Strona główna » Art. zewnętrzny » Jak działa outlet płytek ceramicznych?
outlet płytek ceramicznych

Jak działa outlet płytek ceramicznych?

Urządzenie lub remont łazienki/kuchni to najdroższy etap urządzania domu/mieszkania. Nie chodzi jedynie o instalacje, czy sprzęt AGD. Kuchnia i łazienka to miejsca szczególne – zazwyczaj nieduże, o podwyższonej wilgotności. To pomieszczenia, w których powstaje para wodna. W kuchni dodatkowo trzeba się liczyć z tłuszczem oraz zabrudzeniami po jedzeniu. Ściany i podłogi brudzą się zdecydowanie szybciej niż w pokojach.

Ekonomiczny remont

Na wielu rzeczach nie można oszczędzać remontując kuchnię, łazienkę, przedpokój, czy taras. Jednak budżet na remont jest ograniczony i trzeba ciąć koszty. Najczęściej mniej pieniędzy przeznaczone jest na płytki ścienne i meble. W przypadku mebli do kuchni można zdecydować się na gotowy zestaw, który jest tańszy niż meble modułowe (kupowane osobno). Z mebli łazienkowych wystarczy wybrać elementy niezbędne: szafka pod umywalkę, szafka wisząca lub szafka stojąca, ewentualnie szafka na pralkę. Nie trzeba wybierać całego zestawu. Szafka do pralki lub słupek łazienkowy w zupełności wystarczy do przechowywania kosmetyków i środków czystości. Meble przedpokojowe – zestaw z niewielką szafką na buty i panelem na odzież wierzchnią spełnia oczekiwania kupujących. Wykończenie ścian w kuchni i łazience to duże wyzwanie finansowe. Istnieje kilka sposobów na wykończenie ścian w wilgotnych pomieszczeniach, ale i tak najpopularniejsze są płytki ceramiczne. Nie są one tanie, więc kupujący szukają tańszych ofert. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z outletu płytek ceramicznych ceramixplytki.pl.

Czym jest outlet płytek ceramicznych

Outlet płytek ceramicznych to bardzo modne określenie. Oznacza płytki z wyprzedaży lub końcówki kolekcji, czy płytki w jakiś sposób niespełniające wymagań jakościowych produktu pierwszej kategorii (drugi gatunek płytek). Nie oznacza to, że nie mogą pełnić swoich funkcji użytkowych i dekoracyjnych. Najczęściej nie pasują do wzorca kolorystycznego producenta – odcień jest inny niż wzorzec. Zdarzają się uszkodzenia krawędzi, czy narożników, wady, odstępstwa od wymiarów i płaskości powierzchni.

Outlet płytek ceramicznych- opłacalny zakup

Czy warto kupić płytki ceramiczne drugiego gatunku? Odpowiedź na pytanie jest twierdząca. Atrakcyjna cena przy praktycznie niewidocznych wadach zachęca do zakupu. Sprawdzą się w łazience, w przedpokoju, garażu, a nawet w kuchni. Może zdarzyć, że produkt sprzedawany jako outlet płytek ceramicznych może być produktem wysokiej jakości. Drugim gatunkiem płytek są także wyroby wysokoprzetworzone. Oznacza to, że przeprowadzeniu normalnego procesu produkcyjnego, poddaje się je innym procesom, np.: rektyfikowanie lub polerowanie. Do wspomnianych procesów kierowane są płytki, które wcześniej zostały uznane za najwyższy gatunek. Ich zakwalifikowanie do drugiego gatunku następuje po rektyfikacji lub polerowaniu z powodu problemów z efektem polerowania lub z krawędziami czy kątami. Wyglądają inaczej, niż powinny, np.: płytki nie trzymają właściwego kalibru. Użycie szerszej fugi rozwiązuje problem z kalibrem. Outlet płytek ceramicznych nie oznacza, że to jest produkt zły gatunkowo – zachowuje podstawowe parametry płytek.

Większy zapas płytek

Decyzja o zakupie płytek sprzedawanych jako outlet płytek ceramicznych ceramixplytki.pl/3-scienne wymaga zrobienia zapasu większego niż 10% płytek. Nie wiadomo, ile wadliwych płytek trzeba będzie odrzucić. Przy większym zapasie jest spora szansa, że pomimo tego, że płytki są gorszego gatunku, uda się wyłożyć nimi ścianę lub podłogę.

outlet płytek ceramicznych

Outlet płytek ceramicznych – końcówki kolekcji

Często w magazynach zalegają kolekcje z zeszłego roku, ale ich niewielka ilość opakowań nie pozwala wystawić ich jako pełnowartościowego towaru. Przy końcówkach kolekcji możliwe są niewielkie uszkodzenia związane z przechowywaniem. Końcówki kolekcji polecane są do mniejszych pomieszczeń lub do tworzenia kolaży składających się z różnych kolorów i dopasowanych wzorów. Sprzedaje się je jako outlet płytek ceramicznych po obniżonej cenie.

Przemyślany zakup

Decyzja o zakupie płytek gorszego gatunku musi przemyślana. Niższa cena to przeważnie niższa jakość i często nie ma możliwości reklamacji takiego towaru. Płytek, bez względu na gatunek nie można reklamować, kiedy zostały położone na podłodze lub ścianie. Żaden sklep ani producent nie przyjmie reklamacji z płytkami, które były zrywane z powierzchni. Najlepsi producenci mają swoje normy jakościowe i zdarza, że ich drugi gatunek, to produkt lepszej jakości niż u konkurencji pierwszy gatunek. Zakup oferty zaklasyfikowane jako outlet płytek ceramicznych u markowego producenta to nieraz bardzo trafiony wybór i towar najwyższego gatunku w porównaniu do produktów innych producentów.

Outlet płytek ceramicznych to propozycja dla osób, które dopuszczają drobne uchybienia w jakości. Ważne jest dla nich ogólne wrażenie estetyczne, a nie przyglądają się każdej płytce i nie szukają na siłę niedoskonałości. Ograniczony budżet czasami weryfikuje pojęcie wysokiej jakości i najważniejsze staje się ukończenie remontu w zaplanowanym czasie.

Oceń