Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaki laptop lenovo wybrać?

Jaki laptop lenovo wybrać?

Marka Lenovo ma spore grono wiernych zwolenników i nic w tym dziwnego. Oferta firmy jest tak szeroka, że każdy może znaleźć model laptopa odpowiedni dla siebie. Producent w sprzedaży posiada m.in. laptopy multimedialne, laptopy dla graczy czy laptopy do pracy. Ciekawym rozwiązaniem są na pewno laptopy hybrydowe 2w1, które wyróżniają się doskonałą mobilnością. Jaki laptop Lenovo warto zatem wybrać? Czym należy sugerować się w czasie zakupów?

Lenovo IdeaPad

Laptop Lenovo IdeaPad to seria laptopów uniwersalnych. Najtańszy model zakupić można już za około tysiąc złotych. Są to laptopy, które dobrze sprawdzają się na co dzień podczas przeglądania  internetu, słuchania muzyki czy oglądania filmów. Bez problemu radzą sobie też z podstawowymi programami biurowymi itd. Droższe modele obsługują również bardziej rozbudowane oprogramowanie.

Seria Lenovo IdeaPad obejmuje laptopy w cenie od 1 do 5 tysięcy złotych. Są to zarówno modele standardowe o przekątnej ekranu 14 oraz 15,6 cali, jak i te z ekranem wielkości 17,3 cali.

Laptop Lenovo V330 i Lenovo V130

Laptopy Lenovo V330 i Lenovo V130 są modelami biznesowymi, które sporo łączy. Przede wszystkim działają na systemie operacyjnym Windows 10 Pro, który ma kilka funkcjonalności dedykowanych do biznesu. Posiadają one ekran Full HD z powłoką antyrefleksyjną oraz klawiaturę z osobnym blokiem numerycznym. W tym przypadku wydajność urządzenia zależy oczywiście od wybranej konfiguracji. Laptop Lenovo V330 i V130 działają w oparciu o procesory Intel Core i3 i Intel Core i5. Maksymalnie mogą mieć 12 GB pamięci RAM. Seria V330 dodatkowo oferuje czytnik linii papilarnych.

Lenovo YOGA

Lenovo YOGA to z kolei seria laptopów 2w1, które służą jednocześnie jako tablet i laptop. Posiadają charakterystyczne ekrany dotykowe osadzone na zawiasach, które umożliwiają ich obrót o 360 stopni. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w rysik, co przekłada się na jeszcze większy komfort pracy.

Laptop Lenovo Yoga sprawdza się zarówno w biurze i domu, jak i na zewnątrz. To propozycja skierowana dla osób, które często pracują w terenie. Ich mobilność wynika ze specyficznej konstrukcji oraz niewielkich wymiarów. Lenovo Yoga to laptopy o przekątnej ekrany od 11,6 do 15,6 cali. Do wyboru jest sporo modeli o różnorodnych konfiguracjach. Tańsze służą przede wszystkim do obsługi muzyki i filmów oraz surfowania po internecie. Droższe sprawdzają się jako laptopy do pracy czy nauki.

Lenovo MIX

Lenovo MIX to również seria laptopów mobilnych. Są to urządzenia 2w1, które jednak nie posiadają ekranu obracanego jak laptopy Lenovo z serii Yoga. Wyposażone są z drugiej strony w ekran odłączany od klawiatury. Tym samym w każdej chwili laptop można przekształcić w tablet. Przekątna ekranu to przy tym  10,1 lub 12 cali. Laptopy Lenovo MIX nie należą do urządzeń drogich. Jednocześnie jednak są w zupełności wystarczające podczas podstawowych zastosowań.  Polecane są jako laptopy dla uczniów i studentów.

Lenovo Legion

Laptopy Lenovo Legion to propozycja dla graczy. Laptopy gamingowe marki Lenovo posiadają wyświetlacz Full HD oraz wyróżniają się bardzo wysoką wydajnością. W ich przypadku producent zastosował mocne procesory, spore zasoby pamięci RAM i specjalne karty graficzne. Nie pominięto także odpowiedniego systemu chłodzenia. Gracze powinni docenić ponadto ciekawy design i podświetlaną klawiaturę.

Lenovo ThinkPad

Laptopy Lenovo ThinkPad to z kolei urządzenia przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów. Są to laptopy biznesowe wyposażone w odporne na rozlanie płynu klawiatury, system operacyjny Windows 10 Pro i obudowy z certyfikatem MIL-STD-810G. Najnowocześniejsze modele z tej serii pozwalają na obsługę nawet zaawansowanych aplikacji czy wirtualnej rzeczywistości VR. Większość laptopów Lenovo ThinkPad posiada trwałą baterię, która umożliwia od 10 do 14 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowo technologia RapidCharge umożliwia bardzo szybkie ładowanie.

Oceń