Plakaty z napisami to coraz popularniejszy trend w aranżacjach nowoczesnych mieszkań. Tego typu ozdoby nie tylko skłaniają do myślenia, lecz także poprawiają nastrój, a czasami wręcz motywują do działania. Mogą to być nie tylko kultowe frazy z naszych ulubionych filmów, motto ukochanego pisarza lub po prostu piękna i mądra sentencja, której przesłanie może stać się naszą codzienną inspiracją.

Cytaty oraz powiedzenia sławnych osób często są dla nas pewnego rodzaju przewodnikiem lub wskazówką, którą kierujemy się w życiu. Ulubione motto powtarzamy dość często jak slogan w różnych sytuacjach, wierząc w jego mądrość. Dlatego plakaty z cytatami to świetny pomysł na podkreślenie naszego podejścia do życia. 

Mieszkanie z duszą 

Mieszkanie z duszą to miejsce, po wejściu, do którego od razu wiemy, kim są domownicy, a także jakie są ich pasje i zainteresowania. O takiej przestrzeni z pewnością marzy każdy z nas. Jeśli zależy nam na takim wnętrzu, powinniśmy zainwestować w unikalne wyposażenie. Jednym z takich dodatków są plakaty. To niezwykle wyjątkowe dodatki, które pasują do praktycznie każdego pomieszczenia. Są też pewnego rodzaju kropką nad i, dodającą aranżacji nowego i nietuzinkowego charakteru. 

Dlaczego warto wybrać plakaty z napisami? 

Nie da się ukryć, że plakaty z napisami to najbardziej zróżnicowana kategoria obrazów, w których tekst dominuje jako motyw przewodni kompozycji. W odróżnieniu m.in. od obrazów z grafiką, plakaty z cytatami przemawiają do odbiorców w nie wymagający interpretacji sposób. Pośród dostępnych na rynku grafik tego typu z pewnością bez problemu wybierzemy takie, które dopasujemy do swojego wnętrza. Mamy do wyboru m.in. ozdoby motywacyjne, o tematyce rodzinnej, a także nowoczesne i kulinarne. 

Marzy Ci się plakat, który zobrazuje Twoją życiową maksymę? A może jesteś szczególnie związany z ulubionym cytatem z filmu? Tego typu plakaty to propozycja dla osób, które pragną w ten sposób wyrazić swój pogląd na świat. Co więcej, te ozdoby doskonale dekorują wnętrza, bez problemu zastępując w tej materii tradycyjne obrazy ścienne. 

Wybierając plakaty do domu, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaki efekt planujemy uzyskać. Cytaty, które przyozdobią nasze ściany, mogą być syntezą naszych życiowych refleksji, oraz ich parodią. W sklepach zajmujących się dystrybucją tego typu produktów znajdziemy – śmieszne i te całkiem poważne, kolorowe lub szare, minimalistyczne, a także pełne przepychu. Wszystko zależy więc wyłącznie od naszych preferencji. 

Wyjątkowo ciepły przekaz – plakaty “W tym domu…” 

Plakaty z sentencjami “W tym domu…” to wyjątkowe dekoracje, których tematyka dotyczy tego, co w życiu najważniejsze, czyli rodziny, miłości oraz przyjaciół. Napisy prezentowane na tego typu ozdobach mają charakter kodeksu zasad, jakimi kierują się domownicy. Wydrukowane na grubym papierze ponadczasowe życiowe prawdy z pewnością sprawdzą się nie tylko na ścianach naszych domów, ale także w lokalach usługowych. Te plakaty o wyjątkowo ciepłym przekazie wprowadzają do mieszkań przytulny i rodzinny klimat. “W naszym domu mieszka miłość”, “Ci, którzy w tym domu bywają to czego nam życzą niech sami mają” – to tylko niektóre z przykładowych napisów na plakatach. 

Wybierając plakaty z cytatami, pamiętajmy, aby pasowały one do reszty mebli, a także współgrały ze sobą. Nie możemy zapominać także o odpowiednim doborze barw – w tym przypadku świetnym rozwiązaniem będą czarno-białe kompozycje. Takie klasyczne rozwiązania z pewnością sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany