Together Magazyn » Aktualności » Jak usunąć plamy z materaca
Hand,Cleaning,Surface,Of,Mattress,On,Bed,With,Brush,And

Jak usunąć plamy z materaca

Pamiętasz ten moment, kiedy pierwszy raz położyłeś się na swoim nowym materacu? To uczucie świeżości i zapachu nowości jest niezapomniane. Jednak materac ciągle pracuje. Śpimy na nim, chorujemy, jemy, pijemy, śpią z nami nasze dzieci, śpią z nami nasze psy lub koty. To wszystko powoduje, że materac musi sprostać wielu zadaniom i czasem zmierzyć się z poważnymi trudnościami jakimi są plamy. By Twój materac odzyskał swoją dawną świeżość, w poniższym artykule podpowiemy Ci, jak usunąć plamy z materaca, które powstają podczas jego użytkowania.

Prewencja – regularne czyszczenie

To całkowicie normalne, że pocimy się podczas snu. Nasz pot, a także wilgoć z naszego oddechu są wchłaniane przez materac. Przy długim użytkowaniu może to powodować nieprzyjemny zapach materaca. Aby tego uniknąć, warto regularnie czyścić materac.

Pamiętaj aby zacząć od zmiany pościeli. Powinniśmy zmieniać pościel co 14 dni. Jeśli jest to możliwe, warto również prać kołdry i poduszki. Jeśli używasz ochraniacz na materac, jego również należy regularnie prać. Następnie wyjmujemy materac z ramy łóżka i dokładnie odkurzamy z obu stron. Jeżeli tylko mamy taką możliwość warto przewietrzyć go na słońcu. Następnie wsadzamy ponownie materac do łóżka i przystępujemy do jego czyszczenia.

Jak i czym czyścić?

Mamy dwie możliwości czyszczenia materaca. Pierwsza to specjalny preparat, który polecił Ci sprzedawca podczas zakupu materaca. Drugą opcją jest użycie rzeczy, które mamy w domu. Jeśli materac ma zdejmowany pokrowiec, można go po prostu wyprać. Jeśli nie masz możliwości ściągnięcia pokrowca na materac to, możesz użyć sody oczyszczonej, płynu do mycia naczyń i wody utlenionej. Te składniki mieszamy w proporcjach odpowiednich do plamy na materacu, którą chcemy usunąć.

Jak usunąć krew z materaca?

Są plamy, których usunięcie może być nieco inne niż zazwyczaj. Gdy musimy zmierzyć się z sytuacją, w której mamy krew na materacu musimy unikać używania ciepłej wody, ponieważ mogłaby ona sprawić, że plama wsiąknie w materac na stałe. Jako pierwszą pomoc dla naszego materaca stosujemy zimną wodę. Następnie mieszamy wymienione wcześniej składniki. Na każdą szklankę wody utlenionej dodajemy łyżeczkę sody oczyszczonej i łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Nakładamy tę mieszankę na plamę i pozwalamy jej wyschnąć. Następnie dokładnie odkurzamy materac.

Jak usunąć żółte plamy z materaca?

Te same składniki mieszamy w proporcji 5:1 (woda utleniona do sody oczyszczonej). Dodajemy dwie krople płynu do mycia naczyń do mieszanki i nakładamy na plamę. Pozostawiamy mieszankę na pół godziny, a następnie usuwamy ją łyżką. Następnie należy namoczyć ścierkę w wodzie utlenionej i położyć ją na plamę. Po wyschnięciu materac odkurzamy ponownie.

Jak utrzymać czystość materacy?

Gdy już wyczyścisz swój materac i chcesz uniknąć plam w przyszłości pamiętaj by sprawdzić naszą ofertę ochraniaczy. Bo ochraniacze na materac to produkty, dzięki, którym w przyszłości unikniesz czasochłonnych prac związanych z czyszczeniem materaca.

Oceń