Together Magazyn » Aktualności » Czy warto wybrać panele winylowe do domu?
piękny, przestronny salon

Czy warto wybrać panele winylowe do domu?

Panele podłogowe to bardzo często wykorzystywany materiał do pokrywania podłóg w naszych domach i mieszkaniach. O ile prawdziwe drewno jest piękne, to niestety drogi wybór, o który dodatkowo trzeba bardzo dokładnie dbać. Klasyczne panele laminowane są trwalsze, jednak nie dają nam takiego samego estetycznego efektu. Jak wybrać coś, co sprawdzi się zarówno pod kątem technicznym, jak i designerskim?

1. Czym są panele winylowe?

2. Winylowe panele podłogowe – największe zalety

3. Dlaczego warto wybierać tanie panele podłogowe winylowe?

Czym są panele winylowe?

Panele winylowe są bardzo trwałym rodzajem wykończenia podłogi, podobnie zresztą jak panele laminowane. Ich struktura obejmuje kilka warstw winylu – materiału o szczególnych właściwościach, który przy okazji może świetnie udawać inne tworzywa, jak na przykład drewno, czy nawet kamień. Wynika to z faktu, że łatwo uzyskać na nim pożądaną teksturę i wzór. Montaż paneli podłogowych z winylu jest też zwykle bardzo prosty. Często znajdziemy produkty działające „na klik”, co oznacza, że nie musimy robić nic poza spasowaniem ze sobą poszczególnych elementów. Jedyną trudnością w takim montażu jest więc przycięcie paneli przy ścianach do pożądanego kształtu.

Winylowe panele podłogowe – największe zalety

Panele podłogowe dostępne w wersji winylowej mają wiele plusów, które wynikają bezpośrednio ze struktury materiału wykorzystanego w procesie produkcji. Jest on trwały, wytrzymały, odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo trudno jest go też odbarwić, a odpowiednio konserwowany zachowa swój nieskazitelny wygląd przez wiele lat. Dodatkowo wytłoczony w winylu wzór również jest odporny na upływ czasu, także jeżeli ma chropowatą powierzchnię – na przykład na wzór drewna. Z tego powodu, choć nie zawsze jest to opcja najtańsza, deski podłogowe winylowe to coraz chętniej wybierany wariant, gdy musimy dokonać remontu mieszkania lub domu.

Dlaczego warto wybierać tanie panele podłogowe winylowe?

Podłogowe panele wykonane z naturalnego drewna są oczywiście piękne, jednak ich trwałość jest niższa – zależnie od wykorzystanego rodzaju drewna – wymagają szczególnej pielęgnacji, a dodatkowo również są często bardzo drogie. Decydując się na panel podłogowy z winylu możemy uzyskać niemal taki sam efekt wizualny za o wiele mniejszą cenę oraz przy niższym nakładzie pracy w kwestii konserwacji i utrzymania podłogi w dobrym stanie. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie: https://www.barlinek.com.pl/produkty/panele-winylowe/.

5/5 – (1 głosów)