Together Magazyn » Aktualności » Czas na majówkę! Kompletny przewodnik po akcesoriach piknikowych
cieszac sie piknikowymi rogalikami truskawkami lemoniada na kraciastym kocu wp

Czas na majówkę! Kompletny przewodnik po akcesoriach piknikowych

Majówka zbliża się wielkimi krokami, to zatem ostatnia chwila, by odpowiednio się do niej przygotować. Wbrew pozorom nie musi być to ani trudne, ani czasochłonne, a tym bardziej kosztowne. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić i o czym należy pamiętać. Podpowiemy Wam również na jakie akcesoria należy postawić.

Podstawowe wyposażenie piknikowe – co zabrać? 

Pikniki wielu osobom kojarzą się z czasami dzieciństwa. Warto przypomnieć sobie te chwile i zorganizować miły wypoczynek w gronie rodziny czy też przyjaciół. Pamiętajcie przy tym, aby spakować tylko taką ilość rzeczy, która rzeczywiście jest Wam potrzebna. W przeciwnym razie noszenie ciężkiego bagażu może sprawić, że radość z piknikowania minie. Zacznijmy więc od akcesoriów, które niewątpliwie zasługują na miano must have.

Podstawą jest koc, który powinien być miękki i jednocześnie sprawiać, że siedzenie na nim będzie komfortowe. To oznacza, że powinien posiadać warstwę izolującą. Jak wiadomo, życie potrafi zaskakiwać, niekoniecznie pozytywnie. Nie oznacza to jednak, że deszczowa pogoda będzie przeszkodą w dobrej zabawie. Warto zatem, by koc był wodoodporny.

Trzeba również pamiętać, aby przygotować akcesoria piknikowe takie jak naczynia jednorazowe. Najlepiej wybierać te papierowe, które można poddać recyklingowi. Doskonale sprawdzają się naczynia z powłoką dyspersyjną, które przeznaczone są do kontaktu z żywnością. Jednocześnie nie zmieniają smaku czy zapachu potraw. Oczywiście nie może zabraknąć również kosza piknikowego oraz termosów na ciepłe i zimne napoje czy np. zupę.            

Akcesoria ułatwiające przygotowanie i przechowywanie jedzenia

Ekologia to rzecz ważna. Dbałość o przyrodę jest więc obowiązkowa i nikt nie powinien z tego rezygnować. Podczas pikniku należy zatem postawić na produkty BIO, które są niewątpliwie bardzo praktyczne, wygodne w użytkowaniu i można poddać je recyklingowi.

W takiej sytuacji na pewno przydatne będą tacki na grilla, które zapobiegają zabrudzeniu rusztu. Wyróżnia je także fakt, że ograniczają spalanie tłuszczu na ogniu, dlatego też łatwiej i szybciej możecie przygotować aromatyczne potrawy. Na takich tackach możecie przygotować nie tylko kiełbaski, ale też warzywa czy owoce morza.

Oczywiście niezbędne są także zestawy sztućców, a także talerzyki oraz kubki. W tym przypadku doskonale sprawdzą się te jednorazowego użytku. Po całym pikniku możecie je po prostu spakować do odpowiedniego worka i wyrzucić.

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie na łonie natury, ale też w pięknych warunkach smakuje jeszcze lepiej. Dlatego warto zadbać także o aspekt estetyczny organizacji pikniku i do akcesoriów piknikowych dobrać także kolorowe papierowe słomki czy też serwetki jednorazowe.

Wszystkie jednorazowe produkty do przygotowywania i przechowywania jedzenia przydatne podczas pikniku, np. te od marki viGO! spełniają najbardziej restrykcyjne normy jakościowe, do tego nie wywołują reakcji alergicznych, zapewniają zatem bezpieczeństwo użytkowania.

Rozrywka i rekreacja – jak umilić sobie czas na łonie natury?

Piknik to okazja na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Nie oznacza to jednak wyłącznie siedzenie i zajadanie się smakołykami. Warto postawić na aktywność, która wpisuje się w zdrowy styl życia. Na pewno zabawa frisbee sprawi całej rodzinie sporo frajdy. Wasz czworonożny przyjaciel także będzie zachwycony, gdy będziecie rzucać mu jego ulubioną piłeczkę czy też patyk. Ponadto możecie zagrać w badmintona, a gdy się zmęczycie i zapragniecie odpoczynku, sięgnijcie po karty i zagrajcie np. w Piotrusia. Ta gra karciana wywoła wiele śmiechu i przypomni Wam czasy dzieciństwa.    

Piknik a ochrona środowiska – ekologiczne akcesoria piknikowe 

Według danych GUS statystycznie w 2022 roku zebrano ponad 13,4 mln ton odpadów komunalnych. Dobra informacja jest taka, że liczba ta była o 1,9% mniejsza niż w roku poprzednim, produkujemy więc mniej śmieci, ale ilość odpadów oddanych do recyklingu pozostała bez zmian.

Aby poprawić ten wynik, kupując jednorazowe naczynia wybierzcie te, które mogą zostać poddane recyklingowi, a następnie ponownie wykorzystane. Na piknik nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą akcesoriów piknikowych, które można w ten sposób ponownie przetworzyć oraz worków na śmieci i to w kilku kolorach, a więc czarny na śmieci mieszane, niebieski na papier, żółty na plastik, a także zielony na szkło.

Oceń