Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia weekendowe dla rodzin 28-29 października
Wydarzenia trójmiasto

Wydarzenia weekendowe dla rodzin 28-29 października

Najstraszniejszy weekend już tuż-tuż! Na ulicach udekorowanych dyniami będziemy spotykać duchy, wiedźmy, strzygi, diabły i inne postaci z mrocznych czeluści. W dużej większości będą chciały jakieś słodkości, warto się więc w nie zaopatrzyć :). Jednak, przede wszystkim, warto wraz z nimi wybrać się na weekendową przygodę. Pamiętając, że w niedzielę możemy pospać godzinkę dłużej, w sobotę możemy zaszaleć nieco dłużej! A w niedzielę poprawić!

Strrrrach się nie bawić
Halloween to cudowna okazja do świętowania w najbardziej szalonych przebraniach. Wie o tym całe Trójmiasto, dlatego wydarzeń z tej okazji jest bez liku od rana do rana. W upiorny nastrój można zacząć się wprowadzać już przed południem z Portem Rumia, który przygotował iście magiczne zajęcia: przepowiadanie przyszłości, czarodziejskie sztuczki, tworzenie magicznych rekwizytów, mroczne stylizacje, projektowanie ekologicznych mioteł i kurs latania! A na niej można polecieć prosto do MK Bowling, które przygotowało warsztaty z dynią i animatorami. Po chwili zabawy czas na kolejne przygotowania do wieczornego balu. Wraz ze sklepem Empik podczas Trick or Treet przygotujecie straszliwe torby, do których będziecie zbierać diabelnie słodkie cukierki. Następnie nadejdzie czas na wyszykowanie wieczornej charakteryzacji. A to tylko podczas Strasznie Zakręconego Halloween przy Kole Widokowym AmberSky na Wyspie Spichrzów. Tym razem przejażdżka kołem to tylko jedna z atrakcji, jakie zostały dla Was przygotowane! Przerażająca sesja zdjęciowa w trumnie na cmentarzysku z upiornie pomalowaną twarzą, mroczne dekoracje i konkursy ze strasznymi nagrodami skuszą niejednego z Was.
Tak przygotowani możecie iść już w pełnym rynsztunku na Przyjęcie Halloweenowe organizowane przez Ciuciubabka Cafe. Będą wyścigi duchów, dyniobranie, szukanie ukrytych skarbów w dyniach, łapanie pająków na pajęczynie, spotkanie ze smutną i wesołą dynią i pomarańczowy śnieg.

Mało atrakcji? Jeśli tak, to jest też coś, co zaspokoi najwytrwalszych amatorów straszenia. Loopy’s World przygotowało całą Noc Happy Halloween! Za sprawą tajemnej mocy centrum rozrywki zamieni się w miasteczko Happy Halloween. Z całej okolicy zbiorą się w nim czarownice, zjawy, maszkary, duchy i czarnoksiężnicy, a ich obecność spowoduje wiele niecodziennych zdarzeń i paranormalnych zjawisk. Jakie tajemnice skrywają zakamarki miasteczka? Dokąd zaprowadzą znaki zostawione przez zjawy? Tego dowiecie się podczas fabularnych animacji. Jedno jest pewne – czeka na Was straszliwie dobra zabawa.

 

Artystyczne przyjemności
Obcowanie ze sztuką sprzyja nie tylko naszemu relaksowi i rozwojowi, ale jest przede wszystkim przyjemnością. Stąd też Fundacja Edukacji Przedsiębiorczości Społecznej postanowiła jej nam dostarczyć. Muzyczne Przyjemności – Koncerty u Uphagena to propozycja na sobotnie przed i popołudnie. Na najmłodszych, w samo południe, czeka spotkanie Taniec na Gryfie. Dzieci po raz kolejny spotkają się z magiczną barwą skrzypiec, tym razem w tanecznych rytmach.-Tego samego dnia o godzinie 18.00 artystki Anita Jarzębska – skrzypce oraz Dominika Glapiak- fortepian zaprezentują porywając repertuar kameralny. W programie utwory mistrzów F.Schuberta, C.Debussego i H.Wieniawskiego i innych.

Muzyczny Świat Bajek zorganizowany w Sali Koncertowej Portu Gdynia to wspólna propozycja dla dużych i małych. Niezwykłe widowisko edukacyjno – muzyczne zabierze dorosłych w podróż do czasów beztroskiej radości, a przed dziećmi odkryje niezwykły świat ponadczasowych bajek i magicznych instrumentów. Najmłodsi otrzymają zatem możliwość podróży w czasie i odwiedzenia muzycznej wioski Smerfów, osady Gumisiów, wycieczki na czarodziejskim dywanie z Alladynem, spotkania z szalonymi Flinstonami i Trollami, uroczym Shrekiem i Królem Lwem.

Również w sobotę czeka muzyczna perełka dla wszystkich miłośników i fanów twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Trasa koncertowa, odwołana przez niespodziewaną śmierć artysty, została za zgodą rodziny wznowiona pod nazwą Twój Jubileusz. Sobotni koncert będzie swoistym hołdem na cześć artysty! Podczas koncertu usłyszymy jego najpiękniejsze utwory w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajdą się osoby, które w sposób szczególny związane były ze zmarłym artystą. Wystąpią: Beata Rybotycka, Halina Frąckowiak, Olga Bończyk, Mariusz Patyra Official, Grupa MoCarta, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski.

Wolisz plastykę i malarstwo? Chodź, pomaluj mój świat jest idealnym rozwiązaniem dla całych rodzin, przygotowanym przez Centrum Handlowe Auchan w Gdańsku. Wspólne warsztaty rodziców z maluchami pomogą nazwać emocje i uwiecznić je za pomocą malunków.

Zainteresowani architekturą będą mogli zgłębiać tajemnice kryjące się wśród gdańskich murów podczas Programu Edukacyjnego Instytutu Kultury Miejskiej Poznaj warstwy Miasta. Będzie to takżę okazja do zbudowania makiety fragmentu idealnego miasta.

A może wolisz literaturę? Księgarnia Vademecum zaprasza na Warsztaty Literackie dla najmłodszych, gdzie dyskusje literackie to nie tylko puste słowa!

 

To nie koniec atrakcji…
Atrakcji jest jeszcze więcej, zapraszamy więc do naszego kalendarium: https://togethermagazyn.pl/wydarzenia/

Oceń