Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zbuduj formę na wiosne – smartwatche damskie Polar, Suunto i Garmin
baner-polar

Zbuduj formę na wiosne – smartwatche damskie Polar, Suunto i Garmin

Oto nasze najlepsze typy smartwatchy damskich, służące do liczenia kroków aż po trening do maratonu, Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby kobiety zmuszone były do skorzystania z zegarków sportowych i urządzeń do biegania dla mężczyzn. Należy spojrzeć prawdzie w oczy, niektóre z ogromnych, nieporęcznych zegarków męskich, nie są przyjemnością w noszeniu dla kobiet. Dlatego coraz więcej firm zaczęło wprowadzać na rynek smarwatche, które są zaprojektowane i przeznaczone z myślą o kobietach, zaliczyć można do nich zegarki Polar, Suunto i Garmin.

Sprawdź najlepsze smartwatche dla kobiet

Smartwatch damski powinien wyróżniać się dwoma sechami – być funkcjonalny oraz dopasowany na każdą okoliczność. Rynek coraz szybciej zapełnia się tymi niezwykłymi urządzeniami, dopasowując do potrzeb kobiet na całym świecie. Przede wszystkim na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę na to, do czego w pierwszej kolejności będziemy używać naszego nowego zegarka – na siłownię, wspinaczkę, a może jako codzienny asystent? Smartwatche damskie to często funkcjonalne urządzenia  na co dzień, które dodatkowo policzą nam kroki i okazjonalnie wspomogą naszą aktywność fizyczną. Warto też znać swój budżet – jak w każdej branży ceny zaczynają się od bardzo niskich, po wysokopółkowe marki premium i, jak wiadomo, nie jest to obojętne dla naszego portfela.

Garmin Forerunner 45 – biegaj w towarzystwie ulubionej muzyki

Garmin Forerunner 45 nie jest najtańszym ani najbardziej zaawansowanym zegarkiem do biegania, ale mieści się w dobrze zaprojektowanym opakowaniu. To nasz najlepszy zegarek do biegania, niezależnie od płci, ale szczególnie zainteresowanie nim będą osoby z mniejszymi nadgarstkami. Główny Forerunner 45 ma rozmiar 42 mm, ale Forerunner 45S sprowadza go do 39 mm – co czyni go jednym z najmniejszych i najlżejszych na rynku. Wybierając ten model, nie otrzyma się ogromnych analiz ani żywotności baterii, ale można będzie liczyć na wodoodporność do głębokości 50 metrów i optyczny czujnik tętna, który również uruchamia analizę VO2 Max. Jest również kompatybilny zarówno z telefonami z Androidem, jak i iPhone’ami, z głównymi umiejętnościami śledzenia, biegania i jazdy na rowerze. Zegarek Garmin daje dostęp do sklepu Garmin Connect IQ, ale tylko po to, aby uzyskać dostęp do dodatkowych tarcz zegarka.

zegarki-garmin

Polar Ignite – zegarki fitness o smukłym wyglądzie

Ignite to zegarek fitness ze smukłą ramką, który jest doskonałym towarzyszem biegania. Dzięki kopercie o średnicy 43 mm wadze zaledwie 35 gi grubości 8 mm doskonale pasuje do szczuplejszych nadgarstków. Pomimo smukłej ramy Polar Ignite ma prawie wszystko, czego można chcieć od zegarka do biegania. Posiada kolorowy ekran dotykowy, na którym można wyświetlać pomiary, a także solidnie działający czujnik tętna. Największą atrakcją jest FitSpark, która analizuje dane treningowe, oferując zalecenia i porady. Jeśli więc trenuje się szczególnie intensywny bieg, może zalecić serię lub ćwiczenia wspomagające, które pomogą odzyskać siły. Żywotność baterii wynosi 17 godzin w oparciu o śledzone treningi z GPS i tętnem. W trybie zegarka wystarczy na cztery lub pięć dni, zanim będzie wymagało podpięcia pod ładowarkę. Jest dobrze wyceniony, ładnie wyglądający i stanowi dobrą alternatywę dla czegoś takiego jak Forerunner 45, jeśli chcesz mieć coś mniejszego na nadgarstku.

zegarki-polar

Suunto 3 – sportowe oblicze eleganckiego zegarka

To sportowy zegarek firmy Suunto, zaprojektowany z myślą o nieformalnych fanach fitnessu i początkujących, z eleganckim wyglądem. Najnowsza wersja ma teraz GPS, ale okazało się, że doskonale nadaje się dla biegaczy, którzy lubią spędzać więcej czasu na bieżni niż na zewnątrz. W rzeczywistości sprawdził się również jako najlepszy zegarek do biegania do testów grupowych na bieżni. Suunto 3 jest mały i lekki do noszenia z solidnym sportowym śledzeniem i oferuje wskazówki oparte na danych tętna oraz łatwe do wykonania adaptacyjne plany treningowe. Działa z nową aplikacją Suunto, a nie z aplikacją MovesCount, do której użytkownicy zegarków Suunto będą przyzwyczajeni (która jest wycofywana). Śledzi bieganie, jazdę na rowerze i pływanie (basen i otwarte wody) z trybem multi-sport dla triathlonistów i standardowym trybem sportowym do wszystkiego innego. Monitorowanie tętna jest dobre, ale nie jest to jego największą zaletą. Wyposażony jest również w system monitorujący regularną aktywność i śledzenie snu – oba te elementy, wraz ze stresem za pośrednictwem HRV, są przekazywane do funkcji odzyskiwania i zasobów Suunto. Żywotność baterii to pięć dni lub 30 godzin podłączonego GPS. Co oznacza, że za tę cenę dostaje się bardzo dużo. 

suunto-

Jaki smartwatch damski wybrać?

Na stronie Fabryka zegarów dostępne są zegarki sportowe takich firm jak Garmin, Polar, Suunto, Garett oraz Huawei. Mieszczą one w sobie najwyższej klasy dane fitness w mniejszych i mniej ofensywnie kompaktowych rozmiarach. Można zapoznać się z ofertą najlepszych urządzeniach Garmin i wybrać idealny model, który pozwoli zyskać oryginalny i jednocześnie funkcjonalny wygląd. Znaleźć tu można nie tylko elegancki zegarek, ale i funkcjonalny smartwatch, który osiągają dobre wyniki w recenzjach i cieszy się doskonałymi opiniami, a jednocześnie zachowuje smukłość i bogatą zwartość pod względem funkcjonalności.

Oceń