Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Świąteczne opowieści dla dzieci

Świąteczne opowieści dla dzieci

Świąteczne audiobookowe opowieści są świetnym sposobem na wprowadzanie milusińskich w klimat Bożego Narodzenia. Przy tym dzięki nim zapracowani rodzice mogą na spokojnie zająć się wigilijnymi przygotowaniami. Kilka ich propozycji, dostępnych na platformie Storytel znajdziecie w niniejszym artykule!

„Święty Mikołaj z Miry” – Eliza Piotrowska

Może trudno w to dziś uwierzyć, ale kiedyś Mikołaj istniał naprawdę. Był biskupem, który też w czasie snu domowników dostarczał im prezenty, jednakże nie były to zwykle zabawki, słodycze itd. Wówczas ludziom potrzebne były bardziej pragmatyczne rzeczy – pieniądze, ubrania, podarki będące w stanie zmienić los obdarowanych. Książka Elizy Piotrowskiej pozwala na zrozumienie istoty świąt i tym samym lepsze ich przeżywanie.

„Basia i Boże Narodzenie” – Zofia Stanecka

Przygotowania do Świąt u Basi idą pełną parą, jednak do czasu… Jej Mama nieoczekiwanie łamie sobie rękę i teraz wigilijne obowiązki trzeba po równo podzielić między wszystkich domowników. Czy pozwoli to załatwić sprawę i zniwelować rodzinny stres? A może spowoduje jeszcze większy chaos?

„Elementarz Bożego Narodzenia” – ks. Leszek Smoliński

Jak można postrzegać Boże Narodzenie? Dla jednych najważniejsze w nich są prezenty, inni cenią sobie bardziej bogato zastawiony wigilijny stół, czy możliwość przyjemnego spotkania wszystkich członków rodziny w jednym miejscu. Ksiądz Leszek Smoliński podkreśla, że niezależnie od preferencji święta są przede wszystkim czasem otwartych serc i przebaczania w imię Jezusa.

„Opowieść wigilijna” – Charlie Dickens

Wszyscy uwielbiają Wigilię! Wszyscy, prócz Ebenezera Scrooga, skąpego i zgorzkniałego przedsiębiorcy. Odrzuca każde zaproszenie od swojego siostrzeńca, aby wspólnie z nim i jego rodziną spędzić ten magiczny wieczór. Sytuacja zmienia się jednak, gdy odwiedzają go duchy, których obecność i wspomnienia mają wzbudzić w nim refleksję co do własnego życia i sensu obecnej postawy.

„Bajka o Pani Łyżeczka i Wigilijna Kasza” – Alf Prøysen

Nie ma nic niezwykłego w tym, że człowiek o wysokim wzroście będzie wykonywał obowiązki związane z Wigilią. Co jednak, jeśli mowa o wyjątkowo niskiej osobie, na dodatek małej jak łyżeczka? Właśnie to spotkało tytułową bohaterkę, której wisiorek w niekontrolowany sposób drastycznie ją zmniejsza. Czy w tej sytuacji świąteczna kolacja kiedykolwiek zostanie przygotowana?

To tylko część propozycji, które można znaleźć na platformie Storytel. Klimat świąt można poczuć na wiele sposobów. Dzięki opowieściom świątecznym nasze dzieci mają okazję na jeszcze lepsze zrozumienie tego okresu, a spędzanie czasu w rodzinnym gronie jest wtedy najważniejsze. Audiobooki pozwalają na wysłuchanie wielu historii wspólnie, aby cieszyć się swoją obecnością.

Oceń