Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Szafka na buty z siedziskiem – czy to dobre rozwiązanie?
szafkanabutygornapolka

Szafka na buty z siedziskiem – czy to dobre rozwiązanie?

Każdy z nas marzy o pięknym i funkcjonalnym mieszkaniu. Nie da się niestety ukryć, że wygląd każdego wnętrza może gruntownie się zmienić pod wpływem źle przechowywanych przedmiotów codziennego użytku. Dość często niepotrzebny chaos panuje w przedpokoju – rozrzucona odzież wierzchnia i nieposegregowane obuwie to zmora niemal każdego holu. Jest na to sposób, wystarczy zainwestować w wieszak do przedpokoju oraz pojemną szafkę na buty.

Szafka na buty – dlaczego warto ją mieć?

Szafka na buty to wyjątkowy mebel, który jest w stanie szybko poradzić sobie z wszechogarniającym bałaganem, który wynika ze zbyt dużej ilości obuwia. Co więcej, ten element wyposażenia wnętrza sprawia, że hol wygląda estetycznie, a całe pomieszczenie zyskuje więcej miejsca. Warto również dodać, że szafki na buty z siedziskiem wyróżniające się oryginalnym designem, mogą okazać się ciekawym elementem aranżacyjnym. Oczywiście ta ostatnia kwestia jest uzależniona od modelu, na który się zdecydujemy. Na szczęście w sklepach meblarskich, takich jak Górna Półka panuje ogromna różnorodność, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

Szafka z siedziskiem – funkcjonalny mebel w Twoim wnętrzu 

Idealnie zorganizowaną przestrzeń w przedpokoju gwarantują przede wszystkim meble, które łączą w sobie co najmniej dwie funkcje. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej rodzin decyduje się na zakup szafki na buty z siedziskiem. Dlaczego? Największym plusem tego rozwiązania jest fakt, że ten model pozwala nie tylko na przechowywanie obuwia. Siedzisko sprawia, że zarówno zdejmowanie, jak i zakładanie butów jest wygodne. 

Półka na buty z siedziskiem dostępna w ofercie sklepu Górna Półka to mebel, z którego z pewnością będą zadowolone osoby w podeszłym wieku, a także rodzice mniejszych pociech, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia on ubieranie. 

szafkanabutygornapolka

Źródło zdjęcia: gornapolka.com

Czym kierować się podczas zakupu półki na buty z siedziskiem? 

Okazuje się, że wymiary przedpokoju to najważniejsza kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zakupem szafki z siedziskiem. Wiele osób twierdzi, że zbyt mała powierzchnia holu oznacza wyłącznie problemy z zakupem odpowiedniej szafki. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w wąskie meble. To kompaktowe rozwiązanie sprawi, że zaoszczędzimy sporo miejsca w holu, a z drugiej strony będziemy mieć już wygospodarowaną przestrzeń na obuwie czy odzież wierzchnią. 

Nowoczesne szafki na buty z siedziskiem to idealne rozwiązanie do wnętrz, w których panuje ład i harmonia. Takie modele sprawdzą się przede wszystkim w mieszkaniach utrzymanych w jednym stylu, np. w stylu skandynawskim. W sklepie internetowym Górna Półka można znaleźć kilka produktów z tej samej serii. Decydując się na zakup konkretnych modeli z oferty tej marki, mamy pewność, że poszczególne elementy będą charakteryzowały się tymi samymi cechami oraz jakością wykonania. 

Jaki kolor?

W przypadku estetycznych wnętrz niezwykle ważny jest także kolor oraz materiał szafki z siedziskiem. Właściciele niewielkich przestrzeni powinni zainwestować w jasne meble, które optycznie powiększą hol. Jeśli jednak do przedpokoju pasuje ciemna szafka na buty, warto przełamać aranżację kontrastującymi dodatkami. 

A co z materiałem? 

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem, jest materiał, z którego została stworzona półka na buty z siedziskiem. Najlepszym rozwiązaniem są wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych tworzywa, zaliczamy do nich: płyty MDF, okleiny naturalne czy elementy z metalowymi półkami. 

Ubieranie butów sprawia Ci problem? A może brakuje Ci już miejsca na nowe pary obuwia? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, odwiedź sklep internetowy Górna Półka i wybierz wysokiej jakości szafkę na buty z siedziskiem, która wprowadzi ład i porządek w Twoim wnętrzu.

Oceń