Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Najlepsze jeździki dla dzieci w wieku przedszkolnym
zobacz jak wygląda najlepszy jeździk dla dziecka

Najlepsze jeździki dla dzieci w wieku przedszkolnym

Każdy maluszek musi się rozwijać. Pociechy niestety czasami tego nie lubią – wolą zabawę od edukacji. Dlatego najlepiej połączyć jedno z drugim. W tym celu świetnie sprawdzają się jeździki, które ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową. Które są częstym wyborem rodziców?

Jeździk z rączką – zabawka edukacyjna

Jeździk z uchwytem to idealna zabawka edukacyjna dla małych dzieci. Zachęca maluchy do chodzenia, jeżdżenia i poznawania otoczenia, podczas gdy uczą się równowagi i koordynacji. Pojazd ma kierownicę, której dzieci mogą się trzymać podczas odpychania się nóżkami – pomaga im to rozwinąć w bezpieczny sposób umiejętności motoryczne i siłę nóg.

Dzięki lekkiej konstrukcji jeździk można łatwo przenosić po całym domu lub zabrać na zewnątrz, najlepiej na trawiaste powierzchnie (będą bezpieczniejsze w razie upadku). Lekkiej, ale trwałej – produkty te budowane są z myślą o bezpieczeństwie maluchów, tak, aby podczas prawidłowego użytkowania nigdy nie groziło im nic niebezpiecznego.

To także jeden z najlepszy sposobów, by powoli przyzwyczajać dziecko do samodzielnej jazdy na rowerze. Zacząć można od kupna jeździka trójkołowego, a potem nabyć dwukołowca wyposażonego w uchwyt. Gdy maluch będzie nim już jeździć, rodzice mogą spróbować puszczania rączki na kilka sekund.

Jeździk na akumulator – pozwala jeździć maluchowi samemu

Jeździk samochód na akumulator zajmuje w rankingach zawsze wysokie miejsca. Nic dziwnego, bo pozwala dzieciom skutecznie zanurzyć się w świecie fantazji i udawać dorosłych. Jazda samochodzikiem po tarasie czy w salonie nie tylko jest świetną zabawą, ale także pomaga pociechom szybko podnieść inteligencję wizualno-przestrzenną.

Stabilne i bezpieczne oraz wykonane z materiałów, które nie sprawiają zagrożenia najmłodszym, są wyborem, który sprawdzi się zawsze, niezależnie od okazji. Używać ich można już od pierwszego roku życia, ale rodzice są zgodni co do jednego – sprawiają największe uśmiechy dzieciakom, które są w wieku przedszkolnym. Nie ma lepszego sposobu nauki i zabawy jednocześnie.

Wyposażenie najlepszych jeździków – prezent interaktywny

Wygodne siedzisko, otwierane drzwi, możliwość zdalnej kontroli i pakowny bagażnik, który pomieści wszystkie smakołyki oraz ulubione pluszaki – jeździki na akumulatory naprawdę są nie do zastąpienia. Najlepsze modele mają wbudowane odtwarzacze muzyki i lampy, które rzeczywiście świecą. Bawić się można nawet po zmroku!

Nie istnieją inne zabawki, które tak dobrze podnosiłyby poziom zdolności manualnych i sprawności motorycznej. Dlatego jeździki uwielbiają zarówno mali miłośnicy czterech kółek, jak i rodzice!

Oceń