Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak dobierać dziecku ubrania do przedszkola?
dobieranie ubrania do przedszkola.

Jak dobierać dziecku ubrania do przedszkola?

W przedszkolach dzieci najczęściej przez dłuższy czas pozostają w ruchu, dlatego nie powinny mieć na sobie zbyt ciepłych ubrań, w których mogłoby się przegrzać. Dodatkowo przedszkolny strój powinien być wygodny, tak aby pociecha mogła swobodnie się bawić i uczyć. Jaką odzież warto wybierać do przedszkola bez względu na porę roku?

Temperatura w salach przedszkolnych

Na początek warto dowiedzieć się, jaka dokładnie temperatura panuje w salach przedszkolnych. Co do zasady, nie powinna ona przekraczać 21 stopni, natomiast przepisy wskazują jasno, że nie może spaść poniżej 18 stopni. W wielu miejscach odchodzi się już od nadmiernego ogrzewania sal, w których przebywają dzieci, zgodnie z rekomendacjami pediatrów. Niemniej jednak strój przedszkolny zawsze powinien uwzględniać, w jakiej temperaturze będzie przebywało dziecko. Czasami inna panuje w salach do zabaw, inna w salach do odpoczynku – w tych drugich jest zazwyczaj nieco chłodniej. W takim przypadku warto wybrać dla dziecka wygodną bluzę marki Fruit of the Loom, która zapewni mu komfort termiczny, a jednocześnie nie spowoduje przegrzania.

Jakie ubrania wybierać do przedszkola?

W przedszkolu dziecko musi przede wszystkim czuć się swobodnie – ubranie nie powinno ograniczać ruchów, musi też być wygodne czy to do zabawy w sali, czy na podwórku. Najlepszym wyborem będą koszulki, spodnie dresowe oraz bluzy marki Fruit of the Loom. Wykonane są z przyjaznych skórze materiałów, zatem z powodzeniem mogą je nosić nawet mali alergicy. Są rozciągliwe, zatem dają dużą swobodę ruchu. Żywe kolory sprawiają natomiast, że dzieci chętnie zakładają na siebie tego typu ubrania. 

Co powinno znajdować się w zestawie zamiennym?

Każde dziecko musi zostać wyposażone w zestaw zamienny, który zazwyczaj znajdzie się na półce przedszkolnej szatni. W jego skład muszą wejść oczywiście ubrania standardowe, takie jak koszulka, spodnie czy bluza, lecz nie należy zapominać o zmiennej bieliźnie, a więc skarpetkach, majtkach i w przypadku dziewczynek – rajstopach. Zestawy zamienne należy przynieść ze sobą już pierwszego dnia i co jakiś czas kontrolować ich zawartość. Jednocześnie trzeba pamiętać o wymianie poszczególnych ubrań w momencie, gdy dziecko będzie nosiło większy rozmiar.

Wybór ubrań do przedszkola – zależny od pory roku?

Wybór ubrań do przedszkola w pewnym stopniu zależy oczywiście od pory roku, jednak warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju dodatkowe okrycia czy elementy bieliźniane (na przykład kalesony) można zostawić w przedszkolnej szatni. Jesienią i zimą dzieci ubiera się na cebulkę, lecz na salę przedszkolną dzieci, co do zasady, wchodzą w ostatniej warstwie, a więc w koszulce i wygodnych spodenkach, ewentualnie bluzie. Rodzice powinni pamiętać, że ich pociechy przez większość czasu pozostają w ruchu, zatem nie potrzebują ciepłej odzieży. Ważne natomiast, aby była ona wykonana z lekkich, oddychających materiałów, zapewniających odpowiednią wentylację. Dzięki temu dziecko zimą się nie przegrzewa, a latem nadmiernie nie poci. 

Oceń