Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Gdzie wynająć apartament nad morzem w Gdańsku?

Gdzie wynająć apartament nad morzem w Gdańsku?

Stolica Pomorza to miejsce, w którym naprawdę sporo się dzieje, i do którego można przybyć z naprawdę wielu różnych powodów. Aby wycisnąć ze swojego pobytu tyle, ile tylko się da, warto zdecydować się na wynajęcie odpowiednio usytuowanego apartamentu nad morzem w Gdańsku. Jak jednak wybrać najlepszą lokalizację dla swoich potrzeb? Najlepsze propozycje przedstawiamy poniżej.

Spróbuj określić swoje oczekiwania

Sprecyzowanie własnych potrzeb i oczekiwań bardzo często decyduje o powodzeniu (lub niepowodzeniu) całego wyjazdu. W takich momentach niezwykle ważne jest to, by być w stanie określić to, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli plan urlopu obejmuje przede wszystkim zwiedzanie i odkrywanie tajemnic miasta, to zdecydowanie warto wybrać apartament bliżej centrum Gdańska. Natomiast w przypadku, gdy wakacje obejmować będę głównie kąpiele w morzu czy wylegiwanie się na gorącym piasku, korzystniejsze może się okazać zakwaterowanie w pobliżu wybrzeża.

Plażowa zabawa dla całej rodziny

Trójmiasto to popularny cel podróży Polaków, którzy na wakacjach pragną przede wszystkim rozkoszować się urokami Bałtyku. Idealne miejsca zakwaterowania dla wszystkich, którzy także preferują tę formę wypoczynku, to przede wszystkim dzielnice o nazwach: Jelitkowo, Przymorze oraz Brzeźno. Kąpieliska, które znajdują się w obrębie tych jednostek administracyjnych, uznawane są za jedne z najpiękniejszych w metropolii i to nie bez powodu.

Jelitkowo – chociaż najmniejsze – może pochwalić się uroczym Potokiem Oliwskim, który właśnie tutaj łączy się z wodami Bałtyku. Godny uwagi jest także – zlokalizowany tuż przy samej plaży – Park Jelitkowski. W jego pobliżu znajdują się także budynki mieszkalne, które mogą okazać fantastycznym miejscem noclegu.

Zlokalizowane nieco w kierunku południowym Przymorze to równie ciekawa propozycja. W jej przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że aby znaleźć się na plaży, trzeba będzie przespacerować się przez piękny Park Prezydenta Ronalda Reagana. Ta część Gdańska jest jednak odrobinę lepiej skomunikowana z resztą miasta, co czyni Przymorze atrakcyjniejszym miejscem w przypadku, gdy zwiedzanie na wyjeździe nie jest wcale wykluczone!

Gdańskie Brzeźno może poszczycić się pięknym molo, które niemal na krok nie ustępuje bardziej znanemu, sopockiemu. Co więcej, to właśnie kąpieliska zlokalizowane w obrębie tej dzielnicy uznawane są za najbardziej atrakcyjne. Całej okolicy uroku dodaje Park Brzeźnieński J.J. Haffnera, który może być doskonałym sposobem na odrobinę orzeźwienia w najgorętsze dni.

Śródmieście – serce miasta

Gdańskie Śródmieście nie bez powodu nazywane jest reprezentacyjną częścią całego miasta. To właśnie tutaj znajduje się większość najciekawszych zabytków, restauracji, czy w ogóle zakamarków, z którymi warto zapoznać się bliżej. Dzielnicę tę można podzielić na kilka części, jak chociażby: Stare Miasto, Ołowianka, Nowe Ogrody czy Główne Miasto, przy czym to właśnie to ostatnie jest najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym, przede wszystkim ze względu na pokaźną liczbę muzeów i innych atrakcji.

Dla wielu osób nie bez znaczenia może być także fakt, że w tej części miasta odbywa się ogromna liczba imprez, koncertów i innych wydarzeń, które same w sobie mogą być celem wizyty największego miasta w województwie pomorskim. Jeśli zależy Wam głównie na tym aspekcie podróży, to apartamentu nad morzem w Gdańsku powinniście szukać właśnie tutaj.

Należy wspomnieć, że Śródmieście jest dzielnicą, która jest także świetnie skomunikowana z innymi częściami miasta. Jeśli więc najdzie Was ochota na odwiedzenie pozostałych zakamarków metropolii, nie będziecie mieli z tym najmniejszych problemów!

Podsumowanie

Wybór lokalizacji wynajmowanego apartamentu nad morzem – szczególnie jeśli rozpatrujemy Gdańsk – może przysporzyć niemałych kłopotów. Podjęcie decyzji można sobie jednak ułatwić, konkretyzując własne oczekiwania dotyczące miejsca zakwaterowania.

Oceń