Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Rozpocznij swoją karierę w internecie już dziś – praca z domu

Rozpocznij swoją karierę w internecie już dziś – praca z domu

Każdy z nas chociaż raz szukał pracy. Wiemy, że jest to jeden z głównych punktów naszego życia. Spędzamy w niej bardzo dużo czasu i pracować będziemy aż do emerytury. Wiadome jest więc, że musimy ją lubić i musi nam się podobać. Są jednak takie stanowiska, które powstały wraz z rozwojem technologicznym, które można wykonywać w zaciszu swojego domu czy mieszkania. Można dowolnie planować swój grafik, samemu decydować, kiedy i gdzie będzie się pracowało. Jakie stanowiska należą do grupy zawodów, które można wykonywać w domu?

Zalety pracy online

Praca w domu zdecydowanie nie będzie dla każdego. Wymaga bowiem sporo samodyscypliny. Ale jest wiele plusów w pracy online, których nie ma w pracy tradycyjnej. Przede wszystkim – praca online to taka praca, która pozwala na to, aby pracować w każdym miejscu na ziemi. Nie jesteśmy związani z biurem, ale wystarczy nam jedynie komputer i dostęp do Internetu, aby móc wykonywać to, co nam zlecono. Ponadto nie musimy wychodzić codziennie z domu, jeżdżąc do biura, szczególnie wtedy, kiedy pogoda za oknem wcale nam nie sprzyja… Praca w domu pozwala na większą elastyczność i inną organizację pracy. Nikt też nie stoi nam nad głową, nic nas nie rozprasza. Ale, tak jak mówiliśmy, nie każdy może sobie pozwolić na pracę w domu i nie każdy się w tym odnajdzie. Ale jeśli ktoś z was myślał kiedykolwiek o tym, ale nie wie jeszcze co wybrać – oto kilka naszych propozycji. Nie musi być to etatowa praca, może być również dodatkowa. Sprawdźcie koniecznie!

Copywriter 

To osoba odpowiedzialna z tworzenie, redagowanie i publikację treści na portalach internetowych. Jest to zawód podobny do pracy dziennikarza, jednak nie wymaga aż takich zdolności wynajdywania informacji oraz nie swoich tekstów nie publikują na łamach czasopism. Do zadań copywritera należy np. stworzenie i wstawienie opisu produktów na stronie sklepów internetowych, wykonanie tekstów reklamujących, czy tworzenie tekstów SEO. Zarobki w tym fachu zwykle uwarunkowane są twoją efektywnością (rozliczanie się za ilość napisanych znaków), lub poziomem skomplikowania tekstów, które przyjdzie Ci pisać.

Bloger/ka lub Youtuber/ka

Każdy z nas zna serwis Youtube. W ciągu kilkunastu lat rozwinął się on do ranki międzynarodowej telewizji internetowej. Każdy może wrzucać tam niemal to co chce, a niektórzy wykorzystują to w celach zarobkowych. Coraz więcej osób wybiera karierę blogera lub youtuberki, by na pozyskiwaniu jak największej ilości fanów i wyświetleń swoich treści zarabiać prawdziwe pieniądze. Jeśli masz dobry pomysł na siebie i wiesz, jak go zrealizować, nie czekaj! Być może wkrótce to o Tobie usłyszymy na Youtubie.

Prowadzenie blogów i stron firm

To zajęcie pokrywające się w wielu aspektach z copywritingiem. Tutaj jednak nasze obowiązki są bardziej sprecyzowane i zwykle wygląda to tak, że nie zajmujemy się pisaniem tekstów i innych treści, tylko ich wstawianiem, optymalizacją i promocją. 

Grafik

Przeglądając Internet nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że niemal wszystkie grafiki, obrazki które się nam ukazują zostały przez kogoś stworzone. I nie jest to wbrew pozorom taka łatwa twórczość, bo graficy nie pracują w Paintcie, tylko w zaawansowanych programach jak Photoshop. Osoba posiadająca kwalifikacje i umiejętności na to stanowisko nie powinna mieć żadnego problemu ze znalezieniem pracy, gdyż zlecenia na grafiki zawsze będą powstawać i raczej nie w mniejszej ilości. 

Nie czekaj i przygotuj swoje CV już dziś, napisz odpowiedni list motywacyjny i aplikuj na jedno z wyżej wymienionych stanowisk. Przekonaj się jak wygodna jest praca z domu.

Oceń