Together Magazyn » Aktualności » Nasiona marihuany – co warto o nich wiedzieć?
pexels kindel media 7667714 wp

Nasiona marihuany – co warto o nich wiedzieć?

Temat posiadania nasion marihuany wciąż budzi wiele kontrowersji. Wiele osób nie widzi różnicy między marihuaną o dużym stężeniu THC w formie suszu do palenia, a nasionami marihuany o niskim stężeniu THC, a wysokim CBD, często wykorzystywanymi w celach leczniczych. O więc warto o nich wiedzieć?

Posiadanie nasion marihuany jest legalne

Podstawową kwestią jest to, jak polskie prawo reguluje kwestie posiadania nasion marihuany i sposobu korzystania z nich. Wątpliwości związane z tą kwestią pojawiły się zwłaszcza po wprowadzeniu nowelizacji ustawy w dniu 1 listopada 2017 roku o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku. Dopuszczono w niej prawną możliwość sporządzania przez aptekarzy recepturowych leków z wykorzystaniem medycznej marihuany.

Zatem sprzedaż, zakup i posiadanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich jest w Polsce legalne. Niezgodne z prawem polskim jest natomiast kiełkowanie nasion oraz uprawa i hodowla marihuany.

Gdzie kupić legalne nasiona marihuany?

Chcąc nabyć unikatowe okazy nasion marihuany w celach kolekcjonerskich, należy być osobą pełnoletnią. W sklepie internetowym TanieSianie.pl znajdziesz szeroki wybór nasion marihuany do kolekcjonowania o różnych właściwościach, pochodzące od sprawdzonych producentów i dostępne w atrakcyjnych cenach. Niektóre z nich to prawdziwe perełki.

Legalne nasiona marihuany kupisz w https://www.taniesianie.pl/

Szeroki wybór odmian i ich szczegółowe opisy pochodzące od producentów stanowią cenne źródło informacji dla pasjonatów. Dają możliwość nabycia w celach kolekcjonerskich odmian klasycznych, jak i hybrydowych i późniejszej wymiany czy odsprzedania innym kolekcjonerom.

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Każdy kolekcjoner nasion marihuany powinien wiedzieć, jak je przechowywać, aby nie uległy zniszczeniu. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek dotyczących przechowywania, niezbędnych dla początkującego kolekcjonera:

 1. Nasiona muszą być suche. Wilgotne lub mokre nasiona zaczną kiełkować, co już jest niezgodne z polskim prawem. Nawet niewielka ilość wilgoci w opakowaniu może też przyczynić się do gnicia nasion lub wystąpienia pleśni.
 2. Nasiona nie mogą się przegrzać. Podobnie, jak odrobina wilgoci zadziała niekorzystnie na nasiona, tak też zbyt wysoka temperatura w miejscu przechowywania może je uszkodzić. I również może dojść do ich kiełkowania.
 3. Nasiona potrzebują ciemności. Ciemność sprzyja zachowaniu wysokich walorów nasion i niejako ich „uśpienia”. Z kolei długotrwała ekspozycja na światło powoduje ich uszkodzenie i pogorszenie jakości.
 4. Nasiona potrzebują przestrzeni. Podczas przechowywania nasiona muszą być tak schowane, aby się nie gniotły. Ich zewnętrzna powłoka stanowi element ochronny, a jej uszkodzenie może spowodować rozpoczęcie kiełkowania.
 5. Przechowuj nasiona w oryginalnym opakowaniu. To ochroni przed wymieszaniem różnych odmian nasion, które z wyglądu niczym się od siebie nie różnią. Pozwoli Ci to zachować porządek w swojej kolekcji.
 6. Nasiona nie mogą zmarznąć. Mówiliśmy o negatywnym wpływie przegrzania. Podobnie niekorzystnie na nasiona wpłynie zbyt niska temperatura. Optymalna temperatura do przechowywania nasion marihuany to 5-6 stopni Celsjusza. Najlepiej więc przechowywać je w lodówce, gdzie panuje stała temperatura oraz ciemność. To także gwarancja bezpieczeństwa, jeżeli posiadasz gryzonia, dla którego takie nasionka to łakomy kąsek.
 7. Kupuj nasiona od sprawdzonych sprzedawców. Nie wprawieni kolekcjonerzy mogą nie dostrzec różnicy między nasionami wysokiej, a niskiej jakości. Często nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Kupowanie od renomowanych dystrybutorów to gwarancja wysokiej jakości produktu i idealnych warunków przechowywania. A właśnie takie okazy chce mieć w swojej kolekcji każdy pasjonat!
 8. Wybieraj nasiona od renomowanych producentów. Oprócz wyboru dobrego sprzedawcy, warto też wybierać odmiany nasion marihuany od renomowanych producentów. W sklepie internetowym TanieSianie.pl znajdziesz kolekcjonerskie egzemplarze nasion od najlepszych seed banków, takich, jak: Sweet Seeds, Royal Queen Seeds, Barney’s Farm, Sensi Seeds, White Label i wiele, wiele innych.

Jakie nasiona są najpopularniejsze?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kolekcjonowaniem nasion marihuany i chciałbyś zasilić swoją kolekcję o najlepsze egzemplarze, powinieneś wiedzieć, jakie odmiany nasion są najpopularniejsze.

Jedną z popularnych grup są odmiany automatyczne, cechujące się automatycznym przechodzeniem z fazy wzrostu do fazy kwitnienia, niezależnie od cyklu świetlnego. Do automatów zaliczają się między innymi następujące odmiany:

 • 60 Day Grapefruit Auto,

 • Afghan Kush Auto,

 • AK Auto,

 • Amnesia Kush (Fast Version),

 • Blue Cheese Auto,

 • Blue Dream Auto,

 • BubbleGum Auto.

Chcąc wzbogacić kolekcję o unikatowe pozycje, warto też wybrać nasiona z nagradzanych odmian. Są to między innymi:

 • Gelato,

 • Girl Scout Cookie,

 • Nebula,

 • Neville’s House,

 • AMG Amnesia Mac Ganja,

 • Amnesia Haze,

 • Acapulco Gold.

Jeżeli poszukujesz ciekawych odmian nasion marihuany i chcesz je nabyć w celach kolekcjonerskich w atrakcyjnej cenie, odwiedź sklep internetowy TanieSianie.pl.

Oceń