Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wibrator a zdrowie kobiety

Wibrator a zdrowie kobiety

Wśród dostępnych na rynku zabawek erotycznych wibrator nie cieszy się najlepszą opinią. Większość pań twierdzi, że jest to gadżet dla samotnych kobiet, a panowie się go boją, bo podobno widzą w nim konkurencję. Jednak nie da się ukryć, że to właśnie dzięki wibratorowi możemy urozmaicić swoje życie seksualne, ale nie tylko… Musimy pamiętać o tym, że przy niewłaściwym stosowaniu, ta zabawka erotyczna może okazać się źródłem zakażeń, a nawet chorób.

Kilka słów o wibratorze 

Wibratory to gadżety erotyczne, które służą przede wszystkim do masturbacji i zazwyczaj są wykorzystywane przez kobiety do osiągania orgazmu w pojedynkę. Warto jednak zauważyć, że tego typu zabawki aktualnie służą także urozmaiceniu współżycia, a większość z nich jest stosowana podczas wspólnej zabawy w łóżku z partnerem. 

Pierwsze wibratory powstały w XIX wieku. Ciekawostką jest, że na samym początku istnienia, miały one zastosowanie lecznicze – pomagały w tzw. histerii kobiet. To nic innego, jak fikcyjne schorzenie, którego podłożem było niezaspokojenie seksualne. Aktualnie nie są one wykorzystywane do leczenia – ich zadaniem jest zapewnienie rozrywki oraz przyjemności czerpanej z orgazmu. 

Wibrator – potrzeba czy seksualny kaprys? 

Dostępne na rynku tego typu gadżety erotyczne, które znajdziemy w ofercie sexshop112 mogą w znaczący sposób urozmaicić życie erotyczne. Pamiętajmy jednak o tym, że potrzebujemy do tego nie tylko zaangażowania, lecz także nieco pomysłowości ze strony kochanków. Co więcej, w niektórych przypadkach zastosowanie takich urozmaiceń może nadać igraszkom w sypialni zupełnie nowe oblicze. 

Główną zabawek erotycznych jest inicjowanie oraz zachęta do zabaw we dwoje. Warto dodać, że to właśnie dzięki nim repertuar pieszczot może być o wiele bardziej bogatszy i zróżnicowany. Eksperci dodają, że korzystanie m.in. z wibratorów bardzo dobrze wpływa na niwelowanie różnic w czasie, w jakim kochankowie osiągają orgazm. 

Wibrator poprawia zdrowie intymne 

Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z amerykańskiego uniwersytetu w Indianie jasno pokazują, że panie, które korzystają z wibratorów, są o wiele bardziej usatysfakcjonowane ze swojego życia seksualnego, a także zdecydowanie częściej poddają się badaniom ginekologicznym oraz samobadaniu swoich narządów płciowych. Otwartość seksualna na dostępne na rynku akcesoria erotyczne w pewnym stopniu wpływa też na umiejętność mówienia o swoich problemach intymnych. Warto zauważyć, że stosowanie wibratorów w celu masturbacji wiąże się także z częstszym dotykaniem miejsc intymnych, więc o wiele szybciej i łatwiej wyłapać różne anomalie. 

Pamiętaj o dezynfekcji  

Dezynfekcja jest ważna szczególnie z uwagi na nasze zdrowie. Zabawki erotyczne, a w tym wibratory bardzo często dotykają naszych części intymnych. I niestety w taki sposób, łatwo namnażają się na nich różne bakterie. Musimy pamiętać o tym, że gdy nie zachowamy odpowiedniej czystości, z dużym prawdopodobieństwem nabawimy się mało przyjemnej infekcji, z którą z pewnością wylądujemy w gabinecie ginekologicznym. I chociażby z uwagi na to, warto poświęcić kilka chwil, by odpowiednio zadbać o te babskie gadżety. 

Zarówno masturbacja, jak i korzystanie z gadżetów erotycznych ma bardzo pozytywny wpływ na poziom zadowolenia z życia seksualnego. Co więcej, te zachowania bardzo dobrze oddziaływają na poprawienie funkcji seksualnych. Nie da się ukryć, że poznawanie własnego ciała jest najlepszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, co podoba się nam najbardziej w tej sferze. 

5/5 – (3 głosów)