Together Magazyn » Aktualności » WYDARZENIA WEEKENDOWE 23-24 WRZEŚNIA
Wydarzenia trójmiasto

WYDARZENIA WEEKENDOWE 23-24 WRZEŚNIA

To już oficjalne, dziś nastała jesień! Słota za oknem już od kilku dni zapowiadała ten moment. Nie ma jednak co popadać w jesienną depresję, bo w weekend tyle się dzieje, że nie będzie na to czasu ani chęci! Porządkujemy ten natłok atrakcji i podpowiadamy, gdzie warto się zjawić.

Przyjemności sztuki

Obcowanie ze sztuką sprzyja nie tylko naszemu relaksowi i rozwojowi, ale jest przede wszystkim przyjemnością. Stąd też Fundacja Edukacji Przedsiębiorczości Społecznej postanowiła jej nam dostarczyć. Muzyczne Przyjemności – Koncerty u Uphagena to propozycja na sobotnie przed i popołudnie. Na najmłodszych, w samo południe, czeka spotkanie „Cztery struny świata”, które ukaże im, jak barwna może być podróż dźwiękowa, w którą zabierze ich animatorka Emilia Kurek-Bałandynowicz. Tego samego dnia o godzinie 18.00 artyści Robert Kwiatkowski i Dominika Glapiak zaprezentują repertuar pochodzący z różnych epok i prezentujący duet skrzypiec i fortepianu w bardzo ciekawych odsłonach.
Tego samego dnia, dla dorosłych poszukiwaczy przygód, czekają warsztaty teatralne „Kultura spotyka Biznes”, podczas których ludzie ze świata biznesu i świata sztuki poznają wzajemnie swoje umiejętności i kompetencje, które będą wspólnie rozwijać.

Magiczny świat przyrody

W sobotę nadarzy się okazja, by zagrać w grę miejską opartą o piękno gdańskiej przyrody. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do poznania „Zielonego Miasta” z Gdańskimi Miniaturami. Na odkrywców czeka spacer pełen historii, ciekawostek i zdrowej rywalizacji opartej o przygotowany specjalnie quiz.
W niedzielę Ogród Botaniczny w Marszewie czeka na miłośników survivalu i umiejętności przetrwania. Jarosław Wrosz pokaże nam, jak obozować w lesie, rozniecać ogień, przygotować posiłki w dzikiej kuchni, wykonać narzędzia i poruszać się po dzikich rejonach.
Przez cały weekend będzie też można pójść całą rodziną Z Motyką na Bulwy w Kaszubskim Parku Etnograficznym. Wszyscy miłośnicy ziemniaków będą mieli okazję własnoręcznie je wykopać, przygotować i zjeść poznając tradycyjne działania w gospodarstwie wiejskim.

Sportowy start jesieni

Dla wszystkich mniej i bardziej spragnionych sportu czeka mnóstwo atrakcji. W sobotę z samego rana można się wybrać z dziećmi na Zumbę dla Dzieci, a w południe czekają warsztaty rolkarskie. Niedziela natomiast stoi pod znakiem rywalizacji dzielnic Gdańska. Finał Biegowego Grand Prix. Impreza odbędzie się w wyjątkowym miejscu jakim jest Ergo Arena. Standardowo długość trasy w Biegu Głównym liczyć będzie 5 km a dla młodszych biegaczy przygotowano krótsze dystanse.

To nie koniec atrakcji…
Atrakcji jest jeszcze więcej, zapraszamy więc do naszego kalendarium: https://togethermagazyn.pl/wydarzenia/

Oceń