Together Magazyn » Zdrowie » Dla kogo polecane są rowery stacjonarne i jak wybrać najlepszy model?
Side shot of attractive caucasian slim woman at the gym riding

Dla kogo polecane są rowery stacjonarne i jak wybrać najlepszy model?

Aktywność fizyczna jest wskazana w każdym wieku, a zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy większość osób prowadzi siedzący tryb życia. 30 minut treningu trzy razy w tygodniu wpłynie korzystnie nie tylko na sylwetkę, ale i samopoczucie, jak również na zdrowie. Nie trzeba przy tym chodzić na siłownię czy wychodzić z domu. Wystarczy stacjonarny rower, który nie zajmuje dużo miejsca, a jest świetnym urządzeniem dla wszystkich domowników. Jak wybrać taki sprzęt?

Rower stacjonarny – komu jest polecany?

Rowerek stacjonarny to nieskomplikowany sprzęt treningowy, który nadaje się tak na dobrą sprawę dla każdego w każdym wieku, kto chce zadbać o swoją kondycję. Jest to idealne rozwiązanie dla młodszych i starszych osób, a także dla tych, którzy muszą przejść rehabilitację po urazie, kontuzji czy operacji. 

Dzięki możliwości ustawienia indywidualnych parametrów można na rowerku przeprowadzić trening rozgrzewający, cardio, aerobowy, a także rehabilitację. To znakomity sposób na poprawę sylwetki, a także stanu zdrowia. Można w krótkim czasie usprawnić znacząco kondycję i wydolność całego organizmu, a przy tym można ćwiczyć w domu o każdej porze roku bez względu na warunki atmosferyczne. To świetne rozwiązanie dla starszych osób, które chcą zadbać o swoje stawy, a także dla młodych, które nie mają czasu na chodzenie do fitness klubu. 

Jak wybrać rower stacjonarny – na co zwrócić uwagę?

Rowerki stacjonarne dostępne są w różnych konfiguracjach, choć większość z nich wygląda praktycznie tak samo, to mogą się od siebie znacznie różnić. Przede wszystkim przy zakupie warto zwrócić uwagę na możliwość jego złożenia, a także mobilność. Lżejsze modele z łatwością można przenieść w dowolne miejsce. Ważne są oczywiście parametry, ale też łatwość użycia i obsługi takiego sprzętu. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób starszych. Kluczowe jest maksymalne obciążenie, co także należy sprawdzić, jak również siodełko musi być wygodne, bo większość ćwiczeń wykonuje się w pozycji siedzącej. 

Przed zakupem należy sprawdzić wszystkie parametry upatrzonego roweru stacjonarnego, by mieć pewność, że spełni on swoją funkcję. 

Dlaczego warto regularnie ćwiczyć?

Regularne ćwiczenia pozwalają nie tylko zachować smukłą sylwetkę, ale przede wszystkim korzystnie wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas wysiłku do organizmu uwalniają się endorfiny, które sprawiają, że człowiek staje się szczęśliwszy. Mając w domu rowerek stacjonarny, można trenować podczas oglądania telewizji. Sprzęt taki nie jest drogi, a korzyści dla organizmu nieocenione. 

5/5 – (1 głosów)