Jeśli ktoś zna lek pod nazwą Solcoseryl, to z pewnością kojarzy nam się on z maścią lub żelem, który wykorzystywany jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry, jak również i błon śluzowych. Dostępny bez recepty, ale niezwykle skuteczny w swoim działaniu. Jak się jednak okazuje, może on okazać się także wybawieniem dla wielu sportowców, bo od niedawna cieszy się on bardzo dużą popularnością wśród sportowców, będąc podawanym dożylnie. Jakie ma być jego działanie w takiej formie? Regeneracyjne, jak również i wzmacniające tkanki, szczególnie, gdy jesteśmy po bardzo mocnym treningu. Co więcej, stosowanie takich wlewów u wielu osób poprawiło wydolność, zwiększyło samopoczucie i dało jeszcze więcej energii do wykonywania coraz to mocniejszych i bardziej intensywnych treningów. O Solcesyrylu i jego działaniu dożylnym nieco więcej poniżej. Zapraszamy. 

***

Jeśli w grę wchodzi podawanie leków w formie dożylnej, jest to najbardziej skuteczne działanie, gdyż zapewnia nam ono 100% wchłanialność. Dlaczego tak właśnie jest? Bo pomijane są wszelkiego rodzaju ograniczenia, z jakimi leki spotykają się w przewodzie pokarmowym. Podawane dożylnie od razu bezpośrednio trafiają do krwiobiegu i zaczynają działać. Nie bez powodu już w trakcie podawania leków pacjenci czują się lepiej, bo od razu dane specyfiki zaczynają spełniać swoje zadania. Jeśli chodzi o Solcoseryl ten podawany w formie wlewów dożylnych wykazuje także pełną wchłanialność i skuteczność, jednocześnie nie powodując bólu, jak w przypadku na przykład iniekcji domięśniowych. 

Czym jest Solcoseryl?

Solcoseryl to bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, który otrzymuje się w trakcie wieloetapowego procesu precypitacji i filtracji. Jest specyfikiem w 100% naturalnym, doskonałym pod względem jakości i samego działania. W jego składzie znajdziemy wiele substancji zarówno organicznych, jak również i nieorganicznych. Co więc w tym leku się mieści? Glikolipidy, nukleozydy, nukleotydy, a także oligopeptydy, potrzebne organizmowi pierwiastki i to co szczególnie istotne elektrolity – sód, potas i wapń. 

Działanie Solcoserylu

Lek ten rozszerza naczynia obwodowe, tym samym mając wpływ na poprawę krążenia krwi. To właśnie on wpływa na aktywizację transportu tlenu, jak również i wykorzystywania tego tlenu przez komórki ciała. Lek ten ma duże znaczenie dla procesów regeneracyjnych organizmu i dla zwiększenia wydolności mięśni, w tym na przykład nasila syntezę kolagenu przyspieszając procesy naprawcze tkanek, które w trakcie treningu zostały uszkodzone. Substancje zawarte w tym leku przyspieszają metabolizm i zwiększają zapasy wysokoenergetycznych fosforanów, które zawarte są w komórkach. Dzięki utrudnieniu w gromadzeniu mleczanu, chronią przed zbyt dużymi bólami i zakwasami po treningu. Lek stymuluje rozwój i namnażanie się komórek, pozwala utrzymać odpowiedni poziom homeostazy osmotycznej i jonowej i co najważniejsze, a o czym wspomnieliśmy – zwiększają ilość tlenu, który dociera do mięśni, co jest szczególnie ważne i istotne w przypadku osób, które żyją aktywnie i trenują siłowo oraz wytrzymałościowo. 

Coś dla sportowców

Jeśli chodzi właśnie o osoby trenujące, takie wlewy są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców intensywnie trenujących, szczególnie przed zawodami. Jeśli ci odczuwają zmęczenie i niechęć do ćwiczeń, bolesność mięśni i stawów oraz ogólnie słabe samopoczucie, taki Solcoseryl sprawdzi się w tej roli wyśmienicie. Stanowi on bowiem kompleks aminokwasów, które organizmowi są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku intensywnej regeneracji, jeśli doszło do fizycznych urazów, w tym na przykład do stłuczenia lub złamania. 

Jacy sportowcy mogą na takie wlewy dożylne stawiać? Tak naprawdę wszyscy, bowiem są one idealne i dla sportów siłowych i wytrzymałościowych. Poleca się je w sposób szczególny osobom uprawiającym kolarstwo, biegi długodystansowe, czy crossfit. Dzięki temu, że poprawiają one wydolność, a jednocześnie mają bardzo duży wpływ na regenerację organizmu, okazują się być doskonałe na cały organizm człowieka i pod względem poprawy wyników i dobrego samopoczucia.

Jak często stosować wlewy dożylne z Solcoserylu?

Nie ma ustalonego czasu, kiedy można i jak często można takie wlewy stosować. Zaleca się, by przyjmować je przed długimi i intensywnymi treningami, w czasie, gdy organizm jest zmęczony i osłabiony, ale nie może sobie chwilowo pozwolić na odpoczynek, co dotyczy osób związanych z przygotowaniami do zawodów. Jeśli taki wlew chcemy wykonać, wybierając dane miejsce wcześniej mamy wykonywany kompleks badań i na tej podstawie określa się, czy pacjentowi taki wlew jest potrzebny, czy też nie. Tutaj chodzi przede wszystkim o zdrowie pacjenta i jego dobre samopoczucie. Konsultacja lekarska to rzecz nadrzędna, by na podstawie wywiadu i wyników badań, móc podjąć decyzję o zastosowaniu takiego wlewu dożylnego i dostosowaniu do danej osoby konkretnej dawki. 

A dla kogo jeszcze oprócz sportowców?

Wlewy dożylne w postaci tego leku w sposób szczególny polecane są osobom żyjącym aktywnie, ale nie są jedynym sposobem na poprawę funkcjonowania wielu osób. Kiedy więc Solcoseryl jest więc dobrym rozwiązaniem? Na pewno dla osób mających problemy z tętnicami i żyłami, bowiem doskonale oczyszcza on naczynia ze złogów cholesterolowych. Jest on dobry dla chorych z zapaleniem, uszkodzeniem lub owrzodzeniem rogówki oka. Sprawdza się w zapaleniu jelita lub przy wrzodach przewodu pokarmowego. Jest dobry na angiopatię cukrzycową, na stany zapalne organizmu, w tym na przykład na chorobę Hashimoto, czy reumatoidalne zapalenie stawów, na zmiany trądzikowe, rany, oparzenia, odleżyny, odmrożenia i inne uszkodzenia skóry. Działanie tych wlewów jest bardzo szerokie i może okazać się bardzo skuteczne w przypadku wielu problemów. 

Wlewy dożylne z Solcoserylu polecane są także osobom mogących być skażonymi promieniotwórczo, pacjentom po operacjach plastycznych i przeszczepach, wśród osób mających problem z trudno gojącymi się ranami i bliznami. Co więcej, działają one doskonale n regenerację tkanek po udarach i urazach mózgu, w sposób szczególny chroniąc mózg przed niedotlenieniem. 

Wlewy Solcoserylu pod okiem profesjonalistów

Oczywiście przeprowadzanie takich wlewów nie jest łatwe a już na pewno nie powinno być robione samodzielnie, lub pod nadzorem amatorów. Z drugiej strony, ciężko jest znaleźć profesjonalistów w zakresie wykonywania wlewów dożylnych zarówno Solcoserylu jak i innych substancji odżywczych. Ze swojej strony możemy polecić centrum medyczne Revital Clinic, znajdujące się w Gdyni. Jest to pierwsze centrum medyczne w Polsce specjalizujące się w tego typu zabiegach, masz zatem zagwarantowaną profesjonalną opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego oraz w pełni bezpieczne warunki przeprowadzania zabiegów.

Podsumowując

Solcoseryl jest lekiem, który stosowany dożylnie może okazać się bardzo pomocny zarówno wśród sportowców, jak również i osób borykających się z różnego rodzaju schorzeniami. Można otrzymać je na receptę. Nie są suplementami diety, ale lekami, ale mają przebadany skład i gwarantują pełną skuteczność, a jeśli same wlewy przeprowadzane są pod okiem personelu medycznego z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, są do tego w pełni bezpieczne. 

Wlewy z Solcoserylu – nowy wymiar leczenia?
5 (100%) 1 vote

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany