Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak sprzedawać bilety na wydarzenia?
bilety i pieniądze

Jak sprzedawać bilety na wydarzenia?

Sprzedaż biletów na koncerty, spektakle, wydarzenia kulturalne, sportowe czy naukowe nie musi być trudna i nie trzeba mieć specjalizacji z zarządzania sprzedażą aby móc to zrobić dobrze. Mając odpowiednią aplikację, całość może odbywać się multikanałowo (a więc zarówno przez Internet, jak i z stacjonarnie), szybko i z wykorzystaniem aktywnego widoku sali i zarezerwowanych miejsc – tak aby osoby, które zakupują bilety i za nie płacą, miały lepszy widok na to, gdzie będą siedzieć lub stać w trakcie wydarzenia. Jak jednak zabrać się za sprzedaż biletów online? Jakie aplikacje mobilne i strony wykorzystać? Gdzie się zgłosić, aby osiągnąć swój cel?

  1. System biletowy – jaki system sprzedaży biletów wybrać?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu do rezerwacji biletów online?
  3. Gdzie znaleźć miejsce, które umożliwia sprzedaż biletów numerowanych?

System biletowy – jaki system sprzedaży biletów wybrać?

Jaki system biletowy będzie najlepszym rozwiązaniem? Na pewno dobrze jest zdecydować się na system, który działa multikanałowo – czyli pozwala dotrzeć do potencjalnych odbiorców za pomocą różnych kanałów komunikacji, a nie tylko podczas sprzedaży stacjonarnej czy wyłącznie przez internet. Dobrze aby system sam informował potencjalnych klientów o promocjach czy wydarzeniach, które mogłyby ich zainteresować. Co więcej bilety mogłyby być promowane do konkretnej grupy odbiorców na podstawie ich wcześniejszych działań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu do rezerwacji biletów online?

Wybierając system do rezerwacji, warto poszukać takiego, który da najszersze możliwości promowania wydarzeń i sprzedaży biletów w różnych miejscach. Dzięki temu dotrzesz do znacznie większego grona odbiorców, którzy będą skorzy, aby wydać pieniądze na bilet, czy to na wydarzenie kulturalne, naukowe, czy też sportowe. Wybierając system powinieneś mieć możliwość prowadzenia sprzedaży zarówno w internecie, jak i stacjonarnie – chociażby na miejscu w klubie czy w salonach Empik. 

Gdzie znaleźć miejsce, które umożliwia sprzedaż biletów numerowanych?

Jeżeli chcesz znaleźć miejsce wielokanałowe, które umożliwiłoby ci sprzedaż biletów do obiektów sportowych, sal koncertowych czy na wydarzenia, nie tylko przez aplikację mobilną i przez internet, ale również stacjonarnie, to warto zastanowić się nad systemem Going. To właśnie on pozwala na szeroką dystrybucję biletów na najciekawsze wydarzenia i jest w stanie promować je grupom, które mogłyby być nimi zainteresowane ze względu na swoje wcześniejsze wybory.

Oceń