Together Magazyn » Aktualności » Jak spać na poduszce ortopedycznej?
Healthy,Sleep.,Woman,Sleeping,On,White,Orthopedic,Pillow

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Czy wiesz, jaka jest różnica między ortopedyczną a anatomiczną poduszką? Te dwa terminy są często ze sobą mylone. Może się więc zdarzyć, że podczas zakupu poduszki nie wybierzesz tej, którą tak naprawdę chcesz. Ale nie martw się, w poniższym artykule opiszemy nie tylko różnice między nimi, ale także ich zastosowanie.

Poduszka ortopedyczna do spania

Ortopedia jako dziedzina medycyny zajmuje się kośćmi, stawami, mięśniami i innymi częściami ciała, które są zaangażowane w poruszanie ciałem. Poduszka ortopedyczna to zatem taka, która będzie polecana nie tylko osobom z problemem z kręgosłupem szyjnym, ale także zmagającymi się z ogólnymi dolegliwościami, związanych z całym z kręgosłupem i plecami. Ten rodzaj poduszki nie jest w żaden sposób regulowany prawnie, dlatego może ona, ale nie musi łagodzi ból. Możliwe jest, że została opracowana we współpracy z lekarzami.

Jeśli szukasz specjalistycznej poduszki wybierz poduszkę będącą wyrobem medycznym, jak na przykład poduszka TEMPUR®.

Poduszka ortopedyczna – jak na niej spać

Poduszka ortopedyczna może być jednocześnie poduszką anatomiczną. Jej kształt w naturalny sposób będzie powodował, że nasza głowa i kręgosłup szyjny będzie układać się w właściwej pozycji podczas snu. Na przykład, jeśli śpisz na boku, taka poduszka będzie wyższa w okolicy szyi. Może mieć również kształt fali lub inny. Na rynku dostępne są jednak również poduszki uniwersalne odpowiednie do różnych pozycji snu (poduszka ortopedyczna do spania na boku i plecach, poduszka ortopedyczna do wszystkich pozycji snu).

Niezależnie od kształtu zawsze staraj się spać tak, aby poduszka dotykała ramion. Na poduszce nie należy spać z położonymi ramionami lub tylko z ułożoną na niej głową. Przy nietypowych kształtach poduszek może to być jednak trudniejsze.

Jeśli śpisz na poduszce w kształcie fali, wyższy łuk powinien wypełnić przestrzeń między szyją a materacem. Głowa powinna spoczywać na niższym łuku. Niektóre uniwersalne poduszki mogą mieć kształt fali z wycięciem. Wycięcie to służy do przewracania się z boku na plecy. Wynika to z faktu, że w tej pozycji głowa powinna znajdować się niżej niż podczas snu na boku. Jeśli śpisz na brzuchu, możesz natrafić na poduszkę w kształcie motyla. W takim przypadku powinieneś obejmować poduszkę pośrodku między skrzydełkami, a głowa powinna znajdować się dokładnie na jej środku.

Oceń