Together Magazyn » Aktualności » Rusza przetarg na kolejne przedszkole na południu Gdańska. Wkrótce też żłobek

Rusza przetarg na kolejne przedszkole na południu Gdańska. Wkrótce też żłobek

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła dziś przetarg na budowę przedszkola przy ul. Kolorowej. Wkrótce rozpoczną się też przetargi na żłobek i na przebudowę układu drogowego w rejonie obu tych inwestycji. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2017 roku.

Przy ulicy Kolorowej 14 powstać ma sześciooddziałowe przedszkole modułowe wraz z placem zabaw i infrastrukturą towarzyszącą. Budynek składać się będzie z dwunastu symetrycznych modułów konstrukcyjnych, ustawionych liniowo wzdłuż głównego korytarza. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do przedszkola chodzić będzie 150 dzieci.

To nie koniec inwestycji przy ul. Kolorowej. Nieopodal przedszkola – pod numerem 27 – powstanie bowiem również trzyoddziałowy żłobek przeznaczony dla 96 dzieci. Każdy z trzech oddziałów będzie się składał z sypialni, bawialni, sanitariatu oraz z pomieszczenia przeznaczonego do dezynfekcji nocników. W dwukondygnacyjnym budynku, oprócz części dedykowanej najmłodszym, znajdować się będą pomieszczenia biurowo-administracyjne Gdańskiego Zespołu Żłobków. Część biurowa na piętrze będzie mogła funkcjonować niezależnie od części parterowej.

Inwestycjom towarzyszyć będzie budowa układu drogowego stanowiącego dojazd  do przedszkola i żłobka, na odcinku od ul. Srebrnej do ul. Niepołomickiej w Gdańsku. Planowana realizacja obejmować będzie odcinek drogi o łącznej długości ok. 700 m. W ramach zadania w ul. Niepołomickiej  wykonany zostanie lewoskręt, powstaną nowe ulice Pastelowa i Kolorowa o nawierzchni asfaltowej z obustronnymi chodnikami wraz ze skrzyżowaniem w formie ronda.

Przetarg na budowę żłobka DRMG ogłosi w lutym, a na przebudowę dróg – w kwietniu. Wszystkie trzy inwestycje mają zakończyć się w październiku, a odbiory przewidziano na listopad.

5

Oceń