Okres pandemii pokazał, że chętnie korzystamy z konsultacji lekarskich online. Poza tym w ten sposób bez wychodzenia z domu możemy wiele różnych rzeczy załatwić. Przede wszystkim w ten sposób można zdecydowanie szybciej skorzystać z porady czy też zdobyć receptę. Wszak w dalszym ciągu wizyty u lekarzy kojarzą nam się z długimi kolejkami oraz wysokimi opłatami, gdy zdecydujemy się skorzystać z konsultacji prywatnych. Co często też nie odbywa się z dnia na dzień. Pewnego rodzaju rozwiązaniem – szczególnie w pilnych sprawach staje się zdalna wizyta. Sprawdź się wówczas, gdy nie musimy widzieć się z lekarzem twarzą w twarz. Jest też świetnym rozwiązaniem na urlopie oraz zawsze wtedy, gdy chcemy porozmawiać ze specjalistą w innym mieście. W tym roku to zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie.

  1. Jak działa zdalna wizyta?
  2. Zapisy na konsultacje
  3. Recepta online

Jak działa zdalna wizyta?

Dzięki konsultacjom online możemy porozmawiać ze specjalistą. Poza tym może on również wystawić receptę na leki, którą obecnie bez problemu zrealizujemy w każdej aptece.  W efekcie, poza tym że wszystko odbywa się przez internet, to wizyta lekarska w swojej formule znacząco nie będzie odbiega od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Warto zwrócić uwagę, że poza samą pandemią warto również ograniczać kontakt z innymi chorymi także osobom starszym, przewlekle chorym czy o obniżonej odporności. Dla nich wizyta zdalna oraz recepta online są rozwiązaniami szytymi na miarę, choć z pewnością będą potrzebować pomocy osób młodszych, by we własnym domu porozmawiać ze specjalistą.

Co istotne, bez problemu można umówić się na wybraną godzinę oraz dzień. To także duża oszczędność, bo w praktyce wizyty online są zdecydowanie tańsze i nie trzeba tracić czasu na dojazd do przychodni oraz oczekiwanie na swoją kolej, a jak wiemy, zazwyczaj wszystko się przedłuża. Szczególnie popularne są wizyty online przy kontakcie z internistą, gdy musimy przedłużyć receptę lub potrzebujemy zwolnienia lekarskiego.

Zapisy na konsultacje

Aby zapisać się na wizytę online, należy tak jak w przypadku tradycyjnej przychodni skontaktować się z recepcjonistą. W tym wypadku oczywiście wypełniamy formularz online na stronie internetowej. Tam się wybiera konkretnego specjalistę, czas, a po opłaceniu usługi otrzymuje się konkretne instrukcje, jak wizyta będzie wyglądać. Cała procedura jest intuicyjna i nawet laik poradzi sobie z obsługą systemu. Zdalna przychodnia dokłada starań, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów, a pracownicy są otwarci, by pomóc także w przypadku problemów technicznych.

Recepta online

Zmiana w zakresie sposobu wystawiania recept sprawiła, że bez problemu możemy otrzymać zdalnie dokument, a tak naprawdę numer, który po podaniu numeru PESEL da prawo do wykupienia leków w każdej aptece. To również wpłynęło na wzrost popularności wizyt zdalnych, ponieważ przestał istnieć problem przekazywania papierowych druków. E-recepta jest wysyłana obecnie na mail lub podawany jest jej numer i to w zupełności wystarczy, by zrobić zakupy. A to dotyczy zarówno specyfików, które przyjmuje się na stałe, jak i preparatów okazjonalnych lub nawet antykoncepcji. Takim przykładem jest na przykład tabletka dzień po, którą trzeba przyjąć w krótkim czasie po stosunku, więc wizyta online może być jedyną szansą, by zdobyć taki lek. W internecie znaleźć można szereg przychodni, które oferują zdalne konsultacje, więc z wyborem specjalistów nie powinniśmy mieć problemów. W sieci są również opinie o lekarzach, co powinno ułatwić decyzję i co istotne nie ogranicza nas w niej miejsce zamieszkania czy też brak czasu.

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany