Together Magazyn » Zdrowie » Kolagen – czy wszyscy powinni go stosować?
kolagen czy wszyscy powinni go stosować

Kolagen – czy wszyscy powinni go stosować?

Na zakup kolagenu decyduje się coraz więcej osób, ale często prawda jest taka, że nie wiemy nawet, po co zaczynamy go przyjmować. Kupujemy sobie pierwsze opakowanie, bo wydaje nam się, że wszyscy tak robią i na pewno nam to nie zaszkodzi – w czym jest sporo prawdy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak konkretnie on działa i gdzie możemy od tego momentu szukać pojawiających się zmian.

Kolagen zażywamy przede wszystkim po to, aby spowolnić trochę proces starzenia się naszego organizmu – a konkretnie jego oznaki. Po 25 roku życia produkcja kolagenu spada i może się z tym wiązać sporo różnych problemów. Niektórzy bardzo szybko widzą na swojej twarzy zmarszczki – a inni zaczynają narzekać na bolące stawy. Na pewno nie są to takie zmiany, na które czekamy z niecierpliwością.

Czy nie wystarczy jednak w takim razie kupić sobie kremu lub maści na stawy? Takie produkty także są polecane i korzysta z nich mnóstwo osób na całym świecie. Okazuje się jednak, że kolagen nie przenika przez skórę – w takiej formie nie ma on więc szans nam pomóc. Inwestycja w kolagen na pewno będzie wymagała wydania większej ilości pieniędzy – ale koniecznie zwróćmy tutaj uwagę na to, że przy pomocy jednego opakowania możemy sobie poradzić z wieloma problemami na raz.

Zakup kolagenu to coś, co powinna rozważyć każda kobieta i każdy mężczyzna – nawet przed przekroczeniem 25 roku życia. Im wcześniej możemy zacząć działać – tym łatwiej będzie nam zapobiegać oznakom starzenia się organizmu. Nie oznacza to oczywiście, że potem nie ma to już sensu – dalej możemy osiągnąć bardzo dobre efekty.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania kolagenu?

Można powiedzieć, że tak naprawdę bardzo niewiele osób nie powinno lub w ogóle nie może przyjmować kolagenu – kliknij tutaj, aby poznać wszystkie szczegóły na temat tego jakie są przeciwwskazania do stosowania kolagenu. Są to oczywiście przede wszystkim kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią, które każdy stosowany suplement muszą zawsze konsultować ze specjalistą – nie ma tutaj żadnych wyjątków.

Kolagen nie powinien być stosowany także u dzieci poniżej 3 roku życia oraz u tych osób, które mogą być uczulone na którykolwiek ze składników pomocniczych. Tak naprawdę zawsze należy być ostrożnym, bo jeśli stosujemy coś po raz pierwszy – nie wiemy jeszcze, jak nasz organizm może na to zareagować. Jest to tym bardziej istotne, iż czasami kolagen może być reklamowany jako w pełni czysty i naturalny – ale musimy sprawdzać ulotkę, bo nie zawsze jest to niestety prawda. W taki sposób zapewniamy sobie bezpieczeństwo.

Kolagen na skórę, włosy i paznokcie

Kobiety zaczynają przyjmować kolagen najczęściej dlatego, że stresuje je wypadanie włosów oraz pojawiające się zmarszczki – nie jest łatwo się z tym nagle pogodzić. Oprócz tego widzimy też pogorszenie stanu uzębienia czy łamiące się paznokcie. Gdy zaczniemy regularnie zażywać kolagen w tabletkach, płynie lub proszku – sytuacja ta powinna się poprawić i to stosunkowo szybko. Musimy tylko dbać o to, aby nie pomijać żadnych dawek i nie zapominać o pozostałej pielęgnacji. Włosy i paznokcie po jakimś czasie staną się mocniejsze, a skóra bardziej wygładzona. Znikną zmarszczki i przebarwienia, a wypadanie włosów przejdzie do historii. Tak właśnie działa najlepiej przyswajalny kolagen, kliknij w link i zobacz więcej na ten temat. Zapoznaj się ze szczegółami.

Kolagen na skórę, włosy i paznokcie

Często popełnianym przez nas błędem jest to, że wydaje nam się, iż kolagen wszystko zrobi “za nas”. Gdy rozpoczynamy suplementacje to nie możemy automatycznie uznać, że to wystarczy – nic więcej nie trzeba już robić. Jeśli będziemy w dalszym ciągu opalać się bez kremu z filtrem – zmarszczki pojawią się tak czy inaczej, a stosowanie kolagenu niewiele tutaj zmieni.

Pamiętaj, że na Twój ogólny wygląd ma również wpływ tryb życia, czas spędzany na powietrzu, prawidłowe odżywianie się czy korzystanie z używek. Jeśli palisz papierosy i nie dbasz o to, aby spożywać dużo warzyw oraz owoców – najpewniej dalej będziesz mieć problemy z wypadaniem włosów i zmarszczkami. To właśnie dlatego zakup kolagenu oraz jego stosowanie powinny być świadomymi decyzjami, które podejmujemy w konkretnym celu – po to, aby sobie pomóc. Jeśli chcesz mieć kolagen tylko dlatego, że wszyscy go stosują i nie zamierzasz robić już nic więcej – nie ma to większego sensu.

Stawy i kolagen

Kolagen bardzo dobrze sprawdza się także u sportowców oraz ludzi starszych – do tego grona można też zaliczyć osoby z nadwagą, u których stawy są niestety również osłabione. Jeśli zbyt dużo trenujemy to nasze stawy mają prawo być przeciążone – tak samo w przypadku zbyt dużej ilości kilogramów lub po prostu upływu lat. Organizm z czasem zawsze zaczyna być słabszy, więc warto o tym także myśleć wcześniej – po to, aby móc też działać profilaktycznie.

Kolagen po jakimś czasie powinien sprawić, że ból zniknie – a w przeciwieństwie do środków przeciwbólowych, tutaj efekty będą trwałe. Stawy w końcu będą miały możliwość się zregenerować i poprawi się także ich mobilność. Pozbędziemy się też sztywności. U osób starszych będzie to oznaczało odzyskanie dużej części swojej samodzielności – a często nie wiemy nawet, jak bardzo dla kogoś może to być ważne.

Stawy i kolagen

Także tutaj należy oczywiście zwrócić uwagę też na to, że jeśli np. osoby z nadwagą zaczną przyjmować kolagen – wciąż muszą też pozbyć się nadwagi. Dopóki nie zaczną walczyć ze źródłem swojego kłopotu – sytuacja się nie rozwiąże i może się powtarzać. Tak samo muszą się też zachować sportowcy, którzy ćwiczą zbyt intensywnie i zbyt często – czasami w taki sposób chcemy sobie pomóc, a tylko robimy sobie jeszcze większą krzywdę. We wszystkim należy znać umiar.

Co wybrać?

Zanim zdecydujesz się jeszcze na konkretny kolagen – zobacz więcej informacji na ten temat, doczytaj i sprawdź. Dlaczego nie jest to wcale taka łatwa decyzja? Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że musimy pamiętać o swoich potrzebach. Gdy wybieramy jakiś kolagen to musimy pamiętać o tym, że będziemy z niego korzystać przez lata – musi być to więc dla nas wygodne. Na tej podstawie musisz dopiero zdecydować – czy chcesz kapsułki, krople lub proszek? Noszenie ze sobą wszędzie kolagenu w proszku nie będzie tak samo wygodne, jak zabranie do torebki kapsułek.

Dodatkowo trzeba też upewnić się, że kupujemy faktycznie dobry kolagen – a nie tanią podróbkę. Skoro chcemy sobie pomóc – bądźmy gotowi na większy wydatek. Jednym z najbardziej polecanych kolagenów jest kolagen rybi – jest on dobrze przyswajalny przez organizm człowieka i szybko zaczyna działać. PamiĘtaj, że robisz to wszystko dla siebie – po to, aby móc lepiej wyglądać i lepiej się czuć.

Oceń