Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zabawki handmade dla dzieci – czy warto się na nie decydować?
hasbecomeafact

Zabawki handmade dla dzieci – czy warto się na nie decydować?

Kupno prezentu dla malucha w obecnych czasach nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Sklepy internetowe zalewają nas promocjami, a skrzynka mailowa pęka w szwach od newsletterów i reklam. Zabawki kupimy nie tylko w e-sklepach, ale także w sklepach spożywczych, kioskach, hipermarketach, galeriach handlowych. Czy jest miejsce, o którym jeszcze nie wspomnieliśmy? Oczywiście! Sklepy handmade. W tych ostatnich w przeciwieństwie do sieciówek i dyskontów, znajdziecie zabawki z duszą. Czy warto kupować produkty handmade dla dzieci? Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na ten temat, koniecznie czytajcie dalej.

Handmade dla dzieci – czym wyróżniają się takie zabawki?

Jak sama nazwa wskazuje, zabawki handmade dla dzieci powstają podczas pracy rzemieślniczej. Najbardziej popularnymi są samodzielnie wydrukowane kolorowanki, szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się kolorowanki Minecraft. Jednak najczęściej są to modele niepowtarzalne, wykonane w ograniczonej ilości egzemplarzy lub tylko jednej sztuce. Do ich zrobienia artyści wykorzystuję wszystko: od włóczek, skrawków materiałów, przez niepotrzebne tasiemki, sznurki, guziki, drewno i inne. Wystarczy odrobina chęci, mnóstwo talentu, tona zaangażowania i sporo miłości, by artysta mógł stworzyć piękną szmacianą lalkę czy ręcznie rzeźbiony samochodzik.

Gdzie kupować produkty handmade dla dzieci?

Jakiś czas temu sprawa była utrudniona. Można je było dostać jedynie lokalnie, a wiadomości o nich roznosiły się pocztą pantoflową. Teraz, w czasach niesamowitego rozwoju branży e-commerce, wszystko co nas interesuje znajdziemy w Internecie. Zabawki, ubranka dziecięce i dekoracje do pokoju malucha, bez jakiegokolwiek problemu kupicie w sklepach prowadzonych przez artystów na Facebooku, Instagramie, Allegro, a także w handmade sklepach, np. DecoBazaar. To sklep, który powstał z zamiłowania właścicieli do niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju i pięknych przedmiotów. Gromadzi on w jednym miejscu wielu utalentowanych artystów i osoby trudniące się rękodziełem.

hasbecomeafact

Takie sklepy to ogromne ułatwienie dla twórców, którzy niekoniecznie posiadają jakąkolwiek wiedzę o sprzedaży online, ale także dla Was – klientów. Szukając konkretnej rzeczy handmade, macie pod ręką zestawienie prac wielu rzemieślników i artystów, dzięki czemu możecie wybrać tę, która najbardziej Wam odpowiada, bez odwiedzania setek stron internetowych.

Sieciówka czy handmade sklep – gdzie lepiej kupować zabawki?

Wybór zależy od Was i waszych indywidualnych preferencji oraz gustu. Sieciówki proponują wiele głośnych i mocno kolorowych, interaktywnych zabawek. Grające laptopy, śpiewające misie, krzyczące pieski, mówiące telefony. W sklepach handmade asortyment jest nieco inny. Kupicie tu piękne drewniane, ręcznie malowane klocki, rzeźbione samochody, wyszywane z miłością lalki. Są one bardziej minimalistyczne, gustowne i urocze.

Zabawki handmade dla dzieci – zalety

Ogromnym plusem, przemawiającym na korzyść, zabawek handmade dla dzieci jest ich wysoka jakość. To nie tani plastik a grube materiały i solidne drewno. Takie zabawki z pewnością dotrwają do czasu, gdy urodzą Wam się wnuki. Dodatkowo, większość zabawek handmade dla dzieci, takich jak: lalki, misie i przytulanki czy mebelki, stylizuje się na starsze, przypominające lata 90. To piękne, że rodzice mogą pokazać dzieciom w ten prosty sposób, jak wyglądało życie, kiedy sami byli mali.

Jakie zabawki kupujecie swoim dzieciom – stonowane i minimalistyczne czy krzyczące i kolorowe?

Oceń