Together Magazyn » Aktualności » 3 kroki do rodzinnego szczęścia

3 kroki do rodzinnego szczęścia

 

W dzisiejszym, zabieganym świecie tak mało czasu poświęcamy rodzinie, znajomym. Trudno się dziwić gdyż rozwój osobisty jest niezmiernie ważny dla każdego. Gdy człowiek się nie rozwija stoi w miejscu i przez to też w następstwie czasie zostaje w tyle. Nikt z nas nie chce pozwolić na taki stan. Potrafimy radzić sobie w wielu sytuacjach między innymi dzięki dobrej organizacji czasu. Aby wygenerować czas dla najbliższych i utrzymać szczęście w rodzinie na stabilnym poziomie warto zastosować się do 3 kroków.


Krok 1 – Sporządzenie konkretnego planu!

Plan- jest doskonałym rozwiązaniem aby zrealizować wszystkie założone cele.
Każdy kto posiada dzieci, wie z iloma wyrzeczeniami wiąże się wyodrębnienie wolnego czasu oraz jak trudno go w ogóle osiągnąć.
Solidny plan pomoże w spokoju spojrzeć na nadchodzący czas i zapewni choć kilka chwil swobody.

Po pierwsze należy określić priorytety jakie chcemy osiągnąć na przestrzeni dnia, tygodnia, miesiąca -przestrzeń planu określamy indywidualnie. Najlepiej wypisać te wszystkie sprawy na kartce i teraz wspólnie w rodzinnym gronie rozdzielić obowiązki. Narożnik o dużej powierzchni pomieści całą rodzinę i zadba o odpowiedni klimat podczas dialogu.

W miarę możliwości należy włączyć w realizację, wszystkich członków rodziny. Rozmowa powinna polegać na tym aby każdy wymienił swoje obowiązki, zaplanowane zajęcia, czas wolny i drogą dedukcji wspólnie należy ustalić kompromis. Ważne jest aby uwzględnić w planie, czas dla rodziny. Po to między innymi został on stworzony.

Krok 2- Realizacja planu !


Plan powstał to teraz- do dzieła. 
Pierwsze dni mogą okazać się dość męczące. Jeżeli ktoś nigdy wcześniej nie stosował planu dnia to troszkę potrwa, zanim przyzwyczai się do nowo zaistniałej sytuacji. Proszę się nie martwić gdyż już po pierwszym dniu będzie widać efekty, co niezmiernie ucieszy całą rodzinę oraz zmobilizuje do dalszego działania. Nie traćcie zapału, mimo iż nie udało Wam się zrealizować jakiegoś punktu- gdyż należy pamiętać, że życie jest życiem i często występują zdarzenia losowe na które nie mamy wpływu. Uwzględnij dany punkt w następnym planie i spróbuj ponownie. Wtedy może się uda.

Po całym tygodniu nadchodzi upragniony weekend. Zaplanowaliście czas na spotkanie z bliskimi? Świetnie! Narożnik Venosa z barkiem ugości przyjaciół i pozwoli mieć ulubione trunki zawsze pod ręką.

Po prywatce gdy goście zdecydują się zostać do rana, świetnie sprawdzają się narożniki rozkładane i taki jest właśnie narożnik rozkładany Venosa z barkiem. Dzięki pojemnikowi na pościel ulokujesz niezbędne akcesoria, wykorzystując maksimum miejsca w jednym meblu.

http://www.mirjan24.pl/
http://www.mirjan24.pl/

3 krok- „Carpe diem” !

Jeżeli obowiązki na przestrzeni czasu zostaną rozplanowane, na każdego członka rodziny z osobna, może się okazać, że nie jest to wcale takie trudne to do zrealizowania.
Bilans końcowy powinien być zadowalający.
Ocena zalet i wad stosowania planu jest bardzo indywidualna. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez konkretnych wytycznych, natomiast są i tacy którzy uwielbiają swawole.
Bez względu na intensywność życia jedno jest pewne – dobry sen jest gwarancją energii w ciągu dnia. Propozycją która to umożliwia jest narożnik z funkcją spania Dido. W ciągu dnia- oblegany, służy podczas wielu codziennych czynności takich jak granie w gry planszowe, podczas czytania książek, wspólnych posiłków czy długich seansów filmowych.

3

Natomiast w nocy narożnik rozkładany pozwoli na totalny relaks i głęboki sen, by ranek zacząć z nową, pozytywną energią.
Warto łapać każdą chwilę szczęścia.
Uśmiech najbliższych nam osób jest największą motywacją do działania.
Wypełniajmy dni małymi kroplami szczęścia.
Tak niewiele a zdziała tak wiele.

Oceń