Pod opieką Biura Nieruchomości Tyszkiewicz klient ma pewność, że nie zabłądzi w gąszczu przepisów. Zyskuje na czasie, ponieważ dzięki doświadczeniu i rzetelności marki podczas jednego spotkania otrzymuje warunki finansowania wszystkich placówek w kraju. Taka rekomendacja zawsze odbywa się na podstawie indywidualnej analizy, dzięki której wszyscy mamy pewność, że oferta kredytowa odbędzie się na najlepszych warunkach – tłumaczy Aleksandra Witka z Biura Nieruchomości Tyszkiewicz.

Jak bardzo zmieniły się realia finansowania przez banki nieruchomości?

Istotna zmiana dotyczy obligatoryjnego wkładu własnego – w tej chwili wymogiem jest wpłata 20 procent wartości nieruchomości. Przed pandemią większość banków oczekiwała 10 procent wkładu, w tej chwili tylko cztery instytucje utrzymały takie warunki, w tym jeden z banków, oferując je wyłącznie swoim klientom. W praktyce niesie to za sobą wyższe marże i znacznie dłuższy czas na decyzję o kredycie.

Banki mają obawy?

Specyfika sytuacji wymaga od analityków bardzo szczegółowej weryfikacji dokumentacji. Ocenie podlega równolegle kondycja pracodawcy, który nas zatrudnia oraz branża w jakiej funkcjonuje. Ważna jest stabilność dochodu, która dotyczy osób pracujących w formule działalności gospodarczej. Pokłosie pandemii spowodowało, że pewne sektory są całkowicie wykluczone – działające w nich firmy nawet mając dobre wyniki finansowe nie są w stanie uzyskać kredytu.

W czym Państwo możecie pomóc?

Decydując się na opiekę Biura Nieruchomości Tyszkiewicz, klient zyskuje na czasie, ponieważ przestaje błądzić w gąszczu procedur. Podczas spotkania przedstawia sytuację finansową, a my, mając aktualne dane, wiemy, do których banków się zwrócić. Po wstępnej weryfikacji kompletujemy listę wymaganych dokumentów również tych dotyczących wybranej nieruchomości. Naszym zadaniem jest selekcja propozycji i odpowiedź na pytanie, czy na ten moment są one dostępne na rynku. 

Rozumiem, że przygotowali Państwo listę rekomendowanych i pewnych placówek?

Doświadczenie i rzetelność marki Biura Nieruchomości Tyszkiewicz pozwala współpracować ze wszystkimi placówkami oferującymi finansowanie. To spore ułatwienie, ponieważ klient otrzymuje realną rekomendację na podstawie analizy jego sytuacji wraz ze wskazaniem banku i symulacji warunków również kosztu początkowego i całkowitego zobowiązania.

Jakim zainteresowaniem cieszą się teraz nieruchomości w Trójmieście?

Biorąc od uwagę liczbę wniosków kredytowych, zainteresowanie jest duże. Uważam, że ten czas to dobra okazja dla osób, u których nic się nie zmieniło pod kątem sytuacji finansowej i posiadają 20 procent wkładu własnego, bo zmiana marży w kredytach dotyczy klientów z 10-procentowym wkładem. Przy 20 procentach oferta banków jest na tym samym poziomie. Obserwujemy jesienne akcje promocyjne liczących się banków, które proponują oferty na najniższym poziomie. Ich plusem jest niska stopa procentowa na poziomie 0,2, co powoduje, że oprocentowanie kształtuje się na poziomie 2,22 i daje bonus na start w postaci znacznie niższej raty.

Dom czy mieszkanie? Jaka jest Pani rada?

Mimo że ceny domów są wyższe, wciąż cieszą się wielkim zainteresowaniem. Podobnie w przypadku działek.

Co z mieszkaniami?

Transakcji jest sporo szczególnie na rynku wtórnym. Niewątpliwie tanie raty kredytu kuszą, jednak pamiętajmy, że mamy do czynienia z sytuacją przejściową, którą należy traktować jako swoisty bonus. 

Od czego zacząć spełniać marzenia?

Od weryfikacji sytuacji finansowej. Przed pandemią interesował nas dochód, w tej chwili sprawdzamy branżę i rodzaj zatrudnienia oraz związane z nim kwestie formalne. Mając wiedzę o zdolności kredytowej, Biuro Nieruchomości Tyszkiewicz przygotowuje klienta do podpisania umowy przedwstępnej, równolegle składając wnioski kredytowe. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy oraz spisanie wniosków kredytowych, które kierujemy do kilku banków po to, aby intensyfikować pewność przyznania środków.

Oddział Gdańsk

Tyszkiewicz Nieruchomości 
ul. Grunwaldzka 469
80-309 Gdańsk 
tel. 58 558 53 53
kontakt@tyszkiewicz.pl

O Autorze

Dagmara Rybicka

Media to jej misja na ziemi. Dziennikarski warsztat budowała pod kierunkiem doskonałych i wymagających nauczycieli w rozpoznawalnych dziennikach, tygodnikach i popularnych magazynach. Skręcając w ulice marketingu i reklamy, podnosząc „heble” w radio i dbając o powierzony wizerunek. Mocnym głosem ze sceny i z aktorskim sznytem w studio nagraniowym odkąd pamięta, dział się jej świat. Pełen radości z pracy, szalonego tempa i zaskakujących sytuacji. Zawsze ze sportem w tle.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany