Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak urządzić pokój dla bliźniaków?

Jak urządzić pokój dla bliźniaków?

Aranżacja pokoju dla bliźniaków okazuje się niemałym wyzwaniem dla wielu rodziców. Sprawdź, jak mądrze zaaranżować pokój dla nowo narodzonych bliźniaków.

Często ciąża bliźniacza jest ogromnym zaskoczeniem dla znacznej części rodziców. I dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że aranżacja pokoju dziecięcego dla bliźniaków okazuje się dla przyszłych rodziców sporym wyzwaniem. Dlaczego aranżacja jednego pokoju dla dwójki dzieci bywa trudna? Otóż pokój bliźniaków wymaga zarówno odpowiedniego zaaranżowania, jak i przemyślanego działania, a wszystko po to, aby niepotrzebnie nie stracić ani przestrzeni w pokoju, ani pieniędzy. Zobacz, jak mądrze zaaranżować pokój dla bliźniaków.

Pokój dla bliźniaków – jak zaaranżować go mądrze?

Pamiętaj, że osobne łóżeczka to podstawa

Osobne łóżeczka dla bliźniaków to kwestia, która wręcz nie podlega dyskusji. Dzieci w dwóch różnych łóżkach gwarantują sobie bezpieczeństwo. Dlaczego? Otóż małe dzieci w jednym łóżeczku mogłyby nieświadomie sobie nawzajem zrobić krzywdę zarówno po urodzeniu, a zwłaszcza wtedy, kiedy ich aktywność ruchowa znacznie się zwiększy. Dwa osobne, i przede wszystkim solidne łóżeczka dla nowo narodzonych dzieci to podstawowy element pokoju dla bliźniaków. W celu dodatkowego rozróżnienia łóżeczek warto z czasem pomyśleć o kolorowym baldachimie takim jak na https://babydeco.eu/pl/c/Baldachimy/219.

Wiedz, że praktyczna komoda okaże się niezastąpiona

Przy jednym dziecku praktyczna komoda często okazuje się niemal zbawienna, nic więc dziwnego, że solidna komoda w pokoju bliźniaków również jest niezastąpiona. Ile komód powinno znaleźć się w dziecięcym pokoju? Jest to kwestia ściśle indywidualna. Niektórzy rodzice uważają, że jedna duża komoda będzie wystarczająca, inni zaś mówią, że w przypadku bliźniąt idealnie sprawdzą się dwie średniej wielkości komody do dziecięcego pokoju.

Nie zapomnij, że pojemna szafa na pewno się przyda

Choć pojemna komoda do pokoju dziecka jest niezwykle praktyczna i często okazuje się niezastąpiona, należy pamiętać, że pojemna szafa do dziecięcego pokoju również się przyda. W pokoju bliźniaków z pewnością przyda się tylko jedna pojemna szafa. Pozwoli to zarówno na oszczędność pieniędzy, jak i na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca w dziecięcym pokoju. Rodzice mają do wyboru tradycyjne szafy, a także szafy narożne dla dzieci. Każdy rodzic może dostosować rodzaj szafy zgodnie z zaistniałymi potrzebami.

Inne dodatki i akcesoria do pokoju bliźniąt

Dzieci wraz z upływem czasu mają potrzebę coraz większej samodzielności i bardzo chcą posiadać niektóre przedmioty wyłącznie na własność. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego i warto wspierać dziecko w podejmowanych przez nie decyzjach. Aby pielęgnować niezależność i samodzielność dziecka, warto także zdecydować się na niektóre akcesoria i dodatki do pokoju dziecka w dwóch egzemplarzach. Każde dziecko powinno mieć na własność dywanik do pokoju dziecięcego, regał na dziecięce książeczki, pojemnik na zabawki, fotelik bądź siedzisko dla dziecka, a także swoje miejsce do zabawy.

Oceń