Together Magazyn » Art. zewnętrzny » X pomysłów na romantyczną randkę w Gdańsku
widok z bramy zielonej w Gdańsku

X pomysłów na romantyczną randkę w Gdańsku

Gdańsk jest pięknym polskim miastem, który jest znany nie tylko z bezpośredniego dostępu do morza, ale również z bogatej historii oraz pięknej architektury. To doskonałe miejsce by zabrać ukochaną osobę na randkę. Zapraszamy do naszej listy dziesięciu pomysłów na randkę w Gdańsku.

Zabierz ukochaną na spacer

Jeżeli oboje lubicie klimatyczne miasta, już sam spacer po Gdańsku będzie dla Was czystą przyjemnością.

Historyczne centrum otoczone jest licznymi kamienicami o wielobarwnych fasadach, które cieszą oko i przypominają odwiedzającym o dawnych czasach. W mieście nie brakuje urokliwych terenów zielonych oraz wody poprzecinanej mostami.

W ciepłe dni można z powodzeniem spędzić długie godziny na odkrywaniu uliczek, a wieczorem Wasza randka może być zwieńczona jazdą na diabelskim młynie z panoramą na całe miasto. 

Trzy pomysły na randkę na łonie natury

Gdańsk mimo, że jest dużym miastem oferuje odwiedzającym również ciekawe miejsca przyrodnicze.

Jeżeli szukasz idealnego miejsca na randkę na pewno zaciekawi Cię molo w Jelitkowie. Jest świetnym miejscem na oglądanie zmieniających się kolorów nieba podczas zachodów oraz wschodów słońca.

Czas we dwoje możecie spędzić spacerując po pięknych piaszczystych plażach, rozkoszując się ciszą z dala od zgiełku miasta. W gorące dni warto też lekko zboczyć ku ciekawym trasom, które wiodą przez wydmy.

Trzecim pomysłem na randkę w bliskości natury jest piknik na plaży. Weźcie ze sobą wygodny kocyk, przekąski i coś do picia. Plaże w Gdańsku są naprawdę piękne, możecie przejść trochę dalej od głównego zejścia i wówczas w pełni rozkoszować się swoja obecnością niezakłócaną przez licznych turystów.

Czekolada, wino, czy pyszny obiad?

Znane powiedzenie przez żołądek do serca jest prawdziwe, dlatego świetnym pomysłem na randkę jest obiad we dwoje w jednej z urokliwych gdańskich restauracji. Starówka w nie obfituje, na pewno nie będziecie mieć problemu w znalezieniu takiej, która serwuje Wasze ulubione potrawy. 

Jeżeli jesteście przyjezdnymi i zatrzymaliście się w obiekcie hotelowym zapytajcie, czy na jego terenie znajduje się restauracja. Skorzystajcie z zamówienia opcji kolacji dla dwojga, która będzie serwowana w towarzystwie wyszukanego wina. Hotel w Gdański zadba o Wasze podniebienia po całym dniu wędrówek. Podczas kolacji zrelaksujecie się mając w perspektywie późniejszy odpoczynek w hotelowym pokoju.

Trzecią opcją jest po raz kolejny odwiedzenie centrum w poszukiwaniu pijalni czekolady. Zaskoczy Was jak to miejsce idealnie sprawdza się na wyjście we dwoje. Ciepła czekolada z pięknym widokiem jest doskonałą okazją do czułych rozmów. Przez duże, przeszkolone okna będziecie mieli widok na turystyczne ulice i statki przycumowane do brzegu. 

SPA dla relaksu ciała i umysłu

SPA dla dwojga? To jest możliwe. Hotel w Gdańsku przygotował taką opcję dla par. Taka usługa może zostać dokupiona do pobytu bądź być częścią ekskluzywnego pakietu wypoczynkowego. 

Ekskluzywnie urządzona strefa relaksu daje dostęp do saun, jacuzzi oraz zabiegów kosmetycznych i masażów. To kraina spokoju i ciszy, w której odprężycie swoje ciała oraz umysły. Doświadczenie pełnej przyjemności, które w niej będzie Wam dane jest jeszcze większe, jeżeli oddacie się mu podczas wspólnym zabiegom.  

Randka, na której ruszysz głową

Na koniec pomysł na niecodzienna randkę. Gdańsk oferuje swoim przyjezdnym miejsca, w których możesz świetnie się bawić. Jednym z nich jest escape room.

Część z pokoi jest przystosowana do gry w parach. Jest to świetna rozrywka, w której musicie postawić na współprace oraz główkowanie, w którym będziecie się uzupełniać. Takie doświadczenie niesamowicie sprzyja dobrej atmosferze oraz poczuciu prawdziwej radości.

Może dzięki tej przygodzie odkryjecie coś o czym jeszcze o sobie nie wiedzieliście?

5/5 – (1 głosów)