu na swój naturalny charakter, bardzo łatwo absorbuje wilgoć i jest mocno narażone na szkodliwe działanie słońca. W takim przypadku odpowiednią ochronę zapewnią produkty do drewna (www.tikkurila.pl) na zewnątrz, np. Tikkurila Valtti Plus Wood Oil. To produkt idealny do malowania desek tarasowych lub mebli ogrodowych wykonanych z drewna surowego lub już wcześniej olejowanego. Olej zapewni pomalowanym elementom ochronę i piękny  kolor.

Ochrona przed słońcem

Kolejnym czynnikiem, który może szkodliwie wpłynąć na wygląd i odporność drewna jest słońce. Długa ekspozycja na promieniowanie UV sprawia, że, drewno traci po czasie swój kolor, zaczyna szarzeć, a nawet pękać. Aby temu zapobiec, warto użyć produktów do drewna, które ochronią je przed wyniszczającym działaniem słońca. W tym przypadku, z szerokiej oferty warto sięgnąć po lakierobejcę, taką jak Tikkurila Valtti Plus Complete, która dzięki podwójnej barierze UV, zabezpieczy drewno przed szkodliwym promieniowaniem i pomoże utrzymać jego naturalny, żywy kolor.

Oceń