Together Magazyn » Zdrowie » Przedtreningówka pobudzająca czy pompująca?
sfd - dowiedz się więcej o tym sklepie z suplementami

Przedtreningówka pobudzająca czy pompująca?

W świecie sportu coraz więcej osób decyduje się na stosowanie różnego rodzaju preparatów mających na celu poprawę efektywności treningów, wzrost wydolności organizmu itp. Zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, często stosowanym typem odżywki są tzw. przedtreningówki, które mają za zadanie m.in. przygotować organizm do treningu. Wiele z tego typu suplementów diety ma za zadanie wywołać efekt dużego pobudzenia, aby podczas treningu organizm był w stanie wykonywać ćwiczenia bardziej efektywnie. Dzięki temu często długo wyczekiwane efekty pojawiają się po prostu szybciej. Jednak nie jest to jedyna zaleta tego typu preparatów. Warto zatem przyjrzeć się dwóm najczęściej stosowanym przedtreningówkom: pobudzającej oraz pompującej.

Czym charakteryzuje się przedtreningówka pobudzająca?

Przedtreningówka pobudzająca pomaga przede wszystkim w sytuacjach, gdy odczuwane zmęczenie uniemożliwia wykonywanie efektywnego treningu. Bez wątpienia jest to najczęstszy powód sięgania po odżywki tego typu i wbrew pozorom, nawet profesjonalni sportowcy często muszą się borykać z takimi problemami. Jest to częste zjawisko, a odpowiednio dobrany suplement diety, pozwala po prostu wykonać efektywny trening. 

Dzięki pobudzeniu układu nerwowego, uczucie zmęczenia po prostu się zmniejsza lub wręcz zanika. Jest to spowodowane tym, że przedtreningówki pobudzające najczęściej są oparte na tzw. stymulatorach, spośród których najczęściej wykorzystuje się kofeinę, guaranę, efedrynę itp. Dzięki stosowaniu tego typu odżywek, zdolności organizmu po prostu ulegają poprawie, a z czasem przełoży się to także na wzrost siły, dzięki możliwości przeprowadzania cięższych jednostek treningowych. 

Jednak tylko odżywki pochodzące ze sprawdzonego źródła, pozwolą bezpiecznie i szybko osiągnąć postawione przed sobą cele treningowe. Zatem w trosce o własne zdrowie, warto brać pod uwagę jedynie oferty sprawdzonych producentów, którzy są znani na rynku i posiadają wyrobioną renomę. Za przykład w przypadku przedtreningówek pobudzających może posłużyć BSN, którego produkty można znaleźć w sklepie SFD.

Czym charakteryzuje się przedtreningówka pompująca?

Innym typem przedtreningówek, który cieszy się równie dużą popularnością są tzw. odżywki pompujące, które w najprostszym ujęciu, mają za zadanie zwiększyć mięśnie, po przeprowadzeniu treningu. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają one wpływu na efekty treningowe, a mają jedynie wpłynąć na motywację. Dzięki uwidocznieniu efektów ćwiczeń, można nabrać więcej chęci do dalszej i regularnej aktywności. Jest to także dobry sposób na zmotywowanie się do wykonywania ćwiczeń, pomimo odczuwania zmęczenia. 

Przedtreningówki pompujące są najczęściej oparte o takie składniki jak beta-alanina, dzięki której zmniejsza się produkcja kwasu mlekowego w mięśniach. To wszystko powoduje, że tego typu preparaty są zalecane przede wszystkim osobom, które mają problemy ze zmotywowaniem się do ćwiczeń. Może to wynikać ze zbyt długiego oczekiwania na efekty treningów, a zatem przedtreningówka pompująca skutecznie temu zaradzi.

Jaki rodzaj przedtreningówki jest lepszy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaką przedtreningówkę wybrać. Czy lepiej zdecydować się na odżywkę pompującą, czy też pobudzającą. To jakiego rodzaju suplement diety będzie najbardziej skuteczny, jest zależne od konkretnej sytuacji. Jedni posiadają problemy z uczuciem zmęczenia, a inne osoby tracą motywację do ćwiczeń przez zbyt długie oczekiwanie na ich efekty. To powoduje, że nie ma idealnej recepty dla każdego. 

Zawsze jednak należy decydować się na sprawdzone odżywki, a także skonsultować się ze specjalistą – w trosce o własne zdrowie. Szukając odpowiedniego sklepu z odżywkami i suplementami diety różnego typu, warto mieć na uwadze sprawdzone firmy, które posiadają dobre opinie. Wśród nich znajduje się m.in. sklep SFD, który posiada ciekawą ofertę, bogatą w wartościowe odżywki i suplementy diety.

Oceń