Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dbać o skórę latem?
togethermagazyn-

Jak dbać o skórę latem?

Chcesz zadbać o swoją skórę, by w czasie sezonu wakacyjnego wyglądała pięknie i młodo? Zastanawiasz się w jaki sposób o nią dbać, by wysokie temperatury, czy promieniowanie słoneczne i nadmiar sebum, które gromadzi się na jej powierzchni nie miało negatywnego wpływu na jej wygląd? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak chronić skórę przed słońcem?

Latem skóra narażona jest na negatywne działanie promieniowania słonecznego. Jeśli naskórek nie będzie chroniony przed promieniami słońca dojść może nie tylko do poparzenia, ale również nadmiernego wysuszenia lub przyśpieszenia procesów starzenia się skóry. Warto więc zdecydować się na stosowanie kremu z filtrem UV, dzięki któremu na cerze powstaje warstwa ochronna, a skóra staje się odporniejsza na negatywne działanie promieniowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie jeszcze są sposoby na ochronę skóry latem, koniecznie przeczytaj artykuł http://www.fitandfashion.pl/piekna-cera-i-tylko-kilka-minut-dziennie/. Wystarczy tylko kilka minut codziennej pielęgnacji, by naskórek stał się jedwabiście gładki, miękki i nieskazitelny.

Jak zadbać o dobre nawilżanie skóry latem?

Latem skóra narażona jest na działanie wysokich temperatur i suchego powietrze. Przez to dojść może do jej silnego wysuszenia. Chcąc utrzymać nawilżenie naskórka na prawidłowym poziomie, warto zdecydować się na stosowanie kremu nawilżającego. Polecane jest również serum z kwasem hialuronowym, żel aloesowy lub kosmetyki ze śluzem ślimaka. To preparaty, które mają skuteczne działanie nawilżające, a co więcej przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka utraty cząsteczek wody. Dzięki temu ich stosowanie sprawia, że naskórek jest mniej narażony na nadmierne wysuszenie.

W jaki sposób zachować opaleniznę na dłużej?

Wiele kobiet pragnie zdobyć piękną i naturalną opaleniznę. Do jej osiągnięcia konieczne są długie godziny kąpieli słonecznych. Jednak pod wpływem czasu, peelingów zabarwienie skóry może się zmniejszać. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób utrzymać efekty opalania na dłużej? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule https://www.zycie.pl/informacje/artykul/28298,pielegnacja-skory-jak-utrzymac-efektowna-opalenizne-na-dluzej. Dzięki temu w naturalny sposób będziesz w stanie zadbać o to, by Twoja skóra była złocista na dłużej.

Okazuje się, że dbanie o skórę latem wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy stosować kosmetyki, które dostosowane są do potrzeb naskórka i mają naturalny skład!

Oceń