Together Magazyn » Aktualności » Zdalne biuro nieruchomości to profesjonalna, kompleksowa i oczywiście bezpieczna usługa

Zdalne biuro nieruchomości to profesjonalna, kompleksowa i oczywiście bezpieczna usługa

Najwyższy poziom obsługi jest możliwy, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie oczekiwania klientów. Miejsca spotkań są przygotowane w sposób zapewniający zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. W odpowiedzi na w pełni zrozumiałe obawy przed COVID-19 przygotowaliśmy kompleksową obsługę zdalną, która z pewnością jest interesującym novum – opowiada Sandra Kukowska-Banaś z Tyszkiewicz Nieruchomości. To najlepszy znak, że nic nie stanie na drodze do marzeń o własnym M.

Pandemia krzyżuje szyki?

W biurze nieruchomości Tyszkiewicz pracujemy na pełnych obrotach, jednak z zachowaniem bezpiecznych procedur – prezentujemy nieruchomości, spotykamy się z klientami w biurze i online. Kładziemy duży nacisk na zachowanie wszelkiej ostrożności i zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19. Płyny do dezynfekcji i maseczki, zakrywające nos i usta stały się dla nas codziennością. Nasze profesjonalne i odpowiedzialne podejście jest doceniane przez klientów, którzy w tak specyficznych czasach nie są zmuszeni do odkładania życiowych planów, jakimi są zakupy nieruchomości.

Jak wygląda ten hybrydowy model obsługi?

Miejsca spotkań są przygotowane w sposób zapewniający zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Przede wszystkim są one skrupulatnie dezynfekowane. Podczas każdego spotkania między agentem a klientem zachowywany jest dystans. W odpowiedzi na zrozumiałe obawy przygotowaliśmy kompleksową obsługę zdalną, która z pewnością jest interesującym novum.

Na czym polega innowacja?

Jest nią wirtualny spacer po wybranych nieruchomościach, który odbywamy zdalnie wraz z klientami podczas video rozmowy. Nasza usługa obejmuje przygotowanie wirtualnej prezentacji do każdej oferty. Dzięki wykorzystaniu kamery jesteśmy w stanie dokładnie pokazać wszystkie pomieszczenia wybranej nieruchomości. Pomimo pandemii utrzymujemy najwyższy poziom obsługi, która w formule zdalnej jest również kompleksowa w zakresie obrotu nieruchomościami i pośrednictwa kredytowego. Klientom proponujemy także możliwość spotkań i konsultacji online. Agenci Tyszkiewicz Nieruchomości są obecni na każdym etapie transakcji, nawet w wariancie online.

Bez wychodzenia z domu możemy kupić nieruchomość?

Zgadza się. Podczas pierwszej fali pandemii przekonaliśmy się, że video rozmowy doskonale się sprawdzają. Pamiętam sytuację, w której byliśmy umówieni na podpisanie dokumentów przedwstępnych, a klienci rozpoczęli kwarantannę. Nic nie stanęło na przeszkodzie, aby sfinalizować założenia – w sali konferencyjnej był agent i kupujący, a właściciel nieruchomości ustalał warunki zdalnie.

Czego teraz najbardziej pragną klienci?

Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości wygląda bardzo podobnie do tej sprzed 8 miesięcy. Zainteresowaniem wciąż cieszą się mieszkania i domy, chociaż dostrzegamy, że klienci znacznie częściej pragną zapoznać się z ofertami działek budowlanych i rekreacyjnych. Przez cały czas powodzeniem cieszą się lokalizacje w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie, ale coraz częściej odpowiadamy na pytania związane z małym Trójmiastem i Pruszczem Gdańskim.

Potrzeba własnego kąta do pracy zdalnej wpływa na decyzję o metrażu?

Popularne są mieszkania 2- lub 3-pokojowe do 60 m2. W przypadku zainteresowania domami można mówić o skutkach pandemii – chcemy się czuć bezpieczni, ale nie wyobrażamy sobie zamknięcia w czterech ścianach, więc ogród jest tym, co pozwala czuć się dobrze. To taki mały, ale własny azyl.

Warto teraz pomyśleć o inwestycji w nieruchomości?

Z perspektywy inwestycji w nieruchomości każda pora jest dobra, ponieważ od dawna uważane są za dobrą i bezpieczną lokatę środków pieniężnych. Trudno obecnie mówić o szczególnych okazjach, ponieważ ceny nieruchomości utrzymują się na tym samym poziomie i raczej nie spadną.

Czy zdarzyły się Pani w pełni zdalne zakupy?

Tak, najczęściej decydują się na nie klienci inwestujący w nieruchomości. Dla nich wirtualny spacer jest zupełnym odzwierciedleniem rzeczywistości – można z niego bardzo dużo wywnioskować. Pomocny agent, szczególnie teraz, jest dużym wsparciem klienta podejmującego decyzję o zakupie w trybie online.

Istnieje lista gorących lokalizacji?

Rośnie popularność Pruszcza Gdańskiego, a stałym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone blisko morza w Gdyni Orłowie, w Sopocie, na gdańskim Przymorzu i Zaspie. Co za tym idzie, w popularnych lokalizacjachceny utrzymują się na najwyższym poziomie. Alternatywą jest właśnie Pruszcz, Karwiny w Gdyni czy Morena w Gdańsku.

Na co radzi Pani zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na zakup?

Z uwagi na to, że urzędy w dużej mierze pracują zdalnie, doradzamy klientom biura nieruchomości Tyszkiewicz przyjęcie pewnego marginesu czasowego, który pozwoli spokojnie sfinalizować zakup. Podobnie w przypadku pośrednictwa finansowego, jeśli klient posiłkuje się kredytem hipotecznym, tu również zalecamy dłuższy czas na poszczególne procedury, dzięki czemu unikniemy nerwów, a zyskamy komfort. Rolą agentów naszego biura jest w tym przypadku skrócenie czasu potrzebnego na procedury związane z zakupem nieruchomości do niezbędnego minimum.

5/5 – (125 głosów)