Jedną z ważniejszych rzeczy, bez których żadna sypialnia nie może funkcjonować, jest łóżko z właściwie dobranym materacem. Wiele osób budzi się często niewyspanych lub z bólami kręgosłupa, dlatego tak istotne jest dobranie konstrukcji o wypełnieniu wykonanym z wytrzymałego materiału, który przy okazji zapewni komfortowy sen. W materacach marki SleepMed zastosowano specjalną piankę termoelastyczną, która reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dając tym samym podparcie dla kręgosłupa. Poznaj materace z pianką termoelastyczną marki SleepMed i przekonaj się, czy są one dla Ciebie idealnym wyborem.

Pianka termoelastyczna i jej zastosowanie w nowoczesnych materacach

Jeszcze kilka lat temu prym wiodły materace sprężynowe, które ze względu na swoją cenę i szeroką dostępność, były niezwykle popularne w polskich domach. Wraz z upływem czasu i rozwojem technologii pojawiły się nowe rozwiązania, które pozwoliły na połączenie tradycji z nowoczesnością, czego jednym z przykładów jest pojawienie się nowych rodzajów materaców, w tym konstrukcji hybrydowych, które zawierają zarówno wkładkę wykonaną z pianki, jak i tę sprężynową. W materacach marki SleepMed wykorzystuje się kilka rodzajów pianek, w tym termoelastyczną piankę VitaRest, która reaguje nie tylko na nacisk, ale również temperaturę użytkownika.

Pozwala to na jeszcze lepsze dostosowanie się konstrukcji do kształtu ciała danej osoby, zapewniając tym samym jeszcze większy komfort podczas snu. Materace hybrydowe to nie jedyne, co ma do zaoferowania marka SleepMed, bowiem dostępne jest również cała gama innych modeli, w tym materace termoelastyczne, które wyróżniają się wyjątkową elastycznością i wytrzymałością, a także są przyjazne dla alergików.

Materace dla alergików? Sprawdź, co w tym temacie oferuje Sleepmed

Oprócz tego, że pianki termo- i wysokoelastyczne zapewniają dobre podparcie dla ciała człowieka i umożliwiają zachowanie właściwej pozycji ciała przez cały okres trwania snu, materace SleepMed to również sprawdzona propozycja dla osób cierpiących na alergię. Włosy, złuszczona skóra i pot, które człowiek zostawia w dużej ilości na materacu, to doskonała pożywka dla bakterii i innych drobnoustrojów, dlatego tak ważne jest dbanie o higienę. W części konstrukcji stosuję specjalną wkładkę wykonaną z pianki lateksowej, która zapobiega namnażaniu się bakterii.

Przy projektowaniu materacy SleepMed Comfort, Premium i Supreme postanowiono pójść o krok dalej, stosując technologię Airforce, która odpowiada za wentylację wymienionych konstrukcji. Specjalne kanały wykonane w kolejnych warstwach pianki, pozwalają na swobodny przepływ powietrza, co w połączeniu ze specjalnym pokrowcem Merced zapobiega rozwojowi bakterii. Dużą rolę odgrywa w tym również taśma 3D, która ułatwia odprowadzanie nieprzyjemnych zapachów, czyniąc materace piankowe SleepMed świeżymi i czystymi.

Materac SleepMed z przystosowaniem do regulowanych stelaży

Materace specjalistyczne, które stosowane są w szpitalach czy klinikach ortopedycznych, powinny cechować zwiększoną wytrzymałością, dlatego właśnie w konstrukcjach marki SleepMed są aż dwa rodzaje pianki (wspomniana już VitaRest i wysokoelastyczna VPPHR Soft). Zwiększa to również elastyczność, co pozwala na stosowanie materacy piankowych marki SleepMed w łóżkach o regulowanym kącie nachylenia zagłówka.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany