Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Weekend w SPA. Jaki masaż wybrać?

Weekend w SPA. Jaki masaż wybrać?

W ostatnim czasie spa stało się popularną formą relaksu. Ludzie spragnieni odpoczynku przy pierwszej lepszej okazji pakują walizki i jadą do miejsca, gdzie będą mogli zregenerować ciało i duszę. Rosnąca popularność ośrodków spa świadczy jedynie o większej świadomości społeczeństwa w kwestiach związanych ze zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Masz w planach wyjazd do spa i chcesz skorzystać z masażu, ale nie wiesz który z dostępnych warto wybrać? Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji. Zapraszamy do lektury.

Masaże lecznicze i relaksacyjne

W ofertach ośrodków spa znajduje się cały wachlarz masaży, a wśród nich masaż leczniczy, egzotyczny, a także masaż relaksacyjny. Dość dużą popularnością podczas day spa cieszy się masaż szwedzki – podstawa innych rodzajów masażu i tzw. rytuałów spa. Podczas jego wykonywania stosuje się techniki takie jak głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, wałkowanie, ugniatanie i skręcanie, jak również oklepywanie, wibracje oraz wstrząsanie. Ruchy wykonywany przez masażystę mogą być delikatne albo dynamiczne. Wskazaniami do wykonania masażu szwedzkiego są bóle kręgosłupa, mięśni, stawów, przemęczenie i stres.

Kolejnym powszechnym masażem jest masaż relaksacyjny. Jego celem jest wyzbycie się napięcia nerwowo-mięśniowego i psychicznego. W stan relaksacji masowany wprowadzany jest dzięki zastosowaniu łagodnych technik. Wykonywane ruchy są spokojne i rytmiczne. Z tego rodzaju masażu powinny skorzystać osoby przemęczone, zestresowane, znerwicowane i spięte.

Osobom ospałym, którym brakuje energii, zaleca się masaże aromaterapeutyczne. Ten rodzaj masażu łączy w sobie techniki manualne z terapią olejkami terapeutycznymi. Są różne rodzaje olejków do masażu – jedne z nich mają za zadanie stymulować lub relaksować, inne wykazują działanie lecznicze.

Jest też cała masa masaży, które wykonuje się konkretnym grupom osób, jak np. masaż prenatalny – dla przyszłych mam. Stosuje się go od 3 do 8 miesiąca ciąży. Łagodzi bóle kręgosłupa, nóg i stóp. Wykonywany jest w pozycjach bezpiecznych dla dziecka.

Wypad do spa pozwoli Ci zregenerować siły, wypocząć i nabrać energii do dalszych działań. Dobrym pomysłem jest wybrać się np. do spa nad morze, gdzie będzie można pomiędzy zabiegami zwiedzić Gdańsk lub całe Trójmiasto i choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

Oceń