Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak działa rower elektryczny?

Jak działa rower elektryczny?

Nie ma sensu dyskutować z tym, że poruszanie się po mieście rowerem to sprytny sposób na szybkie dotarcie do celu i zachowanie długowieczności. Co jednoznacznie przemawia za faktem, że miejski rower elektryczny jest najbardziej funkcjonalny? Wyobraź sobie, że wybrałeś się do pracy tym środkiem transportu, by dotlenionym mózgiem odnieść w niej same sukcesy, a po drodze zadbać o serce, płuca i kształt pośladków. Ale nagle: a) rozbolała cię głowa, b) z nieba lunął deszcz, c) co najgorsze — usłyszałeś w słuchawce zestawu głośnomówiącego nieznoszący sprzeciwu i przywołujący przed czasem głos szefa. Co robisz? W jednej sekundzie korzystasz z wyjątkowej możliwości, jaką daje ci właśnie ten sprzęt. Rower elektryczny jest bowiem napędzany siłą mięśni albo silnikiem! Daje Ci wybór — a to dziś bezcenne absolutnie dla wszystkich.

MODA CZY ZNAK CZASÓW?

Co roku w Holandii sprzedaje się około milion rowerów, a wśród nich trzy lata temu wersje elektryczne stanowiły już 1/3. Czy jest na świecie ktoś, kto wie o rowerach więcej niż Holendrzy? No pewnie, że tak. Polacy znają się najlepiej na wszystkim. Jaki zatem wybór masz w naszej rodzimej ofercie? Rowery elektryczne INDIANA E-City D17 (czarna jak noc aluminiowa, 17-calowa rama, 28-calowe koła, maksymalny zasięg 45 km), CINZIA Sfera 28 M18 (czarna jak kawa o poranku aluminiowa, 18-calowa rama, 28-calowe koła, maksymalny zasięg 80 km), TORPADO Explorer 20 M15 (czarna jak twoje myśli w czasie kwarantanny, aluminiowa, 15-calowa rama, 20-calowe koła, maksymalny zasięg 40 km) — to tylko kilka propozycji, które czekają, by wypróbować je na trasie. Nie jesteś ani trochę ciekaw, jak to działa? Masz do dyspozycji, rzecz jasna, rowery elektryczne damskie i rowery elektryczne męskie. Jak można się było ostatnio przekonać, jazda na rowerze nie tylko sprzyja zdrowiu, ale też je chroni — na przykład jako alternatywa dla komunikacji miejskiej w czasie wzmożonych infekcji.

WYBÓR MIĘDZY DOBRYM A DOBRYM?

Jaki rower wybrać? Zacznij o tego, by zbadać się pod kątem aktywności. Co właściwie lubisz robić: niespiesznie i refleksyjnie sunąć ścieżką rowerową przez swoje ukochane miasto, czy eksplorować jego okolice na pełnej adrenalinie? Wbrew temu co mówią, rozmiar ma znaczenie. Nie możesz przecież z nim walczyć, ale stanowić jedność. Dobierz rower do siebie, a nie usiłuj się dopasować do roweru. Najprostszy sposób to usiąść na siodełku i sprawdzić, czy jesteś w stanie swobodnie dotknąć stopami podłoża i czy dosięgasz pedałów w ich maksymalnie najniższym położeniu. Bardziej obrazowo? Kobiety powinny sprawdzić, czy bezpiecznie zatrzymają się, gdy ich oczom niespodziewanie ukaże się w witrynie sklepu para oszałamiająca butów, a mężczyźni powinni sprawdzić bezpieczne hamowanie i lądowanie stopą na powierzchni, gdy natkną się na oszałamiającą dziewczynę.

Dodatkowe wyposażenie to nie są żarty: błotnik na błoto, bagażnik na laptopa lub zakupy, oświetlenie gdy pracujesz do nocy w korpo. Oprócz tego dzwonki, sakwy, koszyki, pokrowce, odblaski, bidony i milion pozostałych gadżetów wprost niezbędnych na trasie.

Jeśli zadbasz o odpowiednie biegi, nie będziesz po prostu musiał za rowerem biegać, a o tym, jak ważne są hamulce chyba nie będziemy tu nawet dyskutować.

PRZEPRASZAM… ILE?

Faktycznie, oferta jest atrakcyjna. Dobry rower nie musi dużo kosztować. Trzeba tylko pamiętać, że wiosna nieco winduje ceny. Im rower bardziej profesjonalny i lepiej wyposażony — tym będzie droższy — to samo dotyczy wyjątkowych i designerskich modeli rowerów miejskich. Natomiast wyczynowcy polujący na profesjonalne rowery przede wszystkim szukają niezawodności i sprzętu umożliwiającego większe osiągi. U nich cena czasem schodzi na drugi plan. W odwodzie zawsze zostają wyprzedaże, a tych w ofercie rowerów elektrycznych nie brakuje! Zobacz Rowery wyprzedaż.

5/5 – (1 głosów)