Together Magazyn » Zdrowie » Szczoteczka soniczna dla dziecka – 5 powodów, dla których powinieneś ją kupić
szczoteczka soniczna do zębów

Szczoteczka soniczna dla dziecka – 5 powodów, dla których powinieneś ją kupić

Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną dla dzieci? To urządzenie, które kompleksowo zadba o higienę jamy ustnej Twojej pociechy. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać 5 powodów, dla których powinieneś kupić szczoteczkę soniczną dla swojego dziecka. Mycie zębów może być bardzo proste i przyjemne, a nowoczesna technologia sprawi, że unikniesz zbędnych wydatków związanych z leczeniem stomatologicznym.

Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząsteczki śliny, pasty do zębów i wody łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyszczając je z różnych nieczystości: płytki nazębnej, osadów, bakterii i resztek pokarmowych. Oprócz tego drgania soniczne docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębowego i dziąseł. Maksymalna liczba ruchów wykonywanych na minutę pracy przez szczoteczkę soniczną to aż 96 000! Urządzenia przeznaczone dla dzieci powinny pracować nieco wolniej.

Szczoteczka soniczna dla dzieci – kilka trybów pracy

Szczoteczki soniczne oferują pracę w kilku trybach, które różnią się od siebie liczbą ruchów generowanych przez minutę jej działania. Najczęściej występujące programy czyszczące
w szczoteczkach sonicznych to: codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie zębów, masaż dziąseł oraz polerowanie szkliwa. Największą prędkość główka szczoteczki sonicznej osiąga w trybie wybielającym, a wynosi ona wówczas aż 96 000 ruchów na minutę pracy. Dzięki takiej możliwości wyboru każda osoba może korzystać z trybu odpowiedniego dla siebie. Szczoteczki soniczne dla dzieci zazwyczaj wyposażone są w jeden, dwa lub też trzy tryby pracy. Dobrym przykładem jest model Smilesonic Kids, który posiada dwa tryby pracy: jeden dla młodszych, a drugi dla nieco starszych dzieci. Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia, które będzie dopasowane do dziecięcej jamy ustnej, zapoznaj się z informacjami na temat modelu Smilesonic Kids, które znajdziesz w tym miejscu: https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/.

Miękkie końcówki dopasowane do potrzeb dziecka

Końcówki przeznaczone do szczoteczki sonicznej dla dzieci najczęściej wyposażone są
w miękkie i delikatne włókna, które zapewniają bezpieczne oczyszczanie ząbków i dziąseł. Charakteryzują się wysoką skutecznością w usuwaniu codziennych bakterii oraz osadów
z powierzchni zębów mlecznych. Ich główki są także odpowiednio mniejsze, aby bez problemu mogły zmieścić się w jamie ustnej dziecka.

Delikatne ruchy i komfort mycia zębów

Liczba ruchów wykonywanych przez główkę czyszczącą szczoteczki sonicznej dla dzieci powinna być mniejsza niż w przypadku urządzeń sonicznych stworzonych dla dorosłych. Dziecięca jama ustna jest bowiem wrażliwsza, a znajdujące się w niej ząbki i dziąsła częściej ulegają podrażnieniom. Przykładem szczoteczki sonicznej dla dzieci z mniejszą liczbą ruchów generowanych na minutę pracy jest Smilesonic Kids, która posiada dwa tryby pracy: Sensitive i Clean. W pierwszym główka porusza się z prędkością 52 000, a w drugim – 62 000 ruchów na minutę. Tryb Clean przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci.

Dziecinnie łatwa obsługa szczoteczki

Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna być łatwa w obsłudze, tak aby żaden maluch nie miał problemu się nią posługiwać, choć należy dodać, iż na początku przygody z tego typu urządzeniem rodzice muszą asystować swojemu dziecku. Na obudowie szczoteczki sonicznej dla dzieci najczęściej znajduje się tylko jeden przycisk. To właśnie za jego pomocą włączamy i wyłączamy urządzenie, a także zmieniamy tryby pracy. Nawet najmłodsi nie powinni mieć problemu z obsługą szczoteczki sonicznej dla dzieci.

5/5 – (1 głosów)