Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Gadżet na wiosnę: nowy dron wyścigowy DJI FPV
Obraz

Gadżet na wiosnę: nowy dron wyścigowy DJI FPV

Trudno powiedzieć, czy nowy Dron DJI FPV to ciekawa zabawka na wiosną dla kogoś początkującego, ale może tak być, bo ten konkretny dron wyścigowy ma kamerę i wiele rozbudowanych funkcji jeśli chodzi o kontroler. Dlatego niektórzy przyrównają go do takiej mieszanki drona wyścigowego z dronem do kręcenia filmów, choć i tak warto mieć choćby niewielkie doświadczenie z dronami, po to by zacząć nim latać.

Czy cena to atut drona DJI FPV?

Gadżet taki jak dron DJI FPV Combo to dość droga zabawka, ale w tym świecie rzecz jasna płaci się za funkcję śledzenia i za inne funkcje kontrolera ułatwiające obsługę. Równie wiele znaczy też i to, że ten konkretny model może wzbić się na te 6000 metrów, ale nie może pozostać tam zbyt długo. W teorii ten dron wyścigowy może latać do dwudziestu minut, o ile jego bateria została naładowana do pełna. dodatkowo na czas lotu ma też wpływ prędkość z którą się lata i wysokość na której się operuje. Jednym słowem ta podana wartość jest wartością średnią i jeśli lata się nisko i wolno, to można nawet polatać dłużej. Natomiast sama cena tego modelu znajduje odzwierciedlenie w autonomicznych funkcjach tego modelu i w tym jak on kręci filmy w locie, choć jeśli chodzi o początkujących to opanowanie tej maszyny będzie sprawą prostszą od lotu znacznie mniej skomplikowanym i tańszym dronem wyścigowym.

Wiele mówiące zalety DJI FPV Combo.

Dronem DJI FPV Combo można też zwyczajnie kręcić filmy, tak samo jak typowym dronem do kręcenia reklam, choć ta konkretna maszyna może o wiele lepiej śledzić motocyklistę na motocyklu terenowym, choćby ze względu na prędkość, którą osiąga. Istotnym jest też i to, że ma niewielką masę i akumulator o pojemności 2000 mAh. Niska masa w tym konkretnym przypadku oznacza łatwe przyśpieszanie i łatwe zawracanie w ograniczonej przestrzeni. Rzecz jasna inne drony sportowe mają obecnie równie ciekawe parametry, czyli różnią się raczej nieznacznie, ale DJI FPV Combo to także reputacja marki, czyli możliwość nagrania 60 klatek na sekundę w jakości 4K i 120 klatek w jakości 720p. Obecnie te parametry niespecjalnie imponują, ale model ten będzie można naprawiać na oryginalnych częściach i to nawet za około dziesięć lat, to oznacza reputacji marki.

Stylistyka wykonania.

Dron DJI FPV Combo to też bardzo ciekawa nowoczesna stylistyka, czyli w sensie wizualnym dron ten jest opcją pociągającą, choć w jego przypadku liczy się też i to, że nie jest to jakiś pierwszy lepszy dron sportowy. Jednym słowem za jakiś czas zapewne pojawią się sprzęty imitujące ten styl, ale nie będą one aż tak bardzo odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. W tym też tkwi spory plus powszechnie docenianej marki, oraz w trybach lotu tego drona. Mowa tu dokładnie o trybie sportowym i o trybach zalecanych dla początkujących operatorów. W przypadku tej maszyny istnieje też tryb manualny, choć korzystać z niego powinny osoby z tym kilkuletnim doświadczeniem. Mowa tu o osobach, które szybko potrafią wyczuć to, jak dana maszyna zachowuje się w powietrzu i właśnie dzięki temu nie popełnią błędu kogoś początkującego.

Oceń