Together Magazyn » Zdrowie » Okulary korekcyjne – co przyniesie rok 2023 w branży optycznej?
okulary korekcyjne - zobacz nowe trendy na 2023 rok!

Okulary korekcyjne – co przyniesie rok 2023 w branży optycznej?

Czego można się spodziewać w branży optycznej w 2023? Czy trendy diametralnie się zmienią, wprowadzając szalone rozwiązania, a może producenci pozostaną przy sprawdzonych klasykach? Co powinni zrobić właściciele i pracownicy salonów optycznych, żeby iść z duchem czasu i zaspokajać potrzeby klientów?

Nowoczesny kształt opraw okularowych w 2023

Wśród propozycji modowych marek zawsze znajdą się dobrze znane, ponadczasowe kształty – okrągłe, prostokątne, kocie i aviatory. Formaty te śmiało można nazwać klasykami i bestsellerami, które nie uginają się pod naporem nowych trendów. Jednak w propozycjach na rok 2023 można też odnaleźć bardziej oryginalne wersje opraw, np. piękne okulary w kształcie motyla, intrygujące heksagony czy niesymetryczne wielokąty. Ciekawym trendem, który utrzymuje się już od kilku sezonów, są również oprawy w rozmiarze XXL.

Jakie kolory okularów będą trendy w 2023?

Nowe, odświeżone wersje opraw w odcieniach czerni, antracytu, brązów i granatów spodobają się fanom ponadczasowej klasyki. Z półek na pewno nie znikną również szylkrety. Bardzo interesujące wydają się transparentne i półtransparentne oprawki w kobiece, kwiatowe wzory, w których można się zakochać ze względu na ich lekkość. Z kolei wśród modeli okularów wykonanych z metalu króluje ciepłe, żółte złoto – solo lub z jakimś kolorem, np. granatem, różem albo czernią.

Jak już wspomniano w kontekście kształtów okularów, mocnym trendem są oprawy oversize – duże (a nawet ogromne!), często w wyrazistych kolorach czy kontrastowych barwach. Okulary korekcyjne stają się dzięki temu kluczowym elementem wizerunku. Widać to zwłaszcza na przykładach opraw wykonanych z tworzywa sztucznego – grube, plastikowe ramki modowych marek zdobi mocne połączenie bieli z czernią, a w niektórych ten duet dopełnia neonowy fiolet czy limonkowa zieleń.

Salon optyczny w 2023 – coś więcej niż miejsce zakupu oprawek

Trendy w okularach korekcyjnych w 2023 to nie tylko nowe propozycje opraw czy akcesoriów od światowych i rodzimych marek, ale również ogromny nacisk na pomoc w kreowaniu wizerunku klienta salonu optycznego. Takie tendencje pojawiły się już na targach Optyka 2021, gdy po raz pierwszy zostały zorganizowane warsztaty przeprowadzone przez Olafa Tabaczyńskiego „Stylista Opraw Okularowych” oraz pokaz „Make Up For Glasses – kreowanie wizerunku w salonie optycznym”.

Moda na oferowanie klientom i klientkom salonów optycznych kompleksowego doradztwa w zakresie wizerunku trwa nadal. Na targach Optyka 2022 ponownie można było wziąć udział w warsztatach doboru opraw, zwłaszcza że aktualne trendy w kolorystyce to silne, neonowe barwy, w których niełatwo się odnaleźć.

Jeśli praktyczne szkolenie zostanie uwzględnione w planie targów w 2023 (a prawdopodobnie tak się stanie), to w każdym nowoczesnym salonie optycznym pojawi się wizerunkowy doradca klienta – stylista opraw okularowych. Po indywidualnym dobraniu okularów korekcyjnych klient będzie mógł liczyć na wskazówki na temat wykonania makijażu dostosowanego nie tylko do typu urody, ale również wady wzroku! Dzięki temu salony optyczne staną się czymś znacznie więcej niż punktami sprzedaży oprawek, do których zagląda się raz na kilka lat.

Okularowe trendy 2023

Z jednej strony w roku 2023 klasyka będzie się miała bardzo dobrze. Z drugiej miłośnicy wyrazistego look’u również znajdą oprawy dla siebie – w niebanalnym kształcie, rozmiarze albo kolorach. W odpowiedzi na potrzeby okularników i okularnic obsługa klienta wzniesie się na wyższy poziom. Salony optyczne – i optyk online – być może przejdą (r)ewolucję i zmienią się w miejsca pozwalające kompleksowo zadbać o wizerunek.

Oceń