Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Przytulna łazienka – kilka inspiracji
przytulna-lazienka-kilka-inspiracji

Przytulna łazienka – kilka inspiracji

Czy marzysz o przytulnej, miłej i komfortowej łazience? Nic bardziej prostego do zrealizowania! Dzięki dodatkom i oryginalnym pomysłom każdą łazienkę można przemienić diametralnie tak, by zachwycała swoim wyglądem.

Kolory, struktury, barwy  

W zaaranżowaniu przytulnej i miłej dla oka przestrzeni czy to łazienki, czy innego pomieszczania kluczowy jest wątek doboru kolorów. Postaw na jeden mocniejszy akcent w ciemniejszej lub bardziej jaskrawej barwie, która ożywi lub ociepli pomieszczenie. By jednak nie dać zdominować tego pomieszczenia, warto przełamać taki kolor jakąś neutralną barwą. Do tego świetnie nadadzą się pasujące do wszystkiego kolory bieli czy szarości. Dokładnie tymi samymi prawami rządzą się struktury. Należy wybrać taką strukturę czy to na kafelkach, tapecie, czy innym materiale, która pokrywała będzie ściany, by byłą odpowiednia i nie zdominowała całego pomieszczenia. Jeżeli dobór kolorów i struktur sprawia nam kłopot, warto zasięgnąć rady osoby, która na co dzień aranżuje takie pomieszczenia lub wspomóc się gotowymi inspiracjami z Internetu. Projektant wnętrz to osoba, która profesjonalnie podejdzie do tematu i indywidualnie skupi się na danym pomieszczeniu, analizując jego wady i zalety. Z drugiej strony, jeżeli taka opcja jest poza twoim budżetem, warto poświecić czas na przeglądanie gotowo zaprojektowanych łazienek. Nie chodzi oczywiście o kopiowanie czyjejś pracy czy przestrzeni, lecz o zainspirowanie się doborem barw, materiałów oraz dodatków. 

Materiały i armatura 

Urządzenie łazienki wiąże się z zakupem sporej liczby armatury łazienkowej. Wbrew pozorom, obecnie na rynku można odnaleźć wiele ciekawych pozycji, które na pewno odmienią wygląd nie jednej łazienki. Hitem ostatnich lat są złote baterie czy słuchawki prysznicowe. One również odgrywają istotną rolę i dopełniają całość, nadając harmonii całemu wnętrzu. Ważne są również różnego rodzaju szafki, schowki czy półki. Ich wygląd także nie pozostaje obojętny wobec całego designu łazienki. By ocieplić przestrzeń, warto zastanowić się nad naturalnymi akcentami, które można zastosować w łazienkach – w tym przypadku chodzi o zastosowanie drewna lub materiałów o drewnopodobnym wyglądzie. Zastosowanie również matowych frontów szafek może przyczynić się do ocieplenia designu łazienki. 

Dodatki – klucz do sukcesu 

Ostatni etap urządzania łazienki to dobór i zakup dodatków oraz niezbędnych akcesoriów. To właśnie w nich drzemie niezwykła moc, która sprawia, że przestrzeń nie jest pusta, a wręcz przeciwnie – przytulna i ciepła. Nawet najmniejsze detale takie jak stojak na papier toaletowy odgrywają bardzo ważną rolę. Niezbędne akcesoria służące do użytku codziennego takie jak szczotka do WC nie muszą być nudne i brzydkie, wystarczy rozejrzeć się za taką, która wtopi się w otoczenie i nie będzie rzucać się za nadto w oczy. Kolejnymi elementami takimi jak świeczki, żywe kwiaty, piękne uchwyty czy kolorystycznie dobrane wieszaki łazienkowe z łatwością dopełnić można wnętrze łazienki. Obecnie w najnowszych trendach pojawia się motyw plecionki i zastosowania materiałów naturalnych takich jak kosze z wikliny czy inne plecione elementy.

Jeżeli łazienka posiada okno, warto zdecydować się nie tylko na roletę, ale również na zasłonę. Takie rozwiązanie sprawi, że pięknie wkomponuje ona się w całość i nada pomieszczeniu uroku. Wystarczy zadbać jeszcze o dobre oświetlenie, piękne lustro i miękki dywanik, by przestrzeń łazienki była przytulna i ciepła. Niewielkim nakładem pracy i dodatkami można wiele zdziałać!

Oceń